Невидиме октанове число

Невидиме октанове число

Україна стрімко втрачає свою нафтопереробну промисловість. У І півріччі на українських НПЗ було перероблено трохи більше 1,5 млн. т нафти, що на 43% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Цікаве порівняння: навіть у кризовому 2009 році ці підприємства переробили 2,5 млн. тонн. Завантаження вітчизняних заводів нині не перевищує 10% їх потужності. Всього ж шість українських НПЗ здатні перобляти 51 млн. тонн нафти на рік. Тобто ми переробляємо нафти у 34 (!!!) рази менше, ніж могли б.

Донбас не тягне?

Донбас не тягне?

Голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький наважився публічно визнати те, що давно перестало бути секретом для жителів регіону: індустріальний край поступово сповзає в прірву економічної стагнації, споживаючи більше, ніж заробляє. Зокрема, як підрахувало обласне Управління статистики, загальний обсяг виробництва з початку поточного року впав майже на 10 відсотків, а, наприклад, у багатому на святкові дні травні взагалі ледь сягнув 86% порівняно з тим, що було минулоріч. Чергова хвиля кризи особливо сильно зачепила машинобудування, де падіння показників становить 20,7%, сферу видобування неенергетичних корисних копалин та розроблення кар’єрів — на 17,8%, транспорт — на 15,6% , виробництво електроенергії — на 9%. Експорт товарів із Донецької області склав 4309,8 млн. доларів, або 87,4% до попереднього 2012 року, також не вельми успішного.

Наслідком стрімкого економічного штопору став факт перевищення на 2,7 млрд. гривень загальних збитків підприємств області над отриманими ними ж прибутками. Що це означає простими словами, годі, мабуть, пояснювати: колишній «промисловий локомотив», що задавав темп усій «господарці» країни, нині міцно усівся на шию державному бюджету.

Нокаутом — по дефіциту

Нокаутом — по дефіциту

Учора платіжна система «Веб Мані» на своїй сторінці у «Фейсбуці» заспокоювала численних клієнтів. «Наразі відновлено контроль «на верхній палубі». Але і це — наша маленька перемога. Всі наші зобов’язання перед тими, хто так довго чекав, будуть виконані», — пообіцяли у компанії.

Два–три рейтинги — і жодного шахрайства!

Два–три рейтинги — і жодного шахрайства!

Безсмертну технологію, за якою неважливо, як людина голосує, а все залежить лише від методики підрахунку цих голосів, нині, схоже, намагатимуться втілювати і в економіці. Звичайно, перші несміливі спроби саме такого підходу до проблеми зростання внутрішнього валового продукту і нинішня, і попередня влади намагалися робити й раніше. Але саме зараз про це почали говорити вголос.

«Алло, Рінат слухає...»

«Алло, Рінат слухає...»

Учора, нарешті, завершилася, на перший погляд, нелогічна і затягнута історія із приватизацією гіганта проводового зв’язку та оператора мобільної мережі 3G–компанії «Укртелеком». Недавній власник структури австрійська компанія «ЕРІС» підписала із ахметівською «СКМ» угоду купівлі–продажу 100% акцій компанії «Телекомінвест Лімітед» (Кіпр), якій, у свою чергу, належать корпоративні права ТОВ «ЕСУ». А вже «ЕСУ» володіє 92,79% акцій «Укртелекому». Таким чином, ці 93% акцій автоматично потрапляють у володіння комерційній структурі родом із Донецького регіону. Вартість угоди та її особливі деталі розголошенню не підлягають.

Танець «на кiстках» Вуглегірки

Танець «на кiстках» Вуглегірки

Частка теплових електростанцій України у встановлених потужностях — 52%, натомість атомних електростанцій — 27%, дають вони відповідно 48,7% і 45,5% виробленої електроенергії. За часи незалежності добудовано три атомних енергоблоки, споруджується ГАЕС на Дністрі, але нашим, ще радянським, ТЕС щонайменше 35 років, строк їх служби вичерпався.

Увімкнув світло — заплати за ремонт ТЕС!

Не так давно паливний міністр Едуард Ставицький пояснив, чому саме згоріла Вуглегірська ТЕС — виявляється, чергова зміна порушила правила використання системи вуглеподачі, що призвело до накопичення вугільного пилу в машинному залі станції і до його займання. Про глобальні проблеми галузі чиновник традиційно не згадав.