Терміново потрібні новосели!

На оголошення державних чиновників вступати до лав пільгової програми «Доступне житло» відгукнулося значно менше охочих, ніж сподівалися. Збентежений виконавець — Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву — навіть провів з цього приводу прес–конференцію. «Сьогодні учасниками програми стали 256 сімей. Документи ще 434 претендентів нині перебувають на стадії розгляду. На ці потреби вже використано 39 млн. гривень, які виділила держава. До кінця року залишається небагато часу, а всього у нашій програмі можуть взяти участь до 800 сімей», — заявив голова правління держфонду Леонід Рисухін.

І все–таки дешевий газ існує?!

І все–таки дешевий газ існує?!

Головним ньюзмейкером Чорноморського економічного форуму став міністр промисловості та енергетики Азербайджану Натік Алієв. У кулуарах він зізнався українським журналістам, що його держава готова підписати угоду, укладену за результатом візиту до Києва президента Азербайджану Ільхама Алієва. Йдеться, нагадаємо, про додаткові обсяги постачання нафти та скрапленого газу. «Обидві угоди пройшли оцінку експертів двох країн, і сьогодні триває процедура підпису. Ще 10—15 днів — і вони будуть підписані», — заявив Натік Алієв.

А ми біля моря!

В Україні з’явився третій регіон — після Донбасу та Львівщини — який вирішив концептуально підійти до пошуку коштів для свого розвитку. Ним став Крим, де минулими вихідними проходив інвестиційний форум. Чорноморський економічний форум–2010 організувала Рада Міністрів автономії, а патронував його особисто Президент Віктор Янукович. Главу держави чекали в Ялті, де він мав виступити з програмною промовою, але Віктор Федорович надав перевагу спілкуванню з обуреними підприємцями на Майдані. Відсутність першої особи розхолодила місцевий політичний та господарський істеблішмент, який попри чудову організацію дійства представ на форумі другими особами.

Шлях до тотальної корупції

Намагатися за всяку ціну ухвалити Податковий кодекс уже зараз, просуваючись до цієї мети прискореними темпами, не варто. «У дискусії, яка сьогодні відбувається, мене найбільше вражає те, що люди, які пропонують Податковий кодекс, не розуміють: кодекс — це державоутворюючий документ. Це документ, який дає відповідь, яка в тебе буде зарплата, яка твоя пенсія, як будуть створюватися робочі місця. Це далеко не тільки податковий документ, — сказав в інтерв’ю Радіо «Свобода» Президент України (2005—2010 років) Віктор Ющенко. — І це додає суму, тому що не того масштабу дискусія і не той формат полеміки, навколо якого варто нації організовуватись. Безумовно, це документ нелегкий для кожної нації, тому дехто навіть приймав його по главах і не насмілювався одразу ухвалити документ як такий».

«Свої 300 відсотків ми заробимо, але боїмося...»

На перший погляд Податковий кодекс не є аж таким великим злом для підприємців. І логіка у більшості його положень є. Скажімо, теза, що цей кодекс для великих бізнесів вигідніший, ніж для малих, і це дає змогу їм сплачувати менше податків — у процентному співвідношенні. Свята правда! Але так роблять у всіх країнах світу — скажімо, у Великобританії, де довелося мешкати тривалий час. Адже великий бізнес створює основні робочі місця, забезпечує зайнятість населення країни, сплачує найбільшу частку внесків у соціальні фонди, інвестує у нові технології, має можливість проводити дослідження, спонсорує науку і культуру, вкладає у розвиток інфраструктури. Щоправда, у нас він не завжди інвестує, а деколи навіть навпаки — ховає за кордоном у офшорах. Але це вже зовсім інша історія — і стосується вона механізімів суспільного контролю, а не одного окремо взятого документа.

Два тижні на роздуми

Два тижні на роздуми

Податковий кодекс завис у повітрі. Політики та чиновники вже встигли втомити українців своїми прогнозами на тему «Підпише Президент кодекс чи ветує його?», а Віктор Янукович тримає паузу. Так, спочатку перший віце–прем’єр Андрій Клюєв сказав, що глава держави поставить свій автограф під документом, а зміни на вимогу підприємців вноситимуть потім. Майже одразу ж у відповідь на цю заяву з’явилася думка неназваного джерела з адміністрації Президента, що Янукович все–таки готовий накласти вето на кодекс.

Бліцкриг під загрозою

Підтриманий Верховною Радою ще минулого четверга Податковий кодекс може стати законом будь–якої миті. А може й не стати — принаймні в тому варіанті, за який голосували нардепи. Питання життя і смерті нового закону, а разом із ним виживання мільйонів дрібних підприємців, нині вирішує одна людина — Президент Віктор Янукович. Варто йому поставити свій автограф під кодексом — і все: неоднозначно сприйняті норми набудуть законної сили. Розробники документа та його опоненти нині висувають категоричні прогнози на тему «Підпише чи не підпише?», а сам Віктор Федорович тримає паузу.

Подайте, бабусю, на олігархів!

Подайте, бабусю, на олігархів!

Влада запустила годинниковий механізм до початку дії нового Податкового кодексу. Проурядові парламентарії, натхненні закликами Банкової, готові підтримати документ вже цього тижня. Голова Верховної Ради Володимир Литвин пообіцяв працювати навіть вночі — якщо виникне така необхідність. Нардепи мали отримати на руки проект кодексу тільки сьогодні, але Кабмін, відповідно до регіональних традицій вищого керівництва, спрацював стаханівськими темпами: на сайті Ради законопроект з’явився на чотири дні раніше.

Киш звідси, малі!

Киш звідси, малі!

Прем’єр–міністра починає дратувати впертість, з якою малий та середній бізнес у нашій країні намагається вижити внаслідок його реформ. Миколі Азарову та його команді, очевидно, набридло виправдовуватися перед мітингувальниками, і вчора він вирішив піти в атаку. Доволі агресивний текст, якими віднедавна пан Азаров балує пресу і радіослухачів холодними осінніми ранками у середу, мав показати, що керівник уряду готовий гнути свою лінію до кінця. Бажано переможного. Утім нестиковок iз реальністю у короткому спічі глави Кабміну на захист Податкового кодексу було навіть більше, ніж показної рішучості.

Ефектно! Але не ефективно...

Ефектно! Але не ефективно...

Українська влада отримала підставу для чергових звітів про свої успіхи, а експерти — для висловлення тривоги про стан економіки. Чиновники та аналітики вкрай по–різному оцінили «феноменальний жовтень», коли впродовж місяця інфляція у нашій державі раптом зменшилася майже у шість (!) разів і становить нині всього лише 0,5%. Якщо перші вважають це своїми заслугами та ознаками одужання економіки, другі вважають такий стан речей своєрідними «каруселями» і запевняють: до Нового року інфляція ще покаже себе.