Труба кличе до Києва

Саміт, ініційований Президентом Віктором Ющенком, мав відбутися в карпатській резиденції «Гута», однак перенесений до столиці. Президенти Азербайджану, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі та Румунії, а також комісар Єврокомісії з питань енергетики Андріс Пібалгс заздалегідь оголосили про свою участь у зустрічі. Загалом, керівництво більш ніж 30 держав, представники ООН, ОБСЄ, ЄБРР, Світового банку шукатимуть у Києві відповіді на виклики, поставлені Європі практично монопольним російським газо– і нафтопостачанням.

Біла Церква проти церкви

Біла Церква проти церкви

Справжні середньовічні пристрасті розбурхалися минулої неділі у місті Біла Церква на Київщині. Виглядає так, що частині віруючих мешканців міста окрім клопоту про спасіння власної душі сверблять руки і до чужої. Вже кілька років вірні Української греко–католицької церкви, яких у Білій Церкві зареєстровано три громади (близько 300 людей), намагалися оформити ділянку для будівництва власного храму, та цьому рішуче чинить опір Українська православна церква Московського патріархату.

Золото Тузли

Золото Тузли

Про заснування медалі оголосила «Українська громада Севастополя». Як розповів «УМ» голова цієї громадської організації Мирослав Мамчак, ескіз медалі ще не готовий, але там має бути напис «Захиснику Тузли — вдячна Україна».

«Еліта-центр»: голодівка без альтернативи

Головна вимога протестувальників та сама, що і кілька місяців тому, — забезпечити житлом жертв будівельної афери «ЕлітаЦентру», які опинилися на вулиці. «Три з половиною місяці тому ми припинили голодування, бо Президент пообіцяв що наше питання вирішать.

А у наших чуби тріщать...

А у наших чуби тріщать...

МЗС України з’ясувало обставини захоплення у Нігерії заручників, серед яких опинився і громадянин України. Як повідомляла «УМ», 13 травня у дельті ріки Нігер захоплено судно постачання нафтовидобутку «Лурдес Тайд» із 11 членами екіпажу на борту. Як з’ясувалося в розмові наших дипломатів із Ротімі Амаєчі, губернатором штату Ріверз, де все й трапилося, судно захопили не екстремісти, як повідомляли раніше світові інформагенції, а представники місцевої громади, які мають фінансові претензії до американської нафтової компанії «Шеврон», на яку працювало судно. «Апетити» екстремістів, як уже писала «УМ», невеликі — 250 тисяч доларів. «Це не наше судно. Воно належить фірмі «Тайд Вотерс». Це судно обслуговування, — заявив представник компанії «Шеврон» Топе Ідову. — Воно йшло з міста Онне до міста Енкравос, ми не знаємо, чи був там вантаж». «Шеврон», однак, обіцяє допомогти звільнити заручників.

Африканський рецидив

Невідома озброєна група в дельті ріки Нігер, що в однойменній країні, захопила минулого вівторка судно постачання нафтовидобутку з 11 членами екіпажу на борту. Як повідомив учора представник командування Нігеру Сагір Муса, серед заручників є один громадянин України, а також громадянин Португалії та дев’ятеро нігерійців. Судно працювало на американську нафтову компанію «Шеврон». За звільнення корабля і його команди пірати вимагають від нігерійського уряду 250 тисяч доларів.

Вогненна вертикаль

Вогненна вертикаль

Пожежу виявили о 03:25 ранку, вчора, коли лісники здійснювали плановий обхід угідь. У 13–му кварталі Лівадійського лісництва загорівся лісовий настил, тобто нижній шар лісу. У повітря підняли гелікоптер МНС, і виявилося, що площа пожежі складала 0,7 гектара, ліс загорівся у важкодоступній гірській місцевості, практично на вертикальних скелях.

Київ готується до Перемоги

Київ готується до Перемоги

При Київській міськ­держадміністрації створено оргкомітет із підготовки та відзначення Дня Перемоги, який очолила заступник голови КМДА Ірена Кільчицька. Із міського бюджету на святкові заходи буде виділено 757,4 тисячі гривень. З цих коштів буде також надано фінансову підтримку трьом київським громадським організаціям ветеранів війни. Ще мільйон гривень виділять на придбання путівок для лікування ветеранів війни та праці, 39,5 тисячі гривень — для медичного забезпечення та на святкові подарунки для 790 інвалідів війни, які перебувають нині на лікарняних ліжках.

Повертаються всі...

Повертаються всі...

Ніхто із моряків екіпажу затонулого українського буксира «Нафтогаз–67» не залишиться зниклим безвісті. Після того як велетенський плавучий кран «Хуа Тьян Лун» підняв судно на поверхню, станом на вчорашній ранок тіла усіх 15 моряків, які вважалися зниклими, знайшли на борту «Нафтогаза». Таким чином знайдено всіх загиблих, адже тіла ще трьох з них підняли китайські водолази під час пошуково–рятувальної операції кілька тижнів тому, коли ще була надія знайти когось живим. Тіла всіх знайдених моряків відправили на берег для опізнання. За місцевими законами, на батьківщину їх зможуть відправити не раніше, ніж за тиждень.

Реформувати, не можна скасувати

Реформувати, не можна скасувати

Раптову ініціативу Прем’єра Юлії Тимошенко перевірити стан проведення Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) знань випускників шкіл розглядали вчора на розширеному засіданні уряду. Те, що такий «аврал» проводити посеред тестування принаймні дивно, визнала і сама Юлія Володимирівна. Про скасування ЗНО, як розцінили різкі висловлювання Прем’єрки в пресі, на вчорашньому засіданні не йшлося. І міністр освіти Іван Вакарчук, і представники від директорів шкіл, ректорів ВНЗ та батьківських комітетів, які взяли участь в обговоренні, одноголосно визнали ЗНО потрібною і нагальною реформою в галузі освіти. У чому ж тоді проблеми?