Аналіз агресора

Аналіз агресора

Заява президента Росії щодо відносин з Україною викликала неабиякий резонанс. Усі чекали реакції безпосередньо від адресата звернення Дмитра Медведєва — Віктора Ющенка, однак, за даними «УМ», на Банковій вважають, що поспішати з відповіддю не варто. Хоча її готують — як очікується, заява глави держави пролунає сьогодні.

Загін не помітив утрати бійця

Іще одну інтригу навколо присутності Арсенія Яценюка в інтернеті розкрито: акаунт @yatsenyuk у соціальній мережі «Твіттер», на який протягом кількох місяців українські ЗМІ впевнено посилалися, як на «справжнього» лідера «Фронту змін», веде зовсім інша людина. Ім’я цього інтернет–користувача, який став автором найбільшої віртуальної містифікації в українському політикумі й мимоволі породив хвилю «яценюкотворчості» в українському сегменті всесвітнього павутиння, залишається невідомим. Зате в інтерв’ю сайту watcher.com.ua він детально розповів про те, чому взагалі взявся писати від імені екс–Голови Верховної Ради і як «відреагували» на це представники штабу Яценюка.

Гуд БАЙден, до нових зустрічей!

На переговорах Президента Віктора Ющенка з віце–президентом США Джозефом Байденом було досягнуто домовленості про створення Українсько–американської комісії зі стратегічного партнерства; її перше засідання відбудеться вже восени. Учора Байден завершив свій візит до Києва і відлетів до Грузії. В Україні він устиг поспілкуватися з усіма основними політичними гравцями (читай — кандидатами у президенти), представниками ділових кіл та студентами. У промові до бізнесменів та молоді він зазначив: «Україна сьогодні є найбільш вільною і демократичною країною в цьому регіоні. Однак, як і в будь–якій справжній демократії, свобода є тільки початком, а не кінцем».

«Яструб Обами» прилетів із миром

«Яструб Обами» прилетів із миром

«Віце–президент продемонструє підтримку Сполученими Штатами демократичних та економічних реформ, що тривають, і обговорить питання взаємної зацікавленості в обох країнах». Такий анонс візиту до України та Грузії Джозефа Байдена, другого після Барака Обами високопосадовця США, з’явився на сайті Білого дому рівно місяць тому. Відтоді у зовнішній політиці Вашингтона відбулася щонайменше одна важлива для нас подія: американський президент відвідав Москву і душевно почаював із обома «господарями» Кремля. Але, незважаючи на московські заяви Обами про «перезавантаження» американсько–російських відносин і навіть саме з огляду на них від віце–президента США, чий літак учора о 15.30 приземлився в аеропорту «Бориспіль», чекають підтвердження підтримки Вашингтоном євроатлантичних прагнень Києва і Тбілісі.

«Раду» вимкнено

«Раду» вимкнено

Із бійками, сварками, обопільним блокуванням і взаємними образами 4–та сесія Верховної Ради VI скликання вчора таки закрилася. Але, радо вибігаючи із сесійної зали (більшість — у напрямку аеропортів, звідки чартери понесуть на курорти), нардепи визнавали, що надовго розслабитися не вдасться: і Блок Тимошенко, і Партія регіонів уже пообіцяли ініціювати позачергові сесії. Перші — бо «залишилися невирішеними ще дуже багато нагальних питань», другі — бо й надалі наполягають на підвищенні соціальних виплат для населення. А сходяться всі на тому, що до початку виборчої кампанії конче треба ухвалити закон про вибори Президента.

Канікули нардепам тільки сняться

Через блокування президії сесія Верховної Ради вчора так і не закрилася, тож, найімовірніше, парламентаріям доведеться зібратися на позачергове засідання наступного тижня. Утім не менш імовірно, що й такого засідання провести не вдасться, адже ситуація в законодавчому органі влади залишається незмінною: Партія регіонів відмовляється розблокувати роботу ВР доти, доки не буде ухвалено закон про підвищення соціальних стандартів, а фракції коаліції не погоджуються його підтримати.

Перекури «під куполом»

Перекури «під куполом»

Попри безнадійне блокування, парламентарії чесно приходять вранці на роботу — звісно, ті з них, хто взагалі має звичку щодня з’являтися «під куполом» Верховної Ради. Посидівши в сесійній залі з газеткою, потинявшись кулуарами й поспілкувавшись із колегами в курилках, нардепи розходяться, щоб наступного ранку прийти знову. І тільки чергові з Партії регіонів сумлінно несуть варту в президії, аби ніхто, бува, не поцупив «цінні» плакати про «алкоголіков і націоналістов». Чи вдасться парламенту до закриття сесії попрацювати хоч годину, не знають ні «блокатори», ні їхні опоненти. Учора засідання так і не було відкрите, та й сьогодні надій на зрушення мало.

Міністри на підході?

Верховна Рада впритул підійшла до заповнення вакансій, які зяють дірами у виконавчій владі. Як спрогнозував один із керівників фракції БЮТ Андрій Кожем’якін, можливо, вже завтра коаліція візьметься призначати голову Держкомтелерадіо, Антимонопольного комітету та міністра фінансів. «Можливо». Хоча в даному разі «можливо» означає, швидше, «сумнівно», бо такі благі наміри парламентська більшість має вже не вперше, однак досі здійснити їх так і не вдалося. Бодай тому, що в коаліції, як відомо, бракує голосів, а вмовити опозицію або негативно налаштовану до уряду частину «Нашої України» — робота складна й невдячна. Втім Кожем’якін налаштований оптимістично. За його словами, БЮТ постійно проводить на цю тему консультації й діалог з усіма політичними силами в парламенті. «Ми завжди легкі на підйом. Думаю, ми вийдемо на потрібний результат і ви побачите, що навіть група «За Україну» голосуватиме», — зауважив соратник Юлії Тимошенко.

Привид дострокових виборів

Схоже, поточний тиждень в українському політикумі знову пройде під знаком розмов про дострокові вибори. Як розповів в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня» керівник виборчої кампанії майбутнього кандидата в президенти Віктора Януковича Микола Азаров, Блок Тимошенко вже запропонував Партії регіонів разом проголосувати за одночасне проведення президентських і парламентських виборів 25 листопада. У парламенті зареєстрований і відповідний проект постанови за авторством «народного самооборонівця» Геннадія Москаля. За словами Миколи Яновича, «через кризу і падіння рейтингу» БЮТ зацікавлений у тому, щоб вибори відбулися раніше — заради цього Юлія Тимошенко готова навіть на дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

Баррозу всидить ще на п’ятирічку

Баррозу всидить ще на п’ятирічку

На найближчі п’ять років прізвище голови Єврокомісії залишається незмінним: саміт глав держав і урядів Європейського Союзу в Брюсселі знову затвердив на цій посаді Жозе Мануеля Баррозу. Задоволений португалець заявив, що «гордий і зворушений» такою позицією лідерів ЄС. «Для мене це дуже важливий момент і велика честь — отримати таку підтримку і слова схвалення та визнання, враховуючи, що Комісія працювала в надзвичайно складних умовах. Сьогодні ми довели, що Європа може об’єднатися навколо загальних цінностей», — наголосив старий–новий голова Єврокомісії на прес–конференції за підсумками першого дня роботи саміту.