Нові принцеси альпійських гір

Нові принцеси альпійських гір

Упродовж останніх років у національній жіночій збірній iз біатлону щосезону з’являється новий лідер. Спочатку найкращі індивідуальні результати демонструвала Валентина Семеренко, потім естафетну паличку перейняла її сестра Вікторія. А нинішній сезон, принаймні його початок, проходить під акомпанемент Олени Підгрушної.

Весна на донецькій вулиці

Весна на донецькій вулиці

Удруге за три останні сезони донецький «Шахтар» гратиме в «плей–оф» Ліги чемпіонів. Навесні 2011–го «гірники» дійшли до чвертьфіналу Суперліги, де поступилися майбутньому переможцеві розіграшу — «Барселоні». Проте цього разу зустріч з однією з найсильніших команд світу може трапитися вже в 1/8 фіналу.

Анна Ушеніна: Білявкою я стала безпосередньо перед першістю світу

Анна Ушеніна: Білявкою я стала безпосередньо перед першістю світу

Для багатьох шахових експертів, напевно, й досі залишається не зрозумілим те, як 27–річна харків’янка Анна Ушеніна, котра перед стартом світової першості в Ханти–Мансійську посідала лише 39–ту сходинку в жіночому табелі про ранги ФІДЕ, змогла подужати більш рейтингових і значно титулованіших суперниць у боротьбі за титул чемпіонки світу.

Природний дует

Природний дует

Так розпорядилася спортивна доля, що із восьми вівторкових матчів заключного туру групового етапу Суперліги лише один — між одноклубниками із Києва та Загреба — не мав абсолютно ніякого турнірного значення.

Крик в одні ворота

Крик в одні ворота

Для жіночої збірної України з гандболу виступ на чемпіонатах Європи — звична справа. Вітчизняні майстрині ручного м’яча не пропустили ще жодного фінального турніру європейських першостей. Однак колись грізна команда, в активі якої є медалі і континентальної першості, і Олімпіади, останнє десятиліття живе за принципом — «головне не перемога, а участь».

Піонерки в жовтих футболках

Піонерки в жовтих футболках

Рік тому, провівши в Німеччині шостий за ліком чемпіонат світу з футболу серед жінок, ФІФА радо відзвітувала про величезний інтерес до турніру, середня відвідуваність якого перевищила деякі чоловічі «мундіалі». А от похвалитися популярністю жіночого футзалу Міжнародна футбольна асоціація наразі не може. Попри те, що в понеділок у Португалії розпочався вже третій футзальний чемпіонат світу серед жінок, ФІФА ніяк не наважується надати йому офіційний статус. Чи то рівень команд, чи система відбору на турнір, чи брак уваги глядачів не дозволяє футбольним функціонерам позбавити ці змагання статусу експериментальних.

Футбольний союз під ковпаком «Газпрому»

Ідея створення на пострадянських теренах об’єднаного футбольного чемпіонату не нова. Маючи політичне підґрунтя, вона час від часу з’являється на порядку денному ще з початку 1990­х років — щойно єдина першість СРСР розділилася, проте сходить нанівець без належної підтримки. Це не заважає апологетам «об’єднавчої» ідеї затягувати свою пісню знов і знов — попри те що окремий футбольний чемпіонат уже 20 років як вважається неодмінним атрибутом незалежної держави.

Пристрастi перед зимовими канiкулами

Пристрастi перед зимовими канiкулами

Думається, учора більшість футбольних людей дякували матінці–природі за те, що вона не поспішала в Україну зі снігом та морозами, а спокійно дочекалася завершення змагань у прем’єр–лізі й лише потім вступила в свої права. І хоча деякі матчі останнього туру осінньої частини першості ПЛ проходили далеко не на ідеальних полях, снігу та льодяної кірки — таких ненависних для футболістiв — на них не було.

Шведський стиль

Шведський стиль

Більше тижня найсильніші біатлоністи планети провели у шведському Остерсунді, де, за винятком командних естафет, виконали весь змагальний план сучасного стріляючого лижника. Попри не надто вдалий початок (українські біатлоністи провалили змішану естафету й індивідуальні гонки), наша збірна таки змогла записати дебютний етап Кубка світу собі в актив. У суботньому спринті Олена Підгрушна розбігалася і здобула для України першу нагороду в новому сезоні. На дистанції 7,5 км капітан нашої жіночої команди показала другий результат, слідом за безперечною лідеркою КС — норвежкою Турою Бергер, яка виграла всі три особисті гонки.

Раз, два, «тай–брейк» — і ти в дамках

Раз, два, «тай–брейк» — і ти в дамках

Два роки тому в Ханти–Мансійську чоловіча збірна українських гросмейстерів виграла Всесвітню шахову Олімпіаду, а минулої суботи це західносибірське місто стало щасливим для нашої Ганни Ушеніної. 27–річна харків’янка, перемігши у фіналі чемпіонату світу на тай–брейку болгарку Антoанету Стефанову, стала 14–ю за ліком володаркою світової шахової корони та першою українкою часів незалежності, якій вдалося підкорити таку вершину. (А першою чемпіонкою світу українського походження можна вважати уродженку Лубен Людмилу Руденко, яка утримувала цей титул у 1950—1953 рр.)