Головне — вчасно прогнутися

Головне — вчасно прогнутися

Ще наприкінці минулого тижня ніщо на валютному ринку не віщувало біди: ажіотажу із придбанням валюти не було, гривня потроху укріплювалася, і «зелений» на міжбанку продавали уже по 11,70. На результати міжбанківських торгів відреагував і готівковий ринок. Долар подешевшав до 11,8—11,9, до 30—40 копійок зменшилася маржа — це, звичайно, не 1-2 копійки, які ми мали у «мирний» час, але і не 1,5 грн., зафіксованих у період найбільших коливань валютної «каруселі».

Дві сторони одного юаня

Політичні та військові новини витіснили виконання так званого «китайського контракту», який був підписаний за ініціативи екс-Президента України Віктора Януковича та до змісту якого експерти ще тоді висували чимало претензій. Днями представник Державної зерново-продовольчої компанії Сергій Сакиркін повідомив, що у нинішньому, 2014-2015 маркетинговому році його структура експортує до Китайської Народної Республіки 3,5 млн. тонн зернових і масляничних культур.

Зерно — у прорив!

Зерно — у прорив!

В умовах війни, спаду промвиробництва та загальної стагнації чи не єдиним острівком оптимізму в економіці нашої країни залишається аграрний сектор. Після рекордного врожаю 2013 року вітчизняні хлібороби планують зібрати до уявної комори ще одну рекордну цифру — 63 млн. тонн зерна.

«Раша» — поза законом!

«Раша» — поза законом!

Український уряд, услід за Європою і США, також готується запровадити санкції проти «братньої» Росії. Очевидну, хоча і трохи запізнілу ініціативу вчора оприлюднив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. «Створено комітет із запровадження санкцій проти Російської Федерації.

В умовах воєнного часу

Українська економіка з кожним днем бойових дій повільно, але невпинно прямує донизу. За підсумками травня, падіння промислового виробництва становить 7,4%. Особливо сильно впало машинобудування — за даними експертів, до 60%. Через дорогий російський газ зупинилося хімічне виробництво, а через припинення кредитування — будівництво. Падіння цього сектору економіки сягає 22%.

Бізнес під дулом автомата

Бізнес під дулом автомата

Війна вже стає доконаною реальністю України, і з цим треба вчитися жити всім — у тому числі й суто мирним ознакам нашого життя. Обриси війни в економічній площині днями озвучили міжнародні експерти, які додали суттєвого песимізму у макроекономічні прогнози, та уряд, що готується до організації роботи економіки в умовах воєнного часу.

І небом також зась!

Міжнародне право чітко стоїть на боці України й у авіаційному сполученні. Певного розголосу нещодавно набула заява Росії про те, що ІКАО — спеціалізована установа ООН, яка встановлює міжнародні норми цивільної авіації, веде перемовини з Російською Федерацією про обслуговування авіапростору над Кримом.

Вас тут не швартувалося!

Вас тут не швартувалося!

Порти у Криму вже найближчим часом опиняться поза законом: Україна офіційно закриває для міжнародного судноплавства всі морські гавані, що знаходяться на окупованому півострові. Йдеться насамперед про порти Євпаторії, Керчі, Феодосії, Ялти і Севастополя. Відповідний наказ уже підготовлено, і сьогодні його мають офіційно схвалити на засіданні уряду.

Останні з камікадзе

Останні з камікадзе

Кабінет Міністрів України, сформований ще під час зимового безвладдя у столиці, нині виглядає, м’яко кажучи, неактуальним. Цей факт уже є практично очевидним: під свої ініціативи Прем’єр Яценюк не може зібрати і 200 голосів, не кажучи вже про необхідних 226.