Поділилися по-братськи — сваритимуться по-ворожому?

Поділилися по-братськи — сваритимуться по-ворожому?

Перша стадія формування окружних виборчих комісій минула досить спокійно. Як представники коаліції, так і опозиціонери матимуть своїх висуванців у ОВК. Учора Окружний адміністративний суд Києва визнав право «Нашої України» та Блоку Юлії Тимошенко формувати окружкоми. Феміда не задовольнила заяву Соцпартії про скасування постанов ЦВК, що дозволили фракціям Тимошенко та Кириленка делегувати своїх людей у склад комісій. Соціалісти стверджували, що «помаранчеві» не мають такого права, бо поскладали депутатські мандати, а їхні фракції фактично припинили існувати.

Кому вигiдно?

Кому вигiдно?

У п'ятницю опівночі минув крайній термін, коли ЦВК, розглянувши документи Блоку Юлії Тимошенко, мала прийняти рішення: реєструвати список чи ні. Дискусія точилася навколо того, що БЮТівці вказали у списку місцем проживання населений пункт, а не повну поштову адресу. Члени ЦВК, призначені за квотою коаліції, пропонували відмовити в реєстрації всім кандидатам від БЮТ. Підстава — неналежним чином заповнені документи. У підсумку, коли діло дійшло до голосування, то «за» реєстрацію висловилися семеро членів комісії. Ще семеро утрималися. Іншими словами, ЦВК не прийняла жодного рішеня. Учора БЮТ звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність Центрвиборчкому.

Моя адреса — не дім і не вулиця...

Моя адреса — не дім і не вулиця...

Від учора Партія регіонів та ПСПУ отримали право вести повноцінну виборчу агітацію. Таке «щастя» настає з моменту, коли список партії чи блоку пройшов реєстрацію в Центральній виборчій комісії. Центрвиборчком зареєстрував усіх 450 кандидатів у депутати від ПР, не знайшовши в документах «регіоналів» жодних помилок. Менше повезло прогресивним соціалістам: посвідчення кандидата отримає 332 кандидати від партії Вітренко. Решта 118, якщо захочуть балотуватися, мусять виправити свої реєстраційні документи.

Норматив для спринту

Норматив для спринту

Позавчора на своєму першому «виборчому» засіданні Центральна виборча комісія затвердила календарний план проведення виборів, змінила межі та центри кількох окружкомів, розглянула фінансовий кошторис на ці вибори (загальний фонд становить 365 мільйонів гривень) і прийняла ще кілька протокольних рішень. Відтак ЦВК фактично запустила механізм народного волевиявлення. Засідання пройшло без форс-мажорів, хоча дехто очікував неприємних сюрпризів. Адже склад комісії дуже заполітизований і поляризований. Кажуть, буває, що у їдальні представник «помаранчевих» не сідає до столу з «біло-блакитним»...

Раді не раді

Одне з найцікавіших питань останніх днів: чи запрацює ще Верховна Рада V скликання? Так, вона втратила повноважність (бо не налічує трьохсот депутатів), але окремі коаліціянти вперто намагаються воскресити кволе дітище Олександра Мороза. Зрештою, навіть на початку літа парламент працював, незважаючи на демарш опозиціонерів. І дехто з однопартійців Олександра Мороза вже навіть заанонсував позачергову сесію ВР на наступний вівторок.

Сесійний спазм

Народний депутат V скликання від Соцпартії Василь Сільченко не виключає, що найближчого вівторка, 31 липня, відбудеться позачергова сесія парламенту. Соратник Олександра Мороза вважає, що головні питання, які обговорюватимуть на «авральному» засіданні посеред канікул, — це правові засади для проведення дострокових виборів парламенту 30 вересня та їх законодавче забезпечення.

Завдання, якi виконав Безсмертний

Учора Роман Безсмертний остаточно позбувся ключових керівних посад у партії «Наша Україна». Півроку тому він звільнив місце голови політради НСНУ Вікторові Балозі, ставши натомість головою виконкому, а вчора пішов і з виконавчої посади.

Комплімент Кобзарем

Комплімент Кобзарем

Віктор Ющенко залишився задоволений візитом до Угорщини. Він не скупився на компліменти і дякував угорцям за те, що ті підтримують євроінтеграційні прагнення України — а саме співпраця між нашою державою та ЄС була однією з основних тем візиту. «Ми надзвичайно вдячні Президенту Угорщини, угорській державній владі за ту чітку позицію, яку займає Угорщина щодо формулювання ясних європейських перспектив України», — відзначив Віктор Ющенко після завершення українсько-угорських переговорів у Будапешті.

Право на ліво

Дві ключові партії «Правиці» — Народний рух та Українська народна партія — не надто охоче погоджуються на створення єдиної партії на базі блоку «Наша Україна — Народна самооборона». Принаймні проти вливання у мегапартію висловилося кілька регіональних осередків УНП та НРУ. Але минулого уїк-енду керівні органи цих партій на гарячих засіданнях були змушені прийняти компромісні рішення: вони погодилися йти в партію, але у тому випадку, коли буде дотримано низки вимог. А Конгрес українських націоналістів узагалі відмовився від єднання...

Прощавай, а не до побачення!

Прощавай, а не до побачення!

Учора о 13.50 Олександр Мороз закрив весняно-літню сесію Верховної Ради. Закривав неохоче, з тугою та занепокоєнням. Парламент і так був неповноважним, але Мороз увесь час знаходив якісь нові вигадки та процедури, щоб відтягти його кончину. Невдовзі мине місяць вiдтодi, як 151 опозиційний депутат склав свої повноваження. А це, за Конституцією, буде додатковою підставою для розпуску парламенту. Словом, Мороз може не вернутися із канікул у тепленьке спікерське крісло, яке останні тижні він і так займав вельми сумнівно. Тому вчорашній день — це не просто вихід на канікули, а персонально для Мороза — вихід у невідоме, зокрема виборче невідоме. З якого повернення у велику політику вже може не бути...