Не просто везучі

Не просто везучі

Мода на прагматизм у футбольній Європі не просто залишається, а одержує нове — українське — продовження. Збірна України обіграла греків у такому ж стилі, як греки ставали чемпіонами Європи, — гра від оборони, акцент на руйнування чужих атак, а не створення своїх. Хай там як, а «синьо-жовті», обігравши кращу команду континенту, стали таким чином лідерами у європейському відбірковому циклі ЧС-2006, адже набрали найбільший відсоток — 85,18 — очок.

Вітрила пам'яті

Вітрила пам'яті

15—20 червня відбудеться шоста щорічна регата крейсерських яхт «Кубок Вадима Гетьмана». Ці найпрестижніші вітрильницькі змагання в країні започаткували у 2000 році учні та шанувальники видатного фінансиста й політика, «батька» української національної валюти. Нагадаємо, Вадим Петрович пішов із життя після трагічного розстрілу 22 квітня 1998 року. Замовники тієї розправи не названі й досі.

«На одній нозі» малою кров'ю?

«На одній нозі» малою кров'ю?

Навіть побіжний погляд на турнірну таблицю групи 2 європейського відбору до ЧС-2006 дає право назвати найближчі червневі поєдинки визначальними. Після них наша збірна може потрапити в ситуацію, коли від українців уже нічого не залежатиме, адже 12 жовтня в останньому турі, згідно з календарем, вони не гратимуть. Тому стратегічно важливо завершити літню «сесію» хоча б з існуючою форою «плюс три». При цьому в нас чомусь більше розмірковують про те, як не програти грекам у Афінах 8 червня, залишаючи на другому плані найближчий матч 4 червня, коли в Київ приїде дебютант і аутсайдер європейських змагань — збірна Казахстану.

Без «Оболоні», «Борисфена» й Заварова?

Без «Оболоні», «Борисфена» й Заварова?

Ще на початку травня було стільки радісних очікувань боротьби у чемпіонаті України до останнього туру, але всі крапки над «і», вочевидь, доведеться поставити раніше. Першими знято всі питання щодо аутсайдерів. Цьому сприяла нульова нічия між «братами по нещастю» — «Оболонню» й «Борисфеном». Цікаво, що тренером «пивоварів» є колишній наставник бориспільців — Олександр Рябоконь. Але навряд чи хтось запідозрить у суботніх нулях на верхньому полі НСК «Олімпійський» якусь змову. Можна було б сказати, що все справедливо, але ж у райцентрі на Київщині пам'ятають, що на початку другого кола у «Борисфена» три очки забрали, а «Ворсклі» додали лише через неготовність стадіону «Колос» до матчу в умовах заморозку. Натомість конкуруюче «Закарпаття» змогло зібратися навіть у несприятливих фінансово-політичних умовах і вразило здатністю видати дивовижну серію без поразок із командами з «єврокубкової зони».

Влада від народу не втекла

День Києва вже 13-й рік поспіль розпочинається з «Пробігу під каштанами» — спортивно-благодійної акції, кошти від якої ідуть у Центр дитячої кардіохірургії МОЗ України. Перед стартом «мама» пробігу, директор рекламної агенції «Діала» Ірина Кузнєцова, яка започаткувала цю традицію, чомусь виглядала не надто радісною. На запитання кореспондента «УМ» Ірина Вікторівна пояснила: її непокоїть, що кількість учасників буде значно меншою, ніж рекордний показник минулого року (1850). А все через те, що цього разу «під каштанами» не бігала команда Utel, яка раніше виставляла на старт до 600 «спортсменів».

Українська «п’ятірка» по дорозі до Турина

З 8 грудня 2005 року по 10 лютого 2006-го понад 10 тисячі факелоносців з різних країн світу долатимуть естафету Олімпійського вогню, який побачать у кожному регіоні Італії. Долучитися в такий спосіб до зимової Олімпіади в Турині одержали можливість і наші співвітчизники. З 23 травня по 20 червня цього року компанія «Самсунг електронікс» — почесний партнер естафети Олімпійського вогню — проводить відбір 1900 своїх факелоносців.

«Шахтар» уже запалює феєрверки

Відомо, що все пізнається в порівнянні. А в середу сам Бог велів порівнювати наш футбол із тим, який демонстрували «Мілан» і «Ліверпуль» у Стамбулі, адже в обох поєдинках української першості зійшлися суперники з єврокубковими амбіціями — представники країни в Лізі чемпіонів проти претендентів на участь у Кубку УЄФА.

«Ніндзя» Оністрат на «Кавасакі»

«Ніндзя» Оністрат на «Кавасакі»

Не лише далекою «Формулою-1» живе український уболівальник технічних видів спорту – останнім часом у нас невпинно розвиваються шосейно-кільцеві мотогонки. Нещодавно навіть відбулася презентація першої української професійної команди — Info 300 Racing Team. Її засновник і пілот Андрій Оністрат підійшов до створення профі-клубу після свого минулорічного успіху в Естонії, де він виграв на трасі «Ест-ринг» змагання у двох класах (С та В-1200).

Стрибок над «Євробаченням»

Відомий естонський легкоатлет Юрій Тамм, перебуваючи в Києві на початку травня, влучно висловився щодо «ризику», який чекав на нашу столицю наприкінці весни: «Є така загальновживана фраза — спорт і культура завжди поруч, але це не завжди так. Іноді вони є суперниками, коли йдеться про розподіл бюджетних коштів (тут якраз можна пригадати «прокол» із баскетбольним «фіналом чотирьох» у Києві. — Авт.). Враховуючи те, що головний європейський культурний форум — фінальний конкурс «Євробачення-2005» — проходитиме в Києві, те, що зараз значно підвищена увага до України, ми вирішили провести в столиці вашої держави також Асамблею європейських атлетів».

Чому Кучеревський почувався голим

Чому Кучеревський почувався голим

Євген Кучеревський у цьому турі проводив сотий матч на посаді головного тренера «Дніпра» в українських чемпіонатах. Чи передбачав найдосвідченіший наставник вищої ліги, що після такого ювілею йому доведеться сказати: «Мені соромно сидіти перед журналістами. У мене таке враження, що я стою перед вами голий. Мені соромно, мені немає чого сказати і виправдань ніяких немає». Авжеж, «Дніпро» поступився вдома «Закарпаттю» — 0:3.