Домашня ялинка та африканська Снігуронька

Домашня ялинка та африканська Снігуронька

Українські військовослужбовці, яких розкидало по світу з миротворчою місією, святкуватимуть Новий рік, як і всі ми: буде в них і святковий стіл, і новорічна ялинка. Щоправда, у той час, коли наші співгромадяни під бій курантів піднімуть келихи, наповнені чимось міцненьким і шипучим, миротворці тягнутимуть зі своїх склянок щось «схоже на шампанське» — безалкогольний компот чи пиво з тією ж кількістю «градусів». Вживати ж бо спиртне військовим не дозволено — служба понад усе. Новий рік та Різдво Христове, виконуючи обов'язки у 10 миротворчих місіях на трьох континентах світу, зустрінуть більш ніж 2800 військовослужбовців Збройних сил України. Причому більшість військових у свято нестимуть службу на блок-постах, чек-пойнтах, постах спостереження, в патрулях, на варті.

Бувайте, козли! Привіт, Мавпо! З Новим 2004 роком, любі друзі!

Бувайте, козли! Привіт, Мавпо! З Новим 2004 роком, любі друзі!

За східним календарем, наступний 2004 рік — рік дерев'яної Мавпи. І хоча він почнеться не у новорічну ніч, а через три тижні після «офіційного» Нового року, стилісти радять підготуватися до зустрічі року Мавпи заздалегідь. Головне, визначитися із гамою кольорів. Європейські дизайнери радять звернутися до відтінків, які «полюбляє» дерев'яна Мавпа: зеленого, салатового, золотого, жовтого та срібного — у цих тонах і має бути прикрашений стіл. У цьогорічну святкову ніч буде популярний «металік», що передбачає використання срібного та золотого кольору.

А на ранок вони прокинулися...

А на ранок вони прокинулися...

З 1 січня сумлінні платники податків — фізичні особи — сплачуватимуть 13 відсотків податку замість теперішньої ставки, що має «вилку» вiд 10 до 40 відсотків. Для фізичних осіб також вводиться норма соціальної пільги: ті, чий щомісячний прибуток не перевищує 510 гривень, матимуть «податкову знижку» розміром у 30 відсотків від діючого розміру мінімальної зарплати. Урядовці сподіваються, що таким чином вдасться знизити податковий тиск і, як наслідок, вивести з тіні частину зарплати, відповідно, збільшити надходження до бюджету. Минулого 2002 року фактичні надходження до держбюджету за рахунок податку з громадян становили 10 мільярдів 823 мільйони гривень, цього — 2003 року, — за планами, вони складуть 11 мільярдів 883 мільйони.

Налітай на українські літаки!

Суддя Федерального суду Канади Мірель Табіб ухвалила рішення продати арештований 26 червня літак Ан-124-100 «Руслан», що належить українському авіаційному науково-технічному комплексу імені Антонова. Тим самим буде задоволений позов кіпрської компанії TMR Energy Ltd до Фонду державного майна України. Рішення підлягає негайному виконанню, говориться в рішенні суду, копія якого є в редакції агенції «Форум».

Нелегальні ноутбуки — в подарунок

Чималенький «трофей» дістався працівникам Бориспільської митниці: під час митного контролю літака рейсу «Нью-Йорк — Київ» правоохоронці виявили партію ноутбуків та цифрового комп'ютерного обладнання вартістю близько мільйона гривень. У товаросупровідних документах до комп'ютерного вантажу зазначалося, що партія цифрового причандалля має надійти зі Сполучених Штатів Америки на адресу одного з українських підприємств у подарунок.

Що одягти на ялинку?

Що одягти на ялинку?

На все своє життя я запам'ятаю ту ялинку, яку ми традиційно прикрашали з батьком перед Новим роком, — стандартні скляні шишки, кульки (з присипкою — у кращому випадку) і незмінна червона зірка на маківці ялинки, купа «дощику» і як обов'язковий елемент «декору» — «фрагменти» вати на гілках. Завершує святковий ансамбль, звісно, пара Діда Мороза та Снігуроньки. Було щось у тому зворушливе і таємниче... За ці роки багато чого змінилося в нашій державі (принаймні червону зірку на вершечок новорічного дерева вже мало хто мостить), вибір новорічних цяцьок з'явився — хоч греблю гати, але традиція прикрашати ялинку залишилася тією ж.
Щороку мода на новорічні прикраси змінюється. І що найприємніше, вітчизняні атрибути нового року все важче відрізнити від закордонних, вишуканi українськi iграшки стають престижними.

Куди течуть українські мізки і руки?

Вражаючими цифрами щодо майбутнього українського населення вже нікого не здивуєш: нас далеко вже не 50 мільйонів і навіть не 48. А через десяток років, кажуть експерти, нас стане на чверть менше. І причин на те є багато. Вже друге десятиліття в Україні спостерігається катастрофічний «відтік мізків» та робочої сили за межі нашої держави.

«Не хочу їхати з Іраку!»

В Іраку вже найближчим часом побільшає наших хлопців — Україна збирається ввести до складу українського миротворчого контингенту окремий вертолітний загін. Про це журналістам на брифінгу повідомив головнокомандувач Сухопутними військами Збройних сил України Петро Шуляк. Доукомплектація відбуватиметься під час ротації нашого контингенту, що запланована на лютий наступного року. За словами Петра Шуляка, рішення про відправлення наших вертольотів було прийнятo в зв'язку з необхідністю «підтримати дії наземних підрозділів iз повітря», пише «Оглядач». При цьому в Міністерстві оборони України запевняють, що для цього кроку додаткове рішення Верховної Ради не потрібне. «Раніше була дана згода на відправку українських миротворців у кількостi 1800 осіб, зараз контингент нараховує 1656 військовослужбовців. Таким чином, Україна доукомплектує свій контингент», — пояснив Петро Шуляк.

Я наречу тебе Зіркою! Двічі

Якщо ви давно мріяли назвати свою майбутню дитину подвійним чи потрійним іменем, то віднині матимете законну підставу для такого важливого кроку. З 1 січня 2004 року набуде чинності стаття Сімейного кодексу, згідно з якою, кількість слів у складних іменах українців не обмежуватиметься, повідомляє прес-служба Мін'юсту. За словами міністра Олександра Лавриновича, більше двох імен можна буде давати в тому випадку, якщо це випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати або батько.

Прийшла зима, готуйте свічку

Прийшла зима, готуйте свічку

Минулими вихідними мешканці майже всієї України відчули прихід суворої зими: через хурделицю жителі понад 472 населених пунктів у 12 областях України в ніч на неділю залишилися без електроенергії. Через налипання мокрого снігу, дощ та пориви вітру до 25 метрів за секунду спрацювали автоматичні системи захисту ЛЕП, повідомляє прес-служба МінНС України. Станом на вчорашній день знеструмленими залишились 58 населених пунктів, більшість з яких у Львівській області (вона найбільше постраждала від негоди, там при каганцях сиділи мешканці 71 села). Довелося запалювати свічки в оселях у більшості селищ Вінницької, Житомирської, Сумської, Чернігівської, Київської, Черкаської областей. Менше постраждали Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Волинська та Кіровоградська області — там «по гарячих» слідах ліквідували наслідки заметілі. Через негоду мусили відміняти електрички міжміського сполучення, не працювали котельні в містах.