Окупуй порт!

Активісти антикапіталістичного руху «Окупуй Уолл­стріт» погрожують паралізувати 12 грудня роботу всіх портів Тихоокеанського узбереж­жя США. А 1 січня 2012 року вони планують перекрити автомобільний рух мостом БейБрідж, який з’єднує міста СанФранциско та Окленд на півночі Каліфорнії. Про це повідомив позавчора представник руху Джуліон Льюїс­Тетмен.

Євро врятує податковий союз?

Єврозона в її теперішньому вигляді доживає останні тижні. Такий невтішний для ЄС прогноз оприлюднив другий за розмірами банк Швейцарії «Креді Сюїсс» (Credit Suisse). У своєму звіті аналітики цього банку вважають, що апогею кризи в єврозоні слід очікувати у середині січня наступного року, коли прибутковість за ключовими 10–річними облігаціями Італії та Іспанії сягне дев’яти відсотків, а Франції — п’яти відсотків.

Ой, хто прийшов — Рахой!

Ой, хто прийшов — Рахой!

Іспанські праві тріумфують: на позачергових парламентських виборах, що відбулися минулої неділі, правляча Соціалістична робітнича партія після семи років перебування при владі зазнала нищівної поразки. Достроково переобирати парламент іспанцям довелося після того, як гостро розкритикований опозицією і народом соціалістичний глава уряду Хосе Луїс Сапатеро, збагнувши, що таки не спроможний упоратися з кризою, подав у відставку. Сам він участі у виборах розсудливо не брав, адже в такому разі соціалісти набрали б іще менше голосів. А з не надто одіозним в очах виборців міністром фінансів Альфредо Рубалькобою на чолі списку Соцпартія здобула 28,7% голосів, що забезпечить їй 110 парламентських мандатів (на 60 менше, ніж на попередніх виборах чотири роки тому). Це найгірший результат соціалістів з часу відновлення в Іспанії демократії після падіння фашистського режиму генерала Франко.

«Брати» беруть владу

«Брати» беруть владу

28 листопада в Єгипті має розпочатися перший етап виборів до нижньої та верхньої палат парламенту. За планом, триватиме він до середини січня. А доля президентської виборчої кампанії наразі залишається невизначеною. Як припускає «Євроньюз», не виключено, що очільника країни єгиптяни обиратимуть не раніше кінця 2012 — початку 2013 року. А доти виконавча влада належатиме чинній військовій раді.

Новий уряд, старі протести

Новий уряд, старі протести

Тимчасовий уряд Греції на чолі з Лукасом Пападімосом отримав «міцний» вотум довіри у парламенті: під час голосування в середу його підтримали 255 із 300 депутатів. «Проти» голосували лише 38. А вже вчора новий прем’єр–технократ впритул взявся до роботи: зустрівся з директором Інституту міжнародних фінансів Чарльзом Далларою, який відповідає за переговори щодо скасування грецького боргу. Афінам належить досягти угоди з приватними власниками грецьких облігацій — це ключова умова реалізації плану порятунку Греції державами єврозони. Уряд Пападімоса також має повноваження домовлятися щодо скасування третини державного боргу, який становить 360 мільярдів євро.

«Окупанти» на марші

Учасники акції «Окупуй Уолл–стріт» учора відзначали двомісячний ювілей iз початку цього соціального руху, який з Америки поширився майже на увесь світ. Вранці протестувальники пройшли від своєї колишньої «штаб–квартири» у манхеттенському парку Заккотті (нагадаємо, днями поліція ліквідувала розбите там наметове містечко «окупантів») до розташованої за два квартали від нього Уолл–стріт — фінансового центру Америки. Як зазначають організатори акції, їхня головна мета — «покласти край царству терору Уолл–стріт», тобто паралізувати роботу фінансових інституцій, включно з Нью–Йоркською фінансовою біржею. Щоправда, за два місяці протестів реалізувати цю мету їм не вдалося, проте на вчорашній день вони покладали великі надії, прогнозуючи участь у мітингах протесту десятків тисяч людей.

«Нобель» за фальсифікації

«Нобель» за фальсифікації

Президент Ліберії Еллен Джонсон–Серліф, лауреатка цьогорічної Нобелівської премії миру, керуватиме своєю країною й надалі. Національна виборча комісія Ліберії оголосила офіційні підсумки другого туру президентських виборів, що відбувся 8 листопада: чинна глава держави набрала 90,7% голосів виборців. Хоча насправді голосування було безальтернативним, оскільки лідер ліберійської опозиції, дипломат Уїнстон Тубмаво, на знак протесту проти фальсифікації результатів голосування в першому турі відмовився брати участь у другому.

Скраплене сонце

Скраплене сонце

На аукціоні «Сотбіз» у Женеві позавчора пішов з молотка найбільший у світі жовтий діамант із поетичною назвою «Крапля сонця». Діаманти саме жовтого забарвлення вважаються найбільш шляхетними. Камінь вагою 110.03 карата та найвищої для діамантів градації прозорості придбав за рекордну суму в 11.28 млн. швейцарських франків (12.36 млн. доларів США) анонімний приватний покупець. Як повідомляє портал новин swissinfo.ch, камінь, знайдений торік у Південно–Африканській Республіці, виставила на продаж ювелірна фірма з Нью–Йорка Cora International, яка здійснила його огранку. 

Дезокупація Америки

Дезокупація Америки

Учора вранці поліція Нью–Йорка почала демонтувати наметове містечко протестного руху «Окупуй Уолл–стріт» у парку Манхеттена, чи на Площі Свободи, як охрестили свій табір учасники акції. Оголосивши, що якщо «окупанти» добровільно не залишать парк, їх заарештують, поліцейські одразу вирушили в наступ на намети.

Бомжувати? Тільки за ґратами

Кожного, хто відвідував Будапешт, зокрема і автора цих рядків, вражала як краса та велич цього міста, так і кількість місцевих жебраків–безхатченків. Усі тротуари в центрі угорської столиці, особливо у районі вокзалу Келеті, де під навісами балконів та в нішах будинків можна знайти притулок від дощу й негоди, перетворені бездомними на «квартири». Місцеві бомжі також є неодмінним атрибутом на лавочках у парках та біля костелів міста.