Новий Київський пивоварний завод «Славутич»

Новий Київський пивоварний завод «Славутич»

7 червня 2004 року родина підприємств «Болтік Беверіджиз Холдінг» (ББХ) в Україні відсвяткувала день народження нового Київського пивоварного заводу «Славутич». Менш ніж за півтора року в Голосіївському районі міста Києва зросло ультрасучасне підприємство, на будівництво якого було спрямовано понад 50 млн. євро.

Ходіння по Мукачеву

Позачергову сесію Мукачівської міськради, на якій було прийнято рішення посадити у крісло, звільнене Ернестом Нусером (легітимність якого, втім, залишає багато запитань), в.о. Матвія Поповича, визнано легітимною. Таке рішення днями прийняв напрочуд «незалежний» від СДПУ(о) Мукачівський міський районний суд. Тим самим Феміда відмовила у задоволенні скарги депутатам міськради Миколі Максимову і Золтану Лендєлу. У своїй скарзі вони зазначали, що сесія ради проводилася з порушенням законодавства, бо депутатів не було своєчасно поінформовано про проведення сесії. Судячи з усього, основним аргументом для рішення суду були виступи мукачівських «депів» Андрія Лагойди та Ігоря Литвина. Вони розповіли, що більшість депутатів міськради таки були сповіщені про скликання позачергової сесії, а от Максимов та Лендєл, мовляв, на телефонні дзвінки не відповідали, повідомляє Інститут масової інформації.

Ахтунг! Радіація!

Мало Україні своєї радiації, так ще й з Європи цей бруд намагаються завезти. Вчора на українсько-угорському кордоні було затримано гуманітарний вантаж з Австрії, радіаційний фон якого уп'ятеро перевищував допустиму норму. І це вже другий такий випадок за останні 10 днів, — повідомляє УНІАН.

Бігом на пором!

У вівторок, о 22.00 вечора, почав курсувати між українським портом Іллічівськ і грузинським Поті комфортабельний пасажирський пором «Грейсвальд». У четвер о 12.00, згідно з фіксованим розкладом, пасажири прибудуть до грузинського порту Поті. А щосуботи о 20.00 пором під грузинським прапором, що перебуває в операторстві судноплавної компанії «Укрферрі», відправлятиметься у зворотний рейс, який завершуватиметься в понеділок о 12.00. Про це розповів на презентації поромної пасажирської переправи директор з питань маркетингу і розвитку СК «Укрферрі» Роман Моргенштерн, уточнивши, що «протягом кругового рейсу здійснити подорож між портами Грузії та України можуть до 200 пасажирів. Вартість морського переходу у двомісній каюті 520 гривень, є також каюти класу люкс і напівлюкс. До послуг пасажирів на борту судна ресторан, відеосалон, дитяча кімната, бар, спортзал і басейн із сауною». З початку червня дочірнє підприємство «УкрферріТур» відкрило офіси з бронювання та продажу квитків на всі поромні лінії Чорного моря у Києві та на Одеському морвокзалі.

Вік «Волі» не бачити

Генеральна прокуратура України передала до суду кримінальну справу, порушену щодо директора ЗАТ «Воля-кабель» Валерія Салямова, його заступника Сергія Бойка та головного бухгалтера. Про це журналістам вчора на брифінгу повідомив керівник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко.

Бюджетні місця — для відмінників

Позавчора міністр освіти і науки України Василь Кремень в одному з конференц-залів Кабміну у присутності журналістів відповідав на телефонні дзвінки з різних регіонів України. Перед початком «гарячої лінії» пан Кремень розповів про деякі нововведення. Скажімо, відтепер для вчителя початкової школи педагогічне навантаження має зменшитися з 20 до 18 годин, для виховательок дитсадків — з 36 годин до 30. Щодо вузів, то цього року до педагогічних прийматимуть не менше 50 відсотків абітурієнтів із сіл. А в апеляційних комісіях засідатимуть кращі вчителі району чи обласного центру, рекомендовані управліннями освіти і науки, які не беруть участі у приймальному процесі. Порадувало й повідомлення, що на програму «Навчальне обладнання» уже наступного року в бюджеті закладено близько 130 тисяч гривень на купівлю нової наочності для шкіл.

Окупацiя дарує демократiю

Окупацiя дарує демократiю

Позавчора пізно увечері за київським часом Рада безпеки ООН одноголосно прийняла запропоновану США та Великою Британією резолюцію стосовно передачі влади іракцям. Нарешті, через 14 місяців після повалення режиму Саддама Хусейна, військова операція в Іраку отримала мандат міжнародної спільноти і надалі буде проводитися вже на легальних підставах. Резолюцією передбачається, що теперішня тимчасова адміністрація Іраку 30 червня передасть суверенну владу в країні вже створеному тимчасовому іракському уряду. До 31 січня 2005 року відбудуться загальні вибори, і влада вперше в історії Іраку перейде в руки уряду, який буде обраний шляхом демократичного голосування.

Сталева нервовість

«Криворіжсталь» поки що залишиться у державній власності. Таке рішення ухвалив Голосіївський районний суд Києва, призупинивши конкурс із продажу 93,02 відсотка державних акцій найбільшого металургійного комбінату держави, на радість опозиційним фракціям, які не раз влаштовували «армагеддон» у сесійній залі, намагаючись запобігти продажу сталевого гіганта як за кордон, так і вітчизняним олігархам.

АНи полетять у НАТО

Треті консультації «Україна—НАТО», що проходили у Варшаві, завершилися підписанням Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом МіністрівУкраїни та НАТО. Практичним втіленням цього документа стане використання Альянсом у миротворчих цілях українського літака АН-124, відомого як «Руслан». «Україна взяла на себе зобов'язання щодо здійснення передислокування військового персоналу та військової техніки країн-членів НАТО повітряним шляхом, у тому числі на випадок несподіваного варіанту», — окреслив основне значення угоди міністр оборони Євген Марчук. Після підписання меморандуму він скромно заявив, що це заслуга не Міноборони, а Кабінету Міністрів. Таким чином, «на рівні держави ми сказали НАТО, що можете на нас розраховувати», цитує Марчука УНІАН.

Тая у нас одна

Війна з макаронною фабрикою, яку затіяла відома українська співачка Таїсія Повалій, набирає обертів (нагадаємо, артистка звернулася по захист до правосуддя, заявивши, що ТОВ «Українські макарони», яке випускає макарони «Тая», незаконно використовує її сценічне ім'я). І ось уже перші результати: господарський суд міста Києва постановив заборонити «Українським макаронам» використовувати торгову марку «Тая» для виробництва макаронів. Суд мотивував своє рішення тим, що на момент подання заявки на реєстрацію знаку ім'я «Тая» було вже широко відомим в Україні, повідомляє УНІАН.