Шлях із литвинів у росіяни

Шлях із литвинів у росіяни

Після розгону Євромайдану в ніч на 30 листопада та революційну київську маніфестацію 1 грудня події саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі здаються вже ніби зов­сім несуттєвими. Але саме кроки Віктора Януковича в Литві (точніше, їх відсутність) є тим ключем, який дозволяє зрозуміти поворот подій в Україні після 29 листопада.

Гра, неприйнятна для Європи

Гра, неприйнятна для Європи

«Не підпише». Хоча саміт за участю глав держав — членів «Східного партнерства» та високих представників Євросоюзу відбудеться у Вільнюсі сьогодні, навіть найбільші оптимісти вчора облишили надії на те, що український керівник змінить рішення щодо «паузи» в питанні укладання Угоди про асоціацію України та ЄС.

Саміт засніженого партнерства

Саміт засніженого партнерства

Столиця Литви хоча зовсім не справляє враження заможного міста — напіврозвалені дерев’яні сільські хатки тут досі є елементом пейзажу навіть за дві сотні метрів від центру, та все ж якось причепурилася до саміту «Східного партнерства».

Голос Євромайдану

Голос Євромайдану

Через дев’ять років після історичного 2004–го в центрі Києва знову відбувається явище, яке можна назвати звучним словом «Майдан». Нині трохи інші історичні умови, зате ті самі календарні дні й майже така сама погода. Явища і схожі, і відмінні водночас.

Історія вболівання і хвороби

Історія вболівання і хвороби

Київський «Арсенал» оголосив, що знімається з чемпіонату України. Причина банальна — гроші так і не знайшлися. Минулих вихідних команда не виїхала на гру в Сімферополь, і, за регламентом, наступна неявка на матч ЧУ має обернутися повною дискваліфікацією. На вчорашній кубковий поєдинок із «Нивою» в Тернопіль «каноніри» теж не поїхали.

Хто більший євроінтегратор?

Хто більший євроінтегратор?

«Скандал у Європарламенті: українські депутати не прибули у Страсбург обговорити Вільнюський саміт» — такими заголовками вчора шокували читачів як вітчизняні, так і європейські ЗМІ. Як виявилося, тривога була фальшивою — журналісти не до кінця розібралися в бюрократичних процедурах ЄП.

«Чотири мільйони підписів? Та хоч за декаду!»

Попри те, що кампанія Комуністичної партії з ініціювання всеукраїнського референдуму за вступ до Митного союзу з Росією офіційно не визнана Центрвиборчкомом, КПУ не спиняється й починає другий етап — збір підписів громадян. «Ми з 10 жовтня почнемо народний референдум.

Шість мільйонів із «масами»

Шість мільйонів із «масами»

У столиці Баварії, яка до 6 жовтня носитиме ще й титул пивної столиці світу, цими днями вирує «Октоберфест». Рівно опівдні в суботу, 21 вересня, обер–бургомістр Мюнхена Крістіан Уде за традицією відкрив «ювілейний», 180–й, фестиваль, забивши спеціальним молотком кран у першу діжку зі свіжозвареним пивом.

Ангельський тріумф

Ангельський тріумф

Побачивши цю жінку десь на вулиці або в магазині, людина необізнана нізащо б не здогадалася, що перед нею — один із найвпливовіших політиків світу. Західна преса полюбляє робити колажі з фотографій а–ля «костюми Ангели Меркель», «сумочки Ангели Меркель», «портрети Меркель за останні 20 років» тощо.

Ніхто не хотів помирати

Ніхто не хотів помирати

«Чи можна вважати цей матч матчем вашого життя?» — спитали Михайла Фоменка на прес–конференції напередодні поєдинку проти англійців. «І не тільки мого», — видав тренер чи не єдине на весь діалог із журналістами емоційне твердження.
Тепер можна казати, що «матч свого життя» Михайло Іванович не програв.