Достроковим виборам — надстрокові переговори

Президент України Віктор Ющенко та Прем'єр-міністр Віктор Янукович, від яких сподівалися почути вчора погоджену дату дострокових виборів до Верховної Ради, не змогли домовитися. Секретар РНБО Іван Плющ, вийшовши до журналістів, сказав: «Якби був якийсь вагомий підсумок, то було би приємно з вами говорити, і було б про що».

Вибороти вибори

Вибороти вибори

Якби все йшло за планами, то вже сьогодні у Верховній Раді відбулося б засідання за участю коаліції та опозиції, котра залишила сесійну залу ще кілька місяців тому. Парламент в урочистій атмосфері прийняв би всі закони та постанови, потрібні для проведення дострокових виборів ВР. А для того, щоб це дійство відбулося, Президент України тимчасово призупинив би окремі пункти свого указу про розпуск ВР. І країна взялася б за виборчу кампанію.
Так виглядала найближча перспектива на вихідних. У суботу сторони домовлялися про пакет документів, учора представники робочої групи мали відшліфувати цю теку, щоб потім передати її в руки вищих інстанцій — Президента і Прем'єра. Однак станом на вчорашній обід до порозуміння залишалося ще далеко.

Політичні квартиранти Печерських пагорбів

Політичні квартиранти Печерських пагорбів

Наметові містечка прихильників коаліції діють у центрі Києва вже майже місяць. Вони, мов павутиння, розтягнулися між кількома органами влади та стратегічними площами. Найбільший «опорний пункт» — навпроти будівлі Верховної Ради у Маріїнському парку, поруч, перед вікнами Кабінету Міністрів, — ще один. Найбагатшим на події та гамір є містечко на майдані Незалежності. Колись там дислокувалася «помаранчева» опозиція, але поки вона думала над тим, чи проводити взагалі свої акції на підтримку указу Президента про розпуск Верховної Ради, головну площу зайняли «регіонали». Намети ПР розіпнуто також під Центрвиборчкомом на площі Лесі Українки.

В гостях У КАЗки:

В гостях У КАЗки:

Коаліціянти барилися не довго, і невдовзі по тому, як Президент видав другий указ про розпуск Верховної Ради, знову звернулися до Конституційного Суду. Учора в КС було зареєстровано подання 160 народних депутатів щодо конституційності указу-2, яким Президент України постановив провести вибори 24 червня.

Борис Тарасюк: Не виключено, що майбутня партія об'єднаних правих сил називатиметься Рухом

Борис Тарасюк: Не виключено, що майбутня партія об'єднаних правих сил називатиметься Рухом

Якби вибори відбулися 27 травня, Народний рух ішов би на них у складі блоку «Українська правиця». Принаймні саме таким було рішення з'їздів, які відбулися одразу після першого указу Президента про розпуск Верховної Ради. До цього блоку мали увійти також Українська народна партія (Костенка) і УРП «Собор» (Матвієнка). Першим номером у списку став голова НРУ Борис Тарасюк, а повна назва блоку сперлася на бренд його партії, однієї з найстаріших в Україні, — «Рух — Українська правиця».
Зараз «помаранчеві» поновили переговори про створення більшого блоку — за участю НСНУ, «Правиці» та «Народної самооборони». У розмові з кореспондентом «УМ» Борис Тарасюк сказав, що нині це найбільш імовірний варіант, хоча наразі, поки не прийнято відповідних рішень, НРