Видаленню не підлягають

У мене вкрай погана пам’ять на події. Через їх перенасиченість стираю геть усе. Та мушу визнати, що з цього року залишу три історії, які розказуватиму своїм дітям, а потім онукам, правнукам і так до безкінечності.

Корифеї у своїй хаті

«Ми ходимо в тих стінах, де 100 років тому працювали видатні митці України — Микола Садовський, Марія Заньковецька, Панас Саксаганський, Марко Кропивницький, Лесь Курбас, Іван Карпенко–Карий. Симон Петлюра свого часу тут очолював літературно–драматургічну частину. Весь цвіт столиці збирався холодними вечорами на чаювання в елітному клубі, де відбувалися прем’єри видатного українського композитора Миколи Лисенка. Українські корифеї мріяли мати свою хату і в 1907 році доля зробила їм такий подарунок. У приміщенні колишнього Троїцького народного дому, а тепер — Київському академічному театрі оперети — Микола Садовський заснував перший стаціонарний театр в Україні. До цього часу корифеї не мали прописки і гастролювали по різних приміщеннях», — радіє з нагоди святкування 100–річного ювілею Першого стаціонарного українського театру директор Київської оперети Богдан Струтинський.

Віктор Бронюк: «Щоб оплатити наш виступ на своєму весіллі, студент хотів продати нирку»

Віктор Бронюк: «Щоб оплатити наш виступ на своєму весіллі, студент хотів продати нирку»

Щоб не підходити до Віктора Бронюка «нагло і красиво» і щоб наша «болтовня» на другий день не закінчилася репортажем про те, який він sexy і що вночі хропе, фронтмен вінницького гурту «Тверезість і культура» погодився на інтерв’ю тільки по телефону. Ну що ж, зрештою він не порве газети і не назве мене ще одною Свєтою.
Загалом Віктор Бронюк не такий уже і «манірний парінь», як ліричний герой його пісень. Характеризує себе простим учителем, котрий не зміг реалізуватися, має стійкі моральні принципи і хоче, щоб усі займалися творчістю від серця, а не для піару.

Залюднено? Ні, синку, це фантастика

Залюднено? Ні, синку, це фантастика

222 знімальні дні, 36,5 млн. доларів, 4 роки роботи у поті і крові над сценарієм, симпатичні актори і провідний режисер Федір Бондарчук — а бажання вийти з кінотеатру під час перегляду першого в російській історії фільму в жанрі science–fiction action (наукова фантастика) «Залюднений острів» виникає кожні 10 хвилин.

Книжки з короною

У малому залі Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки було темно і шумно. Галасували, чи то пак інтелектуально перемовлялися, про дива у літературі письменники, книгомани, журналісти і просто друзі організаторів конкурсу «Коронація слова». Через неповні два тижні закінчиться прийом рукописів на 2009 рік, а щоб по світу не йшла порожня слава про конкурс, організатори — компанія «Крафт Фудз Україна», вирішили провести останню в цьому році презентацію–імпрезу книг–переможців 2008 року. До дійства підійшли оригінально — п’ять письменників, романи яких уже вийшли друком, самі мали придумати презентацію–виставу, а їхні виступи режисер мистецького вечора Сергій Архипчук доповнив музичним супроводом гуртів «Холодне сонце», «Рутенія», грою віртуального акордеоніста з гурту «ЙоГурт» Данила Денисова, баладами бардів і танго від Ансамблю Збройних сил.

Про переможця або добре, або нічого

Про переможця або добре, або нічого

Слідом за літературною премією ім. Джозефа Конрада, яку минулого року вручили Тарасу Прохаську, Польський інститут у Києві ініціював ще одну мистецьку відзнаку з нагоди 130–річчя від дня народження Казимира Малевича, всесвітньо відомого художника–авангардиста польського походження, який народився у Києві.

«Хороші справи робляться в Кущах»

«Хороші справи робляться в Кущах»

У Христини Кущ–Катракіс, доньки скульптора Анатолія Куща, у світі вже було понад 100 виставок, але в Україні вона виставляється вперше. Христина не женеться за іміджем, за славою, вона прагне просунути українську культуру не просто на Захід, а в Голлівуд, де працює художником–постановником і продюсером.

Політ над гніздом «лелеки»

Політ над гніздом «лелеки»

«В Україні книжок для дітей є багато і значно кращих, ніж у Польщі. Там чомусь автори так не пишуть, як наші, і тому майже немає літератури для школярів віком від 12 до 15 років. Я нещодавно перерила весь польський дитячий ринок і показала їм для порівняння наші книжки.

Придбай собі трохи манга...

Придбай собі трохи манга...

«Наша публіка часто не відрізняє коміксів від карикатурних історій у газетах. Усі надії привчити українців до дев’ятого мистецтва покладаємо на молоде покоління і хочемо показати, що комікси — це не просто вдовбування супергероїв у дитячі голови, а якісний педагогічний інструмент», — каже головний редактор журналу коміксів «К9» Олексій Олін, організатор фестивалю.

Відеоенциклопедія від "Леніна"

Відеоенциклопедія від "Леніна"

Упродовж двох років, з вересня 2006–го по травень 2008–го, у запорізькій галереї «Ленін» кожну виставку знімали на відео, спілкувалися з художниками і мистецтвознавцями, а потім це все скомпонували у два диски, з яких вийшла непогана енциклопедія сучасного мистецтва.