Крок назустріч чи нова брехня?

Смерть 70–річного інваліда–шахтаря Геннадія Конопльова, який загинув під час знесення намету учасників акції протесту в Донецьку, таки привернула увагу сильних світу цього до долі нужденних «чорнобильців». У понеділок місцева влада зробила «крок назустріч людям»: між Донецькою облдержадміністрацією та обласною організацією інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» було підписано черговий меморандум (місяць тому вже було підписано схожий документ ). Метою меморандуму є «співпраця сторін у реалізації заходів із всебічного захисту прав та інтересів учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадян, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, їхніх сімей».

Приборкали метан

Скільки треба було пережити аварій і смертей шахтарів, щоб нарешті розпочати приборкувати не такий уже й смертоносний метан. Використання високо–продуктивного дешевого палива для продукування електроенергії розпочали у Красноармійську на шахті «Покровська». Тут увели в експлуатацію когенераційну електростанцію. Установка зведена в межах проекту «Електричні блоки на базі «газопоршньових когенераційних модулів», який реалізується на шахті з 2008 року. Наразі введено в дію першу чергу електростанції. Тут утилізуватимуть шахтний метан і вироблятимуть електричну та теплову енергію. Основне паливо для станції — газ від підземної дегазації, а також газ–метан від свердловин, пробурених iз поверхні.

Кров за кров

Кров за кров

Інакше, ніж бандитським свавіллям «під дахом» правоохоронців, ліквідацію наметового містечка під стінами Донецького облуправління Пенсійного фонду назвати складно. Нальоту «братви у погонах» «чорнобильці» очікували ще в ніч із суботи на неділю або ж недільним ранком, проте присутність журналістів, очевидно, завадила провести «операцію».

Але в неділю близько 19–ї години зо три десятки людей у цивільному, без попередження і пред’явлення будь–яких документів, увірвалися на територію наметового містечка й завалили армійський «штабний» намет — єдиний, який опалювався, тож у ньому грілися учасники голодування. Зносячи намет, молодики буквально затоптали на смерть одного з мітингувальників.

Навколішки перед владою

Навколішки перед владою

У Донецьку вчора десятий день поспіль голодували «чорнобильці». Незважаючи на заборону Донецького окружного адміністративного суду проводити масові акції в місті, пов’язану нібито з підвищеною загрозою скоєння терактів у багатолюдних місцях, у наметовому містечку перед регіональним управлінням Пенсійного фонду (ПФ) й досі людно. Не розійшлися ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС і після запевнення уряду щодо виплати пенсій у повному обсязі.

Тиждень на пісному посту

У Донецьку біля будинку регіонального Управління пенсійного фонду триває голодування «чорнобильців». Нагадаємо, починаючи з 15 листопада, 43 ліквідатори аварії на ЧАЕС таким чином протестують проти скорочення пенсійних виплат. У наметовому містечку постійно перебуває близько двохсот інвалідів–пенсіонерів. Частина голодувальників сидять у наметі, який опалюється буржуйкою, інші заходять до них погрітися. На території роздають гарячий чай.

Гірке розчарування в «Регіонах»

Попри повідомлення Донецької облдержадміністрації про завершення голодування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які вимагають від влади повернути їм скасовані пільги, акція протесту тривала й учора. «Чорнобильці» пішли на поступки лише в тому, що погодилися залишити актову залу місцевого відділення Пенсійного фонду. Але запевняють, що стоятимуть до ухвалення остаточного рішення, якщо воно, звісно, їх задовольнить. Люди сподіваються на позитивний результат перемовин між головою Донецької ОДА Андрієм Шишацьким і Прем’єр–міністром Миколою Азаровим. Щоправда, вчора, коли матеріал готувався до друку, «губернатор» ще перебував у Донецьку, хоча зустріч з главою уряду була запланована у столиці.

«Поверніть нам наш закон!»

У будівлі Донецького пенсійного фонду вчора другий день поспіль голодували ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Попри обіцянки влади, вирішення питання соціального забезпечення «чорнобильців» практично не зрушило з мертвої точки. Учора з мітингувальниками зустрілися голова Донецької обласної ради Андрій Федорук та голови постійних комісій облради Олександр Бобков і Микола Загоруйко. «Як депутати обласної ради у межах своїх повноважень ми можемо надати матеріальну допомогу тим людям, які її гостро потребують. Наразі виділено вже 40 тисяч гривень, які отримають одинадцять осіб, згідно зі списками, представленими учасниками акції», — пообіцяв голова облради. Він також повідомив, що невдовзі буде складено список ще із 63 осіб, яким буде надано матеріальну допомогу.

У Донецьку голодують проти влади

У тому, що представникам нинішньої влади вірити не можна, переконалися на власних шлунках і здоров’ї «чорнобильці» з Донецька. Брехня чиновників найвищого рангу стала очевидною після того, як їм принесли пенсію за останній місяць, «урізану» в 5—6 разів. Тобто якщо людина отримувала 5—7 тисяч гривень, то тепер має «задовольнятися» 900—1500 гривнями. І це при тому, що до цього кроку влада вдалася після підписання між чорнобильцями і Кабміном меморандуму про неприпустимість урізання соціальних пільг ліквідаторам.

Останній із донецьких «могікан»

Останній із донецьких «могікан»

Корінний галичанин Ярослав Гомза більшу частину свого життя пов’язав із Донеччиною, з маленьким містечком Очеретине. Окремою темою в його біографії записані роки важкого остарбайтерства у фашистській Німеччині та десятиліття концтаборів ГУЛАГу, куди потрапив за «антисовєцьку» діяльність.

За патріотизм доводиться відповідати

Про те, що напередодні Євро–2012 на активних уболівальників посилився тиск, iдеться давно. Уболівальники Києва, Сімферополя, а тепер уже й Донецька скаржаться на неправомірні дії міліції як на стадіонах, так і поза ними.