«Мажори» виправдовуються?

Нагадаємо, дорожньо-транспортна пригода сталася 30 травня на бульварі Тараса Шевченка в Києві. Внаслідок наїзду автомобіля, за кермом якого сидів син нафтового магната Зиновія Калиновського і пасинок іншого мільярдера Дмитра Фірташа — Сергій Калиновський, на припарковані біля тротуару «Жигулі» загинула подруга сина олігарха Анастасія Бронникова та водій «Жигулів», офіцер Внутрішніх військ МВС України Володимир Куликовський. Деякий час потому єдиний, хто вижив у результаті ДТП Сергій Калиновський, всупереч підписці про невиїзд, намагався покинути Україну, проте був затриманий правоохоронцями в аеропорту «Жуляни».

Шевченка погнали як антисеміта

Перелічити спеціалізовані магазини чи ятки, де можна придбати літературу національного спрямування, а також роботи вітчизняних класиків, незабаром, схоже, можна буде на пальцях однієї руки. Нещодавно, як писала «УМ», «прикрили лавочку» на головній площі Києва, де роками продавали продукцію національного спрямування. Офіційне пояснення — ятки псували архітектурний ансамбль Майдану. Неофіційна версія — там торгували антисемітською літературою.

Останнє китайське попередження

Сьогодні в Музеї совєцької окупації демонструватимуть фільм «Кундун», показу якого передував скандал. Туди ж буде перенесено і виставку, яку заборонили проводити у приміщенні найдемократичнішого вищого навчального закладу України — у Києво-Могилянській академії. Ще 15 червня там мала розпочатися виставка про життя і діяльність духовного лідера Тибету далай-лами XIV. Програмою передбачався «круглий стіл» і демонстрація фільмів «Співчуття у вигнанні» та «Кундун». Однак, коли організатори в день відкриття виставки прибули до культурно-мистецького центру «Могилянки», їм повідомили, що запланований захід скасовано.

У кримській місцинці героїв занесли в злочинці

Тамтешні депутати прийняли заяву, в якій відмовляються виконувати указ Президента Віктора Ющенка і готуватися до урочистих заходів з нагоди ювілею головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича. З відповідним листом вони звернулися до рад усіх рівнів України із закликом підтримати це рішення, оскільки сімферопольські парламентарії вважають Романа Шухевича «зрадником і посібником фашистів». «Враховуючи його діяльність у Великій Вітчизняній війні і численні факти посібництва фашистам і прямої співпраці з ними, вважаємо образливим здійснювати рекомендації про перейменування площ і вулиць населених пунктів України на честь головнокомандувача УПА, а також будь-які інші заходи щодо увічнення пам'яті Романа Шухевича», — цитує заяву УНІАН.

На війні — як на війні

Минулої ночі український миротворчий батальйон втратив ще одного бійця. Нещасний випадок трапився з 23-річним молодшим сержантом першої роти Миколою Ткачуком під час повернення з патрулювання муніципалітету Лепосавич, що на півночі Косова. Перевірка території здійснювалася спільно українсько-польським миротворчим батальйоном «УкрПолбат» багатонаціональної тактичної групи East сил КФОР у рамках операції Magnificent Stranger, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Уряд лізе в небо

Містобудівна рада столиці схвалила проект реконструкції адміністративної будівлі уряду по вулиці Грушевського. Відповідне рішення оголосив головний архітектор Києва Василь Присяжнюк. Проект розробляв інститут «Київпроект» ще з зими цього року на замовлення Кабінету Міністрів. Згідно з ним передбачається добудувати до існуючої у дворі уряду двоповерхівки ще вісім ярусів загальною площею 5,9 тисячі квадратних метрів.

Усі на хатній водопій

Усі на хатній водопій

За словами заступника голови екологічної комісії Київради Даніеля Карабаєва, таке рішення депутатів змусили прийняти декілька обставин. По-перше, досі не встановлено, якою мірою існуючі бювети задовольняють потреби мешканців столиці. По-друге, досі не вирішена проблема законсервованості свердловин — із 250 бюветів повноцінно нібито діють лише 150. На думку депутатів, функціонування свердловин також не відповідає певним нормам безпеки, оскільки є на балансі житлово-комунального господарства. Після встановленням якості води у них та з'ясування перерахованих причин зупинки будівництва і буде прийняте рішення про доцільність їх спорудження у майбутньому.

«Сiльськi вiстi» порвали з Морозiвщиною

З наближенням розв'язки політичної кризи у державі шляхом дострокових виборів до Верховної Ради креатив головного соціаліста Олександра Мороза, схоже, намагається пробити глухий кут, у який екс-спікер загнав себе і свою політичну силу, зблокувавшись із «регіоналами». Вслід за невдалими спробами нав'язати суспільству примарне гасло «Цушко — герой!» батько горезвісної конституційної реформи тепер вирішив пропіаритися на небажанні «Сільських вістей», колись прихильних до соціалістів, публікувати на своїх шпальтах тиради, які спікер і його сотоваріщі виголошують з трибуни вже давно не існуючої ВР V скликання.

Це мені, і це мені — ТРК, майна, землі!

Це мені, і це мені — ТРК, майна, землі!

15 топ-менеджерів ТРК «Київ» разом із вже колишнім виконуючим обов'язки директора Дмитром Харитоновим заявили, що залишають телеканал через незгоду з політикою мера Черновецького. Керівник дирекції з маркетингу телекомпанії «Київ» Вікторія Волонтирець пояснила «УМ», що наразі будь-яких коментарів ТРК не дає, оскільки це «суперечить діловій етиці». А ось екс-керівник Дмитро Харитонов пояснив своє звільнення небажанням бути причетним до крадіжки телекомпанії у киян. За його словами, нині відбувається спроба перекласти медіа-ресурс у приватну кишеню, адже однією з нових ініціатив скандального міського голови столиці стала пропозиція приватизувати ТРК «Київ».

Останній подих «Укртелефільму»?

Останній подих «Укртелефільму»?

Епопея, яка тривала вiсiм мiсяцiв навколо державної кіностудії «Укртелефільм», завершилася злиттям, якого так не бажали «кіношники». Як уже неодноразово писала «УМ», Держтелерадіо, очолюване близьким до команди Януковича Едуардом Прутніком, заявило, що кіностудію необхідно об'єднати з державним підприємством «Фотон». На думку ж керівництва та працівників «УТ», це робилося для того, аби перенести студію в інше місце, адже вона розташована на мальовничих берегах Русанівської набережної у столиці. До речі, підтверджував це і сам голова Держтелерадіо, обіцяючи збудувати нові павільйони в іншому місці.