Рука Азарова: приємна і привітна

Перше засідання уряду після свята демократії Прем’єр–міністр Микола Азаров, якому знову пророкують недовгий політичний вік, відкрив у поганому настрої, але з передвиборчою риторикою. «За два з половиною роки побудовано, реставровано і відремонтовано тисяча сто дитячих садочків і 6300 шкіл. У 2,4 раза збільшено допомогу при народженні дитини. Середній розмір пенсії порівняно з початком 2010 року виріс більш ніж на третину, або на чотириста гривень. Близько п’яти мільйонів вкладників «Ощадбанку» отримали поточного року компенсацію вкладів. І цю програму буде продовжено наступного року і далі. Товарообіг збільшується щороку приблизно на 20%. Тобто збалансовано зростає платоспроможний попит на внутрішньому ринку», — намагаючись не вдаватися у незручні економічні деталі, невідомо перед ким виправдовувався Микола Янович: чи то перед народом, який погарячкував і таки проголосував за його партію, чи то перед Президентом, який нині нібито розмірковує про переформатування уряду.

Зовсім паралельний світ

Зовсім паралельний світ

В Україні, схоже, є дві держави: одна, в якій живемо всі ми і економічну ситуацію у якій моніторять незалежні експерти. І друга, якою керує високопрофесійний уряд Миколи Яновича Азарова. Ось, скажімо, дані статистики: у вересні 2012 року промислове виробництво скоротилося на 7% — у порівнянні з вереснем минулого року. Якщо взяти за тривалий період, то у січні­вересні промвиробництво впало на 1,2%. Статистика, на всякий випадок уточнимо, наша, вітчизняна. А ось ворожі голоси і взагалі знахабніли: міжнародна рейтингова агенція «Фітч» прогнозує девальвацію гривні до долара на 10% до кінця 2012 року.

Вимушений пасажир

Позавчора московський аеропорт «Внуково» традиційно приймав і відправляв цілу низку рейсів, які зв’язують білокам’яну з Києвом. У тому числі й «борт», інформацію про який не оприлюднюють на центральному табло — адже ним прибув віп–пасажир Віктор Янукович. Якби наш гарант, укотре ступивши на російську землю, проходив звичайний прикордонний контроль, то на традиційне запитання міграційного офіцера про мету візиту відповісти йому було би непросто. Принаймні відповісти чесно.

І хто сказав, що 9 — менше, ніж 23?

Українцям пообіцяли світло в кінці податкового тунелю. На одному з найпопулярніших інформаційних ресурсів держави — персональній сторінці голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського у «Фейсбуці» — з’явилося сенсаційне повідомлення: кількість податків, якими пересічні українці утримують на плаву державу і її владу, скоротиться з 23 до 9. «Таким чином спроститься адміністрування і звітність», — написав Бродський. Утім новиною заяву чиновника можна вважати лише умовно — Бродський фактично повторив давню обіцянку віце–прем’єра Сергія Тігіпка провести реформу оподаткування та з двадцяти трьох зробити дев’ять.

Ніколи не кажіть «закрито»!

Ніколи не кажіть «закрито»!

В українському уряді черговий скандальчик. Учора один із чиновників середньої ланки, мабуть, не подумавши і не порадившись, «злив» пресі хоча й правдиву, але у передвиборчий час дуже шкідливу для влади інформацію: про те, що закривається найбільш розпіарена урядова ініціатива — програма «Доступне житло». Ідею задобрювати виборців квартирами, як відомо, висунула нині ув’язнена екс–Прем’єрка Юлія Тимошенко. Команда Миколи Азарова, активно тавруючи попередників, не придумала нічого краще, як просто скопіювати задум «потьомкінських будинків». Навіть у деталях.

Обжинки за сигналом «джіпіес»

Обжинки за сигналом «джіпіес»

Технологія мінімального обробітку землі хоча вже тривалий час викликає суперечки в аграріїв та експертів сільського господарства, але, за статистикою, цей метод обробітку ґрунтів завойовує все більшу популярність у світі. В Україні ж за такою методикою працюють близько десяти підприємств: це великі агрохолдинги, які мають не менше 50 тисяч гектарів землі. Малому та середньому бізнесу ця технологія поки ще не по кишені: точне землеробство — задоволення не з дешевих. Спочатку на обладнання спеціальної лабораторії з вивчення ґрунту, установку метеостанцій та приладів дослідження землі потрібно витратити не менше одного мільйона доларів. А на техніку — ще більше у кілька разів. Натомість завдяки великим урожаям дороге обладнання окупиться вже за два роки. У свою чергу, рентабельність бізнесу зросте на 20%.

Преса добра, поки свіжа

Преса добра, поки свіжа

Попри інтенсивне втілення інформаційних технологій, чимало українців все ж таки любить одержувати старі добрі листи у конвертах. Ті самі, які приносить додому друг сім’ї — листоноша. Утiм світ стрімко змінюється, і «Укрпошта», намагаючись посилити свої позиції на ринку послуг, це враховує. На Всеукраїнському поштовому форумі презентували стратегію розвитку відомства до 2017 року. «Нова стратегія дозволить модернізувати підприємство, й за п’ять років технічні та кадрові можливості «Укрпошти» будуть настільки потужними, що ні в кого не виникне сумнівів під час вибору постачальника поштових послуг. Ми вже багато зробили у 2012 році: збільшили прибуток, доходи, зарплату працівникам, покращили якість обслуговування, словом, заклали фундамент для подальшого розвитку», — заявила генеральний директор підприємства Оксана Плотнікова.

Будь здоровий, електорате!

Будь здоровий, електорате!

Близько півроку тому урядовці вирішили взятися за непрозорий український фармацевтичний ринок — і змусити ціни знизитися. Першим кроком уряду було запровадження референтних, тобто справедливих, цін на медикаменти. Під програму потрапили ліки для нормалізації артеріального тиску. «Сьогодні пацієнти за рецептом лікаря можуть придбати лікарські засоби за зниженими цінами. Та референтна ціна, яка задекларована міністерством, буде відшкодована державою, — запевнила перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моїсеєнко. — Таким чином, кожен українець, хто прагне придбати препарат для зниження артеріального тиску за пільговою ціною, зможе його отримати за умови звернення до лікаря та отримання від нього рецепта».

Власний ядерний заводик...

Власний ядерний заводик...

У селищі Смолино поблизу Кіровограда з легкої руки Прем’єр–міністра Миколи Азарова з’явився камінь. Але не простий, а спеціальний — на місці побудови першого в Україні заводу з виробництва ядерного пального. Завод будують у межах спільного підприємства, контрольний пакет якого належить українському держконцерну «Ядерне пальне», а інші акції — паливній компанії «Росатоама» — «ТВЕЛ». Уже в 2015 році перша черга високотехнологічної споруди має запрацювати. Надії на проект наша влада покладає величезні: з одного боку, підприємство має забезпечити пальним вітчизняні АЕС, з іншого — продавати його на експорт, заробляючи при цьому непогані прибутки. Утiм експерти стверджують: уряд дивиться на своє дітище через рожеві окуляри.

Кабмін сказав — пшениця виросла!

Кабмін сказав — пшениця виросла!

Уже понад два роки команда нинішньої влади нагинає Україну для більш успішної дружби з Росією та всім СНД. А радість від того нині має тільки Росія. Скажімо, вступила наша держава у Зону вільної торгівлі з СНД, відкривши величезні перспективи для вітчизняної економіки. І що? А нічого! Перспективи й надалі залишаються величезними — але практично без жодних нових дивідендів для нас.