«Укртелеком» не на зв’язку...

«Укртелеком» не на зв’язку...

Процес приватизації «Укртелекому» нагадує рівняння з двома невідомими, де Х — власник компанії, а У — майбутнє, яке для неї підготували. Звичайно, є й офіційні версії, які пояснюють: австрійська компанія планує реорганізувати виробництво і підвищити собівартість підприємства. Проте це більше нагадує інформаційну «піну», адже поки керівництво займається реструктуризацією, звичайні працівники «Укртелекому» вчаться виживати на помітно «схудлі» оклади та... пишуть листи до ЗМІ з проханням допомогти. Нещодавно такий лист надійшов до редакції «УМ».

«А годувати по дорозі ніхто й не обіцяв»

Корова в усі часи була головною годувальницею для українців. Поки корова в домі є — голоду не буде, кажуть люди. Втім за роки незалежності поголів’я великої рогатої худоби в Україні скоротилось майже в шість разів. Про це на засіданні уряду вчора сказав Прем’єр–міністр Микола Азаров. За його словами, після декількох нарад із фахівцями молочно–тваринницької галузі та учасниками ринку було зроблено висновки, що альтернативи розвитку вітчизняного тваринництва немає.

Україну поглине пітьма

Українці масово перестають платити за електроенергію. Борги обертаються несплаченими зарплатами, безробіттям, зростанням бідності. Енергокомпанії вдаються до крайніх заходів — відмикань. Однак навіть якщо рівень платежів поліпшиться, це не вирішить іншої проблеми — нестачі грошей для забезпечення стабільного постачання світла в наші домівки. Тому наступним кроком має стати перегляд тарифів.

Щоби всі

Щоби всі

Серед вічних цінностей, на які звернув увагу уряд перед наступними парламентськими виборами, — здоров’я нації. І коли батько цієї самої нації, Президент Віктор Янукович, завітавши до Кабміну 7 березня, поставив завдання впровадити в Україні європейський досвід державного регулювання цін на ліки, цей пасаж дуже мало хто сприйняв серйозно. Але Банкова наполягала, і ось уже позавчора урядовці провели розширену нараду, на якій міркували, що робити зi спекуляціями на цьому ринку. А вчора питанню ліків присвятили засідання уряду, принаймні його відкриту частину. Реформи, які намічаються в оздоровленні як прихильників, так і противників нинішньої влади, сама вона називає грандіозними.

Мрії про два відсотки

Рожева передвиборча мрія Президента України про кредити на житло у розмірі 2—3% річних останні дні тримає у напруженні всі вітчизняні ньюс–руми. Інформація, звідки чиновники візьмуть такі дешеві кредити, змінювалася по кілька разів на день. Остання інформація, яка прозвучала вчора, виглядала так: держава компенсовуватиме кредити, якщо їх візьмуть для купівлі двокімнатної квартири площею не більше, ніж 50 кв. метрів і ціною до 200 тис. гривень. Причому перший внесок має становити 50 тис. грн. Утiм учора виявилося, що все не так просто...

Азаров, вам два!

Азаров, вам два!

На початку чергового «виборчого року» влада знову згадала, що соціальна справедливість в Україні чомусь не домінує. І стала наводити лад. Окрім головних обіцянок, що їх ще у недільному телеефірі оприлюднив Президент Віктор Янукович — дешеві квартири, «Юлина», тобто вже «Вітіна», тисяча вкладникам радянського «Ощадбанку», виявляється, існує півтора десятка інших. Для їх реалізації треба 16 млрд. гривень, яких у бюджеті нема. Але профільний віце–прем’єр Сергій Тігіпко чомусь певний, що гроші знайдуть і непоправних наслідків для економіки така передвиборча щедрість не матиме.

Розпочнемо з футболу

Голова Львівської ОДА Михайло Костюк вважає виявом довіри до регіону ініціативу голови Данської бізнес асоціації Ларса Весберга інтегрувати інвестції, що надходять в Україну ­з–за кордону. Всього до асоціації входить 45 компаній, які забезпечують роботою 4 тисячі мешканців Західної України.

Прибуток від природи

Ідеї щодо реформування економіки — не тільки української, а й світової — дуже часто не враховують основоположних механізмів її функціонування. А «перезавантаження» економічних процесів після кризи, яке вже почалося і яке аж ніяк не зможе оминути Україну, ґрунтуватиметься на моментах реформації, якими досі нехтували. Принаймні так стверджують науковці. І наводять приклади. Так, ще недавно китайці вирощували 34% світової бавовни. Але потім... вирішили відмовитися від неї, а звільнені землі використати під виробництво продуктів харчування. Натомість одяг вони вироблятимуть iз водоростей, які до цього доводилося знищувати — щорічно близько 20 млн. тонн. У новій галузі додатково задіють тисячі працівників.

Газове ВВП

Газове ВВП

Україна, принаймні її найкраща частина, вже користується десятивідсотковою знижкою на російський природний газ. Таку заяву вчора зробив наш Прем’єр Микола Азаров. Раніше Микола Янович «написав» у своїй сторінці у «Фейсбуці»: «Коли у нас був голова Держдуми Росії (Сергій) Наришкін, він передав нам проект угоди про зниження вартості газу на 10%». А вчора очільник українського уряду доповнив цю фразу: «Газпром» не тільки обіцяв, він уже знизив ціну для певних компаній».

Партнери стають ворогами

Розпочати новий бізнес або надати додаткового імпульсу існуючому набагато легше, залучивши одного чи кількох надійних партнерів. Законодавство це передбачає. Однак колективна форма власності має й багато підводних каменів. Об них розбилося вщент не одне успішне підприємство. Часто партнери розпочинають спільний бізнес під дзвін бокалів iз шампанським, а закінчують банкрутством, тривалими судовими справами, повною втратою дружніх стосунків. Прикладів — хоч греблю гати...