Розкосий погляд дитинства

Розкосий погляд дитинства

Спеціальна «вкорочена» лінія метрополітену, яка прямує з центру міста до виставкових павільйонів, дозвіл мерії упродовж тижня возити громадським транспортом усіх учасників ярмарку цілком безкоштовно, зрештою, й розміри самого центру: завбільшки з десять київських — усе це свідчило, що чотиристатисячний Нюрнберг дуже серйозно підготувався до головної події у своєму діловому житті. Днями тут завершила роботу Міжнародна виставка іграшок, яка вже конкурує зi знаменитою лондонською та вважається більш представницькою за нью–йоркську.

Володимир Лавренчук: Ініціатива Національного банку про перегляд порядку дострокового зняття депозитів спрямована на довгостроковий розвиток вітчизняної економіки

Володимир Лавренчук: Ініціатива Національного банку про перегляд порядку дострокового зняття депозитів спрямована на довгостроковий розвиток вітчизняної економіки

Після тривалої перерви з моменту піку банківської кризи кінця 2008–го — початку 2009 років банківський сектор знову привертає до себе увагу широкої громадськості. На порядку денному — кiлька гострих питань, які стосуються багатьох клієнтів банківських установ країни. Серед них — валютне кредитування фізичних осіб, тенденції на ринку депозитних і кредитних продуктів тощо. Про все це ми розмовляємо з головою Ради директорів Форуму провідних міжнародних фінансових установ, головою правління Райффайзен Банку Аваль Володимиром Лавренчуком.

Не забудьте заплатити дорожче!

Не забудьте заплатити дорожче!

Незважаючи на чудові економічні показники, які нам iз гордістю регулярно демонструє влада, та постійне зменшення інфляції, чим також пишаються чиновники, в Україні якимось дивом регулярно зростають ціни. Місяць, який учора розпочався, не став винятком. Перелік товарів та послуг, за які доведеться платити більше, доволі суттєвий. А причини для здорожчання — на перший і навіть на другий погляд — цілком об’єктивні.

Україна? На це немає часу!

Україна? На це немає часу!

Скрипуче морозне повітря, засніжені лапи ялинок, зграйки пустотливих білок та майже повна відсутність людей — звичайно, за винятком бодігардів: цей пасторальний антураж мав убезпечити цілковитий спокій українського Президента Віктора Януковича на елітній віллі «Сурлей» та надихнути його на звитяжну працю у швейцарському Давосі. Із білками, щоправда, в українського гаранта не склалося.

Криза поміж хвиль

Криза поміж хвиль

Наприкінці минулого тижня ще одне провідне рейтингове агентство — «Фітч» — опублікувало свій звіт із тривожним прогнозом щодо найближчого майбутнього світової економіки. Мовляв, зростання, яке ми мали торік, є дуже і дуже нестійким. І тому в будь–яку мить може змінити знак із плюса на мінус.

Мільйони з присмаком піару

Мільйони з присмаком піару

Урядовці вчергове згадали про «мільйони Лазаренка», які за тривалий час розмов про них всує у народній свідомості вже майже наблизилися за рейтингом реальності до скарбів Полуботка. Утiм Прем’єр–міністр Микола Азаров думає інакше. І тому видав розпорядження Мін’юсту — знайти і затримати. «Ми отримали від Кабміну доручення юридичними інструментами домогтися повернення активів, доведених судом, що вони незаконно були вилучені з державного бюджету. Це досить складний процес, він починався досить давно», — сказав міністр юстиції Олександр Лавринович, додавши, що уряд «відновив роботу з пошуку партнерів у США і працює, щоб український бюджет поповнився сотнями мільйонів американських грошей».

І я — не я, і гречка не моя

В Україні суттєво, але непомітно для Держкомстату дорожчають основні продукти харчування. Утiм деякі рекордні зростання цін навіть статистикою приховати не вдалося. Тож главу уряду запитали: чому за часів його правління кілограм гречки вже коштує в деяких магазинах 25 гривень? Хоча всі ще пам’ятають недалекі часи, як його вартість не перевищувала 2,5 грн. Тобто маємо не що–небудь, а десятикратне здорожчання — тенденцію, яку можна занести до книги рекордів у траурній чорній палітурці.

Гра «в законі»

Гральному бізнесу знову закручують гайки: Президент Віктор Янукович підписав Закон «Щодо удосконалення законодавства про заборону грального бізнесу в Україні». Крім того, внесено зміни в Кримінальний кодекс, і відтепер заняття гральним бізнесом карається штрафом у розмірі від 10 до 50 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ці санкції застосовуватимуть за рішенням суду, ухваленого за позовом органів міліції або органів ДПА. У разі ж повторного фіксування порушення підприємцю «світитиме» від п’яти до семи років позбавлення волі.

Гра у перезавантаження

Гра у перезавантаження

Прем’єр–міністр під час новорічних святкувань, навіть скорочених, усе–таки мав змогу проаналізувати стан справ в українській економіці. І зрозумів, що у ній майже все погано! Тож на першому засіданні уряду він запропонував змінити все. Почали в алфавітному порядку, з літери «а». Першим у переліку виявився агропромисловий комплекс. Зростання цін на товари соціальної групи у нашій державі непокоїть навіть зарубіжних експертів, які зафіксували, що деякі українські овочі виявилися найдорожчими в Європі. «Всі розмови, що подорожчання молока, м’яса чи цукру спричинене їх дефіцитом, — не більше, ніж порожня балаканина людей, далеких від сільського господарства», — напередодні вчорашнього Кабміну різко заявив пресі міністр АПК Микола Присяжнюк. Розлючений і притиснутий до стінки Азаров вирішив на пальцях довести колезі, що той глибоко помиляється.

Життя на свої

Життя на свої

Банківським кредитам наказали дешевшати. Оприлюднив сподівання влади особисто Прем’єр–міністр Микола Азаров. Чиновник констатував: торік банківські кредити подешевшали до 14—15%. А у нинішньому році він очікує падіння вартості чужих грошей до 11—12%. Допомагатиме процесові, на думку Прем’єра, зниження інфляції. Якщо минулого року Держкомстат нарахував 9,1%, то у нинішньому уряд поставив перед собою ще вищу планку — 8,9 відсотка. А відтак одинадцятивідсоткові кредити, на перший погляд, і справді можуть бути реальністю.