Слово Боже... made in China

Комуністичний Китай надалі залишається країною, в якій за нелегальне ввезення релігійних текстів та Біблій можна потрапити на кілька років до в’язниці. Але коли мова заходить про гроші, то все можливе. Китай завалив увесь світ дешевими іграшками, одягом, електронікою, ширвжитком, а в травні цього року планує запустити на повну потужність верстати найбільшої у світі спеціалізованої поліграфічної фабрики, яка щомісяця видаватиме по мільйону примірників Біблії. Це спільне підприємство Китайського християнського благодійного товариства та розташованої у Великій Британії компанії «Юнайтед Байбл Сосаєтіз».

12 страв на столі

Святвечірня трапеза у багатьох регіонах України називається «багата кутя». Страви ті ж самі, що й багато тисячоліть тому в орачів: хліб, зерно, горох, капуста, буряк, часник, горіхи, гриби, вишні, мак, мед... Господиня готує на святу вечерю 12 пісних страв.
Обов’язковою на багату кутю є яка–небудь страва з рибою, адже у християнській символіці риба пов’язується з Ісусом Христом, а наші пращури шанували міфічну рибину, помічницю у творенні світу. Готують також капусту (як правило, з грибами), голубці. Окрім узвару, варять киселі з сухих слив, вишень і груш. Зважте, що 6 січня до першої вечірньої зорі не прийнято їсти взагалі.

Сонце, яке чують

Сонце, яке чують

Втомливий шлях до Віфлеєму, суєта і переповнені оселі довкола. Довелося народитися в убогій стайні. І потім бути відкинутим людьми. Різдво — найсвітліший день для заплаканих, голодних, забутих, дивних, відкинутих суспільством. Христос прийшов у світ серед ночі, у печері на околиці Міста хліба (саме так перекладається назва Віфлеєм). Він поділився з нами самим собою, як хлібом. Син Божий зійшов згори, щоб люди змогли піднятися до небес. По суті, це Різдво кожного з нас: нагода для відкриття і дбайливого зрощення в собі сердечної теплоти. Адже заповідано: «Станьте, як діти». Це день, коли кожен віднаходить себе справжнього — виноградину у ясному гроні на вічноживій Лозі. Чи впустимо Ісуса у свої домівки?

Лабораторна робота

Лабораторна робота

За часів раннього середньовіччя з Азії до Європи разом із хрестоносцями на кораблях приїхали чорні й сірі щурі. Тваринки ці були, мов кара небесна. Відомо, що саме пацюки призводили до епідемій чуми та холери. Та у XX столітті миші й щурі стали основними лабораторними тваринами, на яких вчаться лікувати такі «людські» хвороби, як рак, туберкульоз, дифтерію, жовтуху, тиф, малярію, серцеву недостатність та багато інших. 90 відсотків відкриттів у фармакології здійснено завдяки цим гризунам. На них розробляють методи тонких хірургічних втручань і навіть випробовують нові косметичні засоби. Відбувається це завдяки спеціально виведеним лабораторним лініям білих мишей або щурів, де тваринки настільки подібні одна на одну, що нагадують однояйцевих близнюків.

Олень Рудольф: Сповідуйте дива!

Олень Рудольф: Сповідуйте дива!

Навіть після того, як Санта Клаус привітає всіх, хто відзначає Різдво 25 грудня, його місія не завершується. Він продовжує вояж країнами, які ще перебувають в очікуванні свят. Нині Санта знаходиться в Києві. Його сани вже були помічені на вулиці Банковій та на Грушевського. Ми зрозуміли, що самого Санту нам у гості не залучити. Зате полювання на оленя Рудольфа — улюбленця Санти — виявилося вдалим. «Полювання» — вислів, ясна річ, умовний, себто журналістський, адже Рудольфа нам пощастило «відбити» у агентства УНІАН, «5–го каналу» і «Української правди». Наш гість довго обтрушував сніг з ратиць, перш ніж зайти до редакції «УМ». Чесно кажучи, Рудольф інколи справляв враження хвалька, а інколи передавав куті меду із занижуванням самооцінки. Українською він говорить непогано, хоч і не зовсім дає собі раду з відмінками. А почав наш співрозмовник з розповіді про 1939 рік — саме тоді Рудольф з’явився на світ. Дещо дивно чути, як з оленячої пащі виходять просторікування про Велику американську депресію, але що було, те було

Зірки і градуси

Зірки і градуси

Ніколи не допивай чарку до тієї краплини гіркоти, яка завжди лежить на дні. Ця, ще антична, істина актуальна для кожного з нас у перенасичені алкоголем новорічні дні. Астрологи навіть склали спеціальний «алгокольний» гороскоп, за яким, зваживши на певну частку жарту, ви зможете вийти з новорічного хмільного піке без втрат.

«Відірватися» по-новорічному

«Відірватися» по-новорічному

Якщо вам обрид традиційний салат олів’є під ялинкою, якщо у вас є азартна компанія, яка так само кисне від нудьги, витріщившись у новорічний телевізор, або ж просто хочеться незвичності й адреналіну, — рушайте в інакшу новорічну ніч. Десятки компаній пропонують нестандартно зустріти Новий рік.

Комерціалізація Різдва

Комерціалізація Різдва

Мешканці більшості країн Заходу цього року мають довгий святковий уїк–енд: до двох офіційних вихідних 25—26 грудня додалися три додаткові 22—24 грудня. І саме в ці «позапланові» вихідні європейці та американці кинулися на штурм магазинів. Останні три дні перед Різдвом перетворилися на споживацьке божевілля. Тільки у США та Канаді, за підрахунками соціологічних служб, люди готові були витратити на різдвяні подарунки близько 120 млрд. доларів.

«Правильна» ялинка і «модерний» вертеп

«Правильна» ялинка і «модерний» вертеп

На площі Святого Петра у Ватикані ялинка засяяла вогнями ще 14 грудня. Ялинці 140 років, вона сягає в небо на 26 метрів і важить три тонни. Цього року її привезли до апостольської столиці з долини Бадія, що на півночі Італії.