Волга на півмільйона

Волга на півмільйона

На Різницькій таки привідкрили завісу таємничого затримання голови Держфінпослуг Василя Волги. Учора виконувач обов’язків Генпрокурора Ренат Кузьмін повідомив, що високопосадовця запроторили до ізолятора тимчасового утримання за підозрою в отриманні хамара у півмільйона доларів. Кримінальну справу порушено за частиною 3 статті 368 (одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) Кримінального кодексу. Окрім пана Волги, у справі проходять ще три представники комісії, які працювали в безпосередньому підпорядкуванні голови.

Куди впадає Волга

Куди впадає Волга

Резонансне затримання очільника Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Василя Волги на 72 години сталося позавчора, а вже вчора Феміда обрала Волзі міру запобіжного заходу — утримання під вартою протягом двох місяців. У Генпрокуратурi вирішили не чекати стандартнi три доби для підготовки обґрунтування арешту. Виходить, що в слідства ГПУ достатньо аргументів для доведення своєї позиції в суді, а самого голову Держфінпослуг, очевидно, «вели» вже вiддавна. Тим більше що напередодні — 15 липня — було затримано двох його підлеглих: директора департаменту юридичного забезпечення Держфінпослуг Євгена Гантімурова і колишнього помічника керівника ДКФП Олега Чернушенка.

Нова справа для Миколи

Учора Печерський райсуд Києва задовольнив позов екс–Президента Леоніда Кучми про визнання незаконним закриття кримінальної справи проти екс–майора держохорони Миколи Мельниченка. У постанові суду, зачитаній суддею Родіоном Кіреєвим, зазначається, що постанова Генпрокуратури про закриття справи щодо Мельниченка від 1 березня 2005 року була ухвалена без усебічного вивчення, а твердження про те, що колишній майор змушений був писати на диктофон розмови Президента у стані гострої необхідності, — немотивоване. Відтак Феміда ухвалила, що цю постанову Різницька має скасувати, а Генпрокурор має поновити досудове слідство щодо Мельниченка. Захист Кучми, зокрема адвокат Віктор Петруненко, наголошує, що Генпрокуратура не має вибору й повинна виконати рішення суду.

Тільки «Ще не вмерла»!

Берегівська міжрайонна прокуратура опротестувала рішення Берегівської райради від 18 червня ц.р., згідно з яким засідання райради мали розпочинатися з виконання Державного Гімну України та Угорського Національного Гімну. Як повідомили «УМ» у прес–службі прокуратури Закарпатської області, в протесті підкреслюється, що таке рішення не відповідає нормам Конституції і тому підлягає скасуванню.

Небезпечна знахідка

Уже шостий день поспіль у реанімаційному відділенні Вишгородської райлікарні бореться за життя відомий пошуковець Володимир Даниленко, який ще 9 червня підірвався під час розбирання чергових знахідок із Лютізького плацдарму. На сайті журналу «Музеї України», членом редколегії якого є постраждалий (пан Даниленко заснував у селі Нові Петрівці приватний музей слідопитів), повідомляється, що, розбираючи щойно знайдене на плацдармі «залізо», він не помітив трасуючого крупнокаліберного патрона.

Репортери, до зброї!

Репортери, до зброї!

Йдеться, звісно, не про святкову хаотичну стрільбу з різних видів зброї у небо з нагоди Дня журналіста, яке «акули пера» відзначали учора, а про справжні військові змагання. Напередодні свята Міноборони запросило журналістів, що висвітлюють діяльність силових структур (у тому числі й українського війська), взяти участь у змаганнях із військовослужбовцями–контрактниками під промовистою назвою «Журналісти захищають Вітчизну». Місце проведення — відомий 169–й Навчальний центр Сухопутних військ ЗСУ, що у селищі Десна на Чернігівщині. За задумом Департаменту преси та зв’язків зі ЗМІ Мін­оборони, цивільні журналісти мали зануритися у будні військового вишколу, а також перевірити свої вміння та навички зі стрільби на влучність, метання гранат, одягання протигазів тощо. Задум вдався. Незважаючи на неймовірну спеку, змагання проходили жваво та у запеклій боротьбі.

Феміда без емоцій

Підсудний екс–глава МВС Юрій Луценко безуспішно наполягає на тому, щоб його справу розглядав винятково суд присяжних. Ухвалення закону про суди присяжних бажає і екс–Прем’єр Юлія Тимошенко, яка є підозрюваною у кількох кримінальних справах. Мовляв, право безпосередньої участі народу в правосудді через присяжних закріплено у статтях 124, 127 та 129 Конституції України. Але роками Верховна Рада так і не спромоглася внести необхідні зміни до Кримінально–процесуального кодексу.

Не голодна варта

Не голодна варта

Блідий, худий, помітно знесилений — таким учора постав перед Фемідою екс–міністр внутрішніх справ Юрій Луценко на 32–й день голодування (або на 149–й день арешту). За словами адвокатів, за місяць голодування їхній підзахисний втратив 24 кілограми ваги. Засідання Печерського райсуду у справі Луценка почалося із запізненням на півгодини об 11–й, тоді як головного фігуранта, за його словами, конвоїри розбудили в палаті лікарні швидкої допомоги ще близько пів на п’яту ранку. На суді лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко не приховував обурення, що йому шість годин довелося чекати початку процесу через представників прокуратури. Ще чотири години тривало саме засідання, результат якого виявився для Луценка невтішним: суддя Сергій Вовк відхилив усі клопотання підсудного та його захисників, зокрема й щодо зміни запобіжного заходу. Відтак екс–міністр залишається під вартою на невизначений термін. Але припиняє голодування, щоб «зберегти здоров’я і зламати цю систему».

Рік без Ігоря

Рік без Ігоря

Сьогодні о восьмій ранку небайдужі активісти припинять свою нічну акцію біля Шевченківського райвідділу міліції столиці. Саме тут рік тому — в ніч iз 17 на 18 травня 2010 року — загинув за загадкових обставин студент Київського педагогічного коледжу ім. Макаренка Ігор Індило. До свого двадцятиріччя хлопець не дожив кілька годин, нині йому мало б виповнитися 21 рік...

Наметова мета

Наметова мета

Післязавтра під стінами Верховної Ради підприємці та профспілки, які об’єдналися у громадський рух «Вперед», збираються провести «Весняний марш протесту». Головні вимоги протестувальників: відставка уряду Азарова, перегляд проголошених Президентом реформ (зокрема пенсійної, податкової та земельної), а відтак — ухвалення альтернативних законопроектів, розроблених учасниками руху. Регіональні віча відбулися наприкінці минулого тижня у багатьох обласних центрах, а вчора — на Західній Україні. Одним iз лiдерiв руху «Вперед» є депутат вiд БЮТ Наталiя Королевська.

Свій «День гніву» минулої суботи в Києвi вирішили провести представники руху «Спільна справа» — вони збиралися розбити у Маріїнському парку наметове містечко й чекати учасників «весняного маршу» у четвер. Утім нечисленним активістам не вдалося встановити поблизу парламенту жодного намету. Виступ провалився — не в останню чергу завдяки силовим дiям мiлiцiї.