Санкції як дишло

Санкції як дишло

На деяку, м’яко кажучи, непослідовність дій української влади щодо Росії увагу не звертав хіба що лінивий. А посол США в Україні Джефрі Пайєт людина аж ніяк не лінива, а дуже навіть сумлінна. І саме через це не може збагнути, чому в той час, коли «європейські та американські фірми зазнають збитків, вводячи санкції проти Росії і підтримуючи Київ, українські компанії отримують комерційну вигоду».

І знову «здрастуйте»

19 листопада парламент вперше відкриє двері перед новообраними депутатами. Але мова йде поки що не про пленарне засідання, а про підготовче. І до коаліційних боїв ця подія не має жодного відношення — депутати зберуться лише на «оглядини». Подивитись на залу, на візаві та вирішити, як пройде перший робочий день.

Війна війною, а піар за розкладом

Війна війною, а піар за розкладом

Коли радник Президента (і без п’яти хвилин депутат від БПП) Микола Томенко заявляє про те, що ще одні парламентські вибори не виключаються, це є ознакою втрати терпіння на Банковій. «Не може Українська держава бути заручником того, що хтось хоче бути вічним міністром, хтось — вічним Головою Верховної Ради, а хтось — главою СБУ.

Симоненко у пошуках стрижня

Симоненко у пошуках стрижня

Як і кожна інша політична партія в Україні, КПУ є передусім бізнес-проектом. Проектом, у який інвестували чималі кошти в надії отримати співставні прибутки. Програвши парламентські вибори, Петро Симоненко поховав надії своїх спонсорів на дивіденди.

Торги з благородством

Торги з благородством

Сказати, що коаліціада завершилася, було б певним перебільшенням. Завершиться вона розподілом портфелів — тільки тоді можна буде вважати, що в цій історії поставлено крапку. Але наразі узгоджено текст протоколу, який містить три розділи: про загальні засади існування коаліції, про її регламент та про зміст реформ, які запроваджуватимуть підписанти.

Торкнулись недоторканності

Радник Президента України Микола Томенко приніс благу звістку: учасники «коаліціади» дійшли згоди у питанні про зняття з депутатів недоторканності. «Всі п’ять суб’єктів переговорів (Блок Порошенка, «Народний фронт», «Самопоміч», Радикальна партія та «Батьківщина». — Авт.) погодилися з цим.

Баталії через батальйони

Баталії через батальйони

Спочатку офіціоз: добровольчі батальйони увійдуть до складу постійних частин Збройних сил України. Про це в ефірі каналу ICTV заявив міністр оборони України Степан Полторак. За його словами, добровольчі батальйони вiдіграли важливу роль в АТО, але їх входження до складу регулярних частин армії дозволить чіткіше планувати їх діяльність.

Бути чи не бути

Тренд «відмовлюсь від мандата» набуває все більш широкої популярності. До когорти потенційних (це ключове слово!) «відмовників» долучається нині й командир добровольчого батальйону «Донбас» Семен Семенченко. Він не виключає, що може скласти депутатські повноваження, щойно їх набувши (обрано його, нагадаймо, від об’єднання «Самопоміч»).

Сьогодні на вчора

Сьогодні на вчора

Коаліціада триває. Депутати налаштовані завершити торги у стислі терміни. І вже за 7-10 днів після того, як ЦВК офіційно встановить результатів виборів (зупинка наразі за мажоритарними округами), провести перше засідання. Де відразу й оголосити про створення парламентської більшості, а потім перейти до розгляду держбюджету на наступний рік.

Нещасливі номери

Нещасливі номери

Дані про те, що ЦВК нарешті порахувала всі 100% голосів, з’явилися лише під ранок 8 листопада. Як і завжди, 70-80% опрацьованих бюлетенів (як по багатомандатному, так і по одномандатних округах) були відображені на сайті Центрвиборчкому протягом перших двох-трьох днів. А далі почалося натужне чекання округів-претендентів на звання «проблемних».