До Гоголя — зі своєю ложкою

Очікується, що ярмарок відкриватиме Президент України Віктор Ющенко. Причому в рік 200–річчя від дня народження Миколи Гоголя, літературного «батька» найвідомішого в Україні торжища, глава держави не обмежиться відвідинами Жабокрицького майдану, де воно відбуватиметься. Президент побуває й у Спасо–Преображенській церкві з її унікальним різьбленим іконостасом. Для невтаємничених нагадаємо, що саме в цій церкві хрестили Миколу Гоголя. Власне, в Сорочинцях, у будинку відомого на всю округу повітового лікаря Михайла Трохимовського, й народився такий очікуваний батьками Нікоша... З 1930–х років тут діє гоголівський літературно–меморіальний музей, який до ювілею видатного земляка відбудували фактично заново. Відкриття оновленої експозиції (яку готували ще до ювілею Миколи Васильовича, до 2 квітня) відбуватиметься також за участю Президента Ющенка.

«Липовий» сертифікат

Бали у сертифікаті зовнішнього оцінювання шкільних знань (153 з української мови та літератури і 148 — з математики), який подав до приймальної комісії Полтавського педагогічного університету 17–річний мешканець обласного центру, були цілком прохідними для цього «вишу». Не «приймала» його чомусь тільки комп’ютеризована система, до якої співробітники університету намагалися ввести дані згаданого абітурієнта. Саме це, за словами ректора Миколи Степаненка, викликало підозру в його підлеглих.

Павло Жебрівський: Зі шпагату ще ніхто не зробив ривка

Павло Жебрівський: Зі шпагату ще ніхто не зробив ривка

Народний депутат України Павло Жебрівський приїхав до Полтави на установчу конференцію своєї партії «Українська платформа». Хоча донедавна його сприймали передусім як одного з активістів і «речників» іншої, набагато відомішої й потужнішої партії. Із «Народного союзу «Наша Україна» вийшов тому, що, за словами Павла Івановича, перестав відчувати можливість впливати на внутріпартійні процеси. Бути ж у «президентській» партії лише спостерігачем і спокійно чекати наступних парламентських виборів Жебрівський не хоче. Тому й заснував «Українську платформу», яка поки що всерйоз змагатиметься тільки за участь в органах місцевої влади.

Жебрівський не висуватиме своєї кандидатури на президентських виборах. У нинішніх умовах лідер «Платформи» — нардеп від «НУНС» — особисто не проголосував би за жодного з кандидатів, які «на слуху». Очолювана ним партія з цього приводу визначатиметься восени, на з’їзді.

Тим цікавіше було власкору «УМ» дізнатися про погляди Павла Жебрівського на таку «надпартійну» проблему, як нова редакція Бюджетного кодексу. Нагадаємо, її лобіює Юлія Тимошенко; за наполяганням глави уряду новий БК схвалила Верховна Рада, але невдовзі заветував Президент. Зараз на місцях БЮТівці розгортають потужну пропагандистську кампанію на підтримку нової редакції Бюджетного кодексу «від Тимошенко», аби здобути додаткову підтримку керівників низового рівня. Жебрівський коментує ситуацію як голова підкомітету з питань видатків Бюджетного комітету ВР.

«Я одкручу голову нєх... дєлать»

«Я одкручу голову нєх... дєлать»

Погрози з боку голови Лохвицької районної ради Володимира Борисенка, котрого свого часу обрали до місцевого органу представницької влади від Соціалістичної партії, на адресу кореспондента на громадських засадах тамтешньої приватної газети «Лохвицький край» Сергія Ніконова пролунали під час виконання журналістом своїх безпосередніх професійних обов’язків. Як повідомив власкору «УМ» редактор згаданої газети Олег Лісняк, ще на початку липня кореспондент одержав завдання перевірити повідомлення з села Млинів, де місцеві мешканці та відпочивальники звернули увагу на земляні роботи за кілька десятків метрів від пляжу, фактично на березі річки Сула. Робота екскаватора там скаламучувала воду так, що вона ставала непридатною для купання та відпочинку.

