Народ степу і гірських джерел

Народ степу і гірських джерел

До злочину депортації Росія йшла два століття. Поступово витискувала з півострова і розсіювала по світах корінних мешканців та руйнувала пам’ятки, що нагадували б про їх існування — аж до майже суцільного перейменування сіл і містечок. Утім так і не вдалося перекреслити той факт, що саме тут, у Криму, зі скіфів, сарматів, аланів, греків, готів, половців, печенігів та турків сформувалися як народ кримські татари.

Перемога людяності

Перемога людяності

Минає 69-й рік від Перемоги, та ще не всі архіви відкриті, не всі імена загиблих названі, не всі братські могили відзначені пам’ятними знаками. А живі нащадки переможців почуваються обділеними й обікраденими. Звісно, можна приховати ці відчуття за помпезними парадами, феєрверками й концертами, за «георгіївськими стрічками» і безконечними пропагандистськими телесеріалами.

Бандерівці «навиворіт»

Бандерівці «навиворіт»

Читаємо, слухаємо, дивуємося тому, що російські текстотворці пишуть про Україну. Багато хто лише зараз для себе відкриває прості й дієві словесно-зображувальні засоби впливу на розум і емоції людини, що роблять із живої душі — маріонетку. І виходить із цієї «зони впливу».

Після Пасхи — до єднання

Після Пасхи — до єднання

Цього року Великдень відзначали в один день усі християни. А всі православні церкви України, судячи з усього, ще й ідейно «майже разом». Адже Україна стоїть на порозі очікуваного, вимріяного і такого потрібного акту — об’єднання православних церков у єдину помісну Українську церкву.

Що потрібно для люстрації?

Що потрібно для люстрації?

Минулого тижня в Києві відбулася міжнародна конференція «Люстрація: рішення для України». Провідні правники та громадські діячі України, а також експерти з Польщі, Литви, Естонії, Чехії, Словенії, Румунії обговорили міжнародний досвід та ознайомилися з кількома люстраційними законопроектами, підготовленими останнім часом в Україні. Учасники цієї, першої в історії України, конференції, організованої польською Фундацією «Відкритий діалог», відзначили, що поки що в законодавстві України немає жодної згадки про люстрацію та механізми її здійснення.

Бандерівці проти кримінальників

Бандерівці проти кримінальників

Історія повторюється. У 1918–му під Крутами шляхетні юнаки виступили проти озброєної голоти Муравйова. Їх було кілька сотень. Голота перемогла. Наприкінці 1940–х ув’язнені в радянських концтаборах пасіонарні українські «хлопці з лісу» розпочали боротьбу з озброєною босотою і досягли успіху. Бандерівців по величезній «малій зоні» налічувалося десятки тисяч. У 2013–му майданівці в яскравих шаликах із жовто–блакитними стрічками виступили супроти озброєних «тітушок» у чорних «спортивках». Яскравих — близько мільйона. Однак перемога ще попереду. Бо «велика зона» — то насправді шоста частина Землі. Босотою, силами якої утримують тут тотальний «порядок» — «тітушками», «захисниками сепаратизму», «політичними православними» та іншими доволі нечисленними, але проактивними групами, керує «адміністрація». Знешкодити її — то великий виклик і випробування для нинішніх героїв, підтримкою для яких є досвід попередників.

Відновлення пам’яті

Цього тижня Кабінет Міністрів України призначив директором УІНП відомого історика, дослідника визвольних рухів та міжетнічних взаємин, громадського активіста Володимира В’ятровича. Це призначення не стало несподіванкою. Адже пан В’ятрович ще у 2005–му був одним з ініціаторів утворення цієї установи та представив власну концепцію Інституту, а в 2008—2010 роках був директором Галузевого державного архіву СБУ, організувавши розсекречення архівів КГБ і відкритий доступ до них.

Люстрація як вихід

Люстрація як вихід

Латвійські парламентарії осудили російську агресію в Україні й заявили, що «наступною може стати Латвія». Урядовці, європарламентарії й громадські діячі цієї балтійської країни наголошують, що кремлівські провокації у їхній країні можливі й без відкритої військової загрози.

Вітер змін для Церкви

Вітер змін для Церкви

Від суботи на церковній ниві України відбуваються значні події. Українська православна церква Київського патріархату звернулася до УПЦ МП та УАПЦ iз пропозицією реальних об’єднавчих кроків, обрано місцеблюстителя митрополичого престолу УПЦ МП, московський патріарх Кирил уперше за тяжкі останні місяці звернувся до віруючих України.

Право власностi на державу

Право власностi на державу

«Дарована нам Богом країна у центрі Європи з її землею, водоймами і річками, лісами і надрами розграбовується, бо український народ не став реальним власником та господарем на своїй землі й у власній країні», — говориться у Зверненні до громадян про створення територіальних громад.