Бакай, ти був неправий

Добре відома ще радянській партноменклатурі так звана «державна дача №1» повертається в лоно Державного управління справами України. Таке рішення днями прийняв Господарський суд Києва, тим самим задовольнивши позов прокурора Криму і визнавши недійсним попередній договір купівлі-продажу російським «Внешторгбанком» споруд кримського пансіонату «Гліцинія» (таку назву отримав цей державний об'єкт за часів незалежності), а також додаткових угод до нього.

Енергетичне «маски-шоу»

Невідомі охоронці на світанку ввірвалися до приміщення держпідприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго» і спробували захопити цю компанію з першої спроби. Щоправда, це молодикам не вдалося. На момент підготовки матеріалу у номер УНІАН, посилаючись на слова директора «Укрінтеренерго» Олега Бугаєва, стверджував, що охоронці змогли потрапити лише на перший, п'ятий i шостий поверхи будівлі, але кабінет директора для них виявився недосяжним. До того ж пан Бугаєв оперативно приховав печатку і документи компанії. У штурмі він звинуватив не абикого, а Міністерство палива та енергетики. Він переконаний, що наказ штурмовикам віддавав безпосередньо міністр Іван Плачков, адже особисто бачив біля будинку «Укрінтеренерго» першого заступника міністра палива та енергетики Юрія Продана.

За вдовою — мати

За вдовою — мати

«Мене не цікавить грошова компенсація, я хочу, щоб Україна визнала, що вона, її влада, були жорстокі, цинічні до мого сина, українського народу. Доки цього не відбудеться, влада України ніколи не очиститься» — саме так пояснює свій намір звернутися до Європейського суду з прав людини з позовом на державу Україна мати загиблого журналіста Георгія Гонгадзе.

Як продавалася сталь?

Щоправда, поки що й екс-Президент Леонід Кучма, і його зять, народний депутат Віктор Пінчук, проходять у справі про зловживання при приватизації «Криворіжсталі» у статусі свідків. Але на думку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, їхній статус може мінятися в залежності від ходу слідства — «вони можуть залишитися свідками, можуть бути підозрюваними і можуть бути звинуваченими». Все залежить від Генпрокуратури, в провадженні якої i знаходиться ця резонансна кримінальна справа.

Рву пополам i множу

Цікавого послідовника ідей Остапа Бендера затримали днями співробітники Держдепартаменту боротьби з економічними злочинами Управління МВС України в Чернівецькій області. 20-річного харків'янина занесло на Буковину бажання підзаробити вельми оригінальним, але незаконним способом.

Педагогічна «бригада»

Три роки правоохоронці Полтави не знали спокою через цих автомобільних грабіжників. Райвідділи міста були буквально «закидані» заявами потерпілих водіїв, у салонах авто яких викрадали все, що мало хоч якусь цінність i могло бути проданим. Але час покарання таки настав. Днями співробітники кримiнального розшуку Полтавського міського управління міліції разом зі своїми колегами з райвідділів обласного центру таки знешкодили цю групу грабіжників.

НеЗМІЇНИЙ діалог

Учора ввечері Президент Румунії Траян Басеску завершив свій дводенний візит до України i відбув на батьківщину. Вже зараз відомі політичні експерти навперейми стверджують, що результатами візиту задоволені обидві сторони, а україно-румунські відносини надалі лише покращуватимуться. Та й Президент України Віктор Ющенко переконаний, що у двосторонніх відносинах обох держав останнім часом з'явився новий динамізм. I дійсно: головним протиріччям, яке існує між Україною i Румунією до сьогодні є акваторія острова Зміїний. Та схоже, що ця проблема вже вичерпується. Адже проблема не стільки у цьому клаптику суші, як у перспективних газових розробках суміжного Чорноморського шельфу. Про ймовірний вихід зі «зміїної ситуації» говорили давно (йдеться про утворення спільної нафтогазової корпорації, яка зайнялася б спільною розробкою перспективних родовищ). I фактично саме такий вихід нарешті запропоновано у ці дні.

А поліс де?

Такі перевірки стартували на початку цього тижня i потроху набирають обертів. Адже днями МВС надіслало всім начальникам обласних головуправлiнь міліції Автономної Республіки Крим, Києва та Севастополя розпорядження про порядок перевірок страхових полісів цивільної відповідальності у власників наземних транспортних засобів.

Увечері — літаки, вранці — гроші

Два мільйони гривень — таких збитків зазнала держава від «підприємливої діяльності» одного з колишніх керівників Київського інституту Військово-повітряних сил. Як повідомили «УМ» у прес-службі Генеральної прокуратури, на цього офіцера правоохоронці «полювали» півтора року — стільки часу військовослужбовець у заплямованому мундирі перебував у розшуку.

ПЕК очищується

ПЕК очищується

Начальник Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС Леонід Скалозуб вважає, що його підрозділу є чим пишатися, аналізуючи власну роботу за підсумками року. Принаймні в галузі паливно-енергетичного комплексу.