«Урожай» для телекартинки

Позавчорашня робоча поїздка Прем’єр–міністра на Полтавщину цілком присвячувалась аграрній тематиці. Ключовою стала чи не найболючіша сьогодні для селян — зернова тема. Тож одразу після «протокольного» покладення квітів до пам’ятника Миколі Гоголю у Миргороді очільниця уряду оглянула кукурудзяні поля ЗАТ «Райз–Максимко» на території сусіднього Лохвицького району. Врожай тут із року в рік дозріває фактично вдвічі вищий за середньоукраїнський, відтак президент вітчизняного представництва «Райзу» Віталій Цехмістренко, запитавши, чи добре у Юлії Володимирівни з арифметикою, вчив її рахувати прибутки від цієї «американської» культури.

До нас приїхав ревізор

До нас приїхав ревізор

Він стоїть у самісінькому центрі курортного міста майже поруч із монументом літературному «батькові» Миколі Гоголю. По сусідству з ним і розташовані довкола знаменитої «миргородської калюжі» герої інших творів письменника. Автором цих робіт, як і образу Хлєстакова, став полтавський скульптор Дмитро Коршунов.

«Юлія Владіміровна і мужичкі»

«Юлія Владіміровна і мужичкі»

Сьогодні під Кабміном протестувальники проти українофобства влаштують акцію «Юлія Владіміровна і мужичкі». Почнеться вона об 11–й годині у вигляді вуличного гумористично–сатиричного флеш–мобу за мотивами творів Леся Подерв’янського. Про це власкору «УМ» повідомив координатор всеукраїнської ініціативи «На­ша справа» Андрій Левус, який напередодні брав участь у своєрідній «розминці» в Полтаві. Тут перед входом до мерії представники патріотично налаштованої молоді фарбою із балончика «намалювали» транспарант із написом «Мазепі — так, мера — геть!» та провели мітинг. На ньому пан Андрій повідомив, що за блокування встановлення у Полтаві пам’ятника видатному українському гетьману Івану Мазепі «Наша справа» вже занесла БЮТівського мера Андрія Матковського до «чорного списку українофобів».

Замість Шварценеггера — коваль Вакула

Якщо деякі подібні заходи (скажімо, традиційний «Чумацький шлях» у Кременчуці) цього року через економічну кризу довелося взагалі скасувати чи суттєво «звузити» у форматі, то оспіваному великим Миколою Гоголем Сорочинському ярмарку не страшний жоден форс–мажор. За традицією останніх років, розпочнеться він на 16–гектарному Жабокрицькому майдані у Великих Сорочинцях, що поблизу Миргорода, у середу, 19 серпня, і триватиме до неділі включно, тобто п’ять днів.

Колеса на піску

Рушієм цієї благородної справи стала профільна депутатська комісія міськради. Саме її представники, врахувавши побажання громадських організацій інвалідів, поклопотали про те, щоб у пляжній зоні на березі Ворскли для облаштування такого пляжу було виділено шість соток землі. За кілька тижнів тут очистили пісок від сміття, плитами виклали «візочні» доріжки, спорудили роздягальні й туалети з відповідними зручностями і навіть встановили невеликий надувний басейн. На все те з міської казни «капнуло» 32 тисячі гривень, більша сума надійшла від місцевих підприємців­спонсорів.

Стопами «шапочника»

Саме місцями юнацької неслави колишнього керівника уряду днями випала нагода пройтися доньці нинішньої Прем’єрки Євгенії Карр, яка до заміжжя носила прізвище Тимошенко. До Кременчуцької виховної колонії Євгенія приїхала разом із заступником голови Державного департаменту з питань виконання покарань Наталією Калашник як представниця одного з благодійних фондів, що підтримує дітей–сиріт.