Акція «Врятуй корову для держави!»

Днями редакція «УМ» отримала кілька листів від мешканців Любарського району Житомирської області. «Ми, селяни — виробники молока, доведені до відчаю злочинним зговором заготівельників iз метою штучного заниження закупівельної ціни на молоко, — пишуть мешканці села Велика Волиця. — Нині закупівельна ціна становить 1 грн. 60 копійок, що значно нижче за собівартість. Причому грошей за здане молоко з 1 травня до сьогоднішнього дня ми не отримали. Така ситуація завдає селянам значних збитків та штовхає їх до зменшення поголів’я корів».

Дорогу для «Богдана»?

Дорогу для «Богдана»?

Автомобіль в Україні знову хочуть зробити розкішшю. Гасла у влади традиційно хороші, але виллються вони у те, що, аби бути на колесах, нам знову доведеться платити більше. Мотивація перша: нові, звичайно ж, вищі мита на імпорт дозволять Україні розвивати власний автопром. Мотивація друга: таким чином ми зможемо залучати закордонні інвестиції у галузь. Логіка тут залізна і поставити під сумнів жодну тезу просто неможливо. Але, знаючи історію питання, ми бачимо: митні ставки, акцизи тощо на імпортні автівки підвищували вже не раз. Але це аж ніяк не вплинуло ні на інвестиції, ні на рівень вітчизняного автопрому. Навіть навпаки: нещодавно зупинився конвеєр, який випускав українських «автокалік» — ЛуАЗи, «Славути» і «Таврії».

Оксана Плотнікова: Листоноша у селі — для багатьох, мов член сім’ї

Оксана Плотнікова: Листоноша у селі — для багатьох, мов член сім’ї

Реформи, як і будь–які зміни, потребують багато оптимізму. Новий очільник «Укрпошти» Оксана Плотнікова демонструє цю тезу з особливою наполегливістю: вона не просто вірить у здійсненність своїх перебудовчих задумів, а й щиро ображається, коли у них не вірять інші. Надто, коли при цьому хтось ще й тиражує свої сумніви. Не схильна до негативу, Плотнікова зізнається: «Мене, наприклад, шалено обурює, коли пишуть негатив про «Євро–2012». Це ж стільки праці вклали наші люди у цю подію!» і ще раз закликає бачити у житті тільки добре.

Інша її риса — уміння переконувати. І в сім’ї («Своїй дитині я кажу: якщо вчителька тебе не почула, піди і обґрунтуй свою точку зору ще раз»), і на роботі. Ці дві риси, які одразу впадають в око при розмові, вона прагне використати, аби зробити із старої–доброї пошти, яка для багатьох уже стала мало не анахронізмом із бабусиних розповідей, такий собі кредитно–депозитно–страхувально–філателістично–логістичний супермаркет. Не обов’язково з супермодним фасадом, але надійний, зручний і доступний у кожному селі.

Під уламками «Нафтогазу»

Під уламками «Нафтогазу»

Український газовий ринок уже ніколи більше не буде таким, яким він був раніше. Роздержавлення, про яке так довго говорили експерти та якого вимагала Європа, стартувало. Позавчора Кабмін ухвалив рішення про перетворення двох дочірніх компаній державного «Нафтогазу України» — «Укртрансгазу» та «Укргазвидобування» — у публічні акціонерні товариства. Перша, як випливає з її назви, займається переважно транспортуванням палива нашою територією та стала відомою, коли під час україно–російської газової війни зуміла переключити українську ГТС на реверсний режим використання та врятувала від замерзання східні регіони України. «Укргазвидобування» має у своєму розпорядженні бурові вишки та з різним успіхом виконує державну програму зi збільшення видобутку власного газу.

Квартири для виборів... тобто для народу!

Квартири для виборів... тобто для народу!

Передвиборча урядова програма «Доступне житло» ще сира і місцями малореальна, а підготовлена вона задля того, щоби влада перемогла на наступних парламентських виборах. Про недоліки програми вчора розповів особисто Прем’єр–міністр Микола Азаров, а потім, захопившись, чесно зізнався у тому, що знали всі. «Тисячі вчасно отриманих у програмі квартир замінять будь–яку рекламу й агітацію, шановний Анатолію Михайловичу Близнюк», — звернувся Микола Янович до свого донецького побратима, багатолітнього очільника Донбасу, а нині очільника Мінрегіонбуду.

Барвистий шлях до дефолту?

Барвистий шлях до дефолту?

Світ не вірить у фінансове майбутнє нашої дер­жави. Чергову нотку сумнівів днями оприлюднив сайт «Бізнес інсайдер», який уклав перелік країн із найвищою вірогідністю дефолту. Експерти провели дослідження у 59 країнах і порахували, скільки коштуватиме застрахувати 10 тисяч доларів суверенного боргу на рік. В економіці є позначення цьому — так званий показник CDS: страхування відповідальності за неповернення кредитних коштів.

«Податок Тимошенко»

Україна платить за російський газ у п’ять разів більше, ніж він коштує у США. «Якщо відмінусувати вартість транзиту, то ціна газу для України наполовину вища, ніж для Німеччини», — порахував міністр палива та енергетики Юрій Бойко. А міністр соціальної політики Сергій Тігіпко порахував, якими є ці втрати для бюджету та як їх можна було б використати. Скажімо, збільшити пенсію на 400 гривень щомісяця.

Завтра, певно, буде гол...

Завтра, певно, буде гол...

«Я хочу привітати з цим святом громадян України», — пафосно мовив Прем’єр–міністр Микола Азаров, відкриваючи вчорашнє засідання уряду і маючи на увазі всього лише старт футбольного чемпіонату та приїзд перших 200 іноземних уболівальників до нашої гостинної країни.

Вкладник — найкращий друг банкіра!

Українська банківська система відновлюється — незважаючи на об’єктивні обставини, тобто на економічну ситуацію, та на зусилля держави. Темпи розвитку, за підрахунками аналітиків, не надто швидкі, втім саме така ситуація чи не найбільш вигідна для вкладників: фінустанови йдуть назу­стріч своїм потенційним клієнтам і пропонують вигідні умови обслуговування.

Росія живе до 60?

Росія живе до 60?

Біля російських валютообмінних пунктів — ажіотаж, якого тут не бачили з 2008 року. Люди масово скуповують американські долари та євро, вільно конвертованої на всіх не вистачає, деякі банки встановлюють ліміт продажу: не більше 1000 зелених «в одні руки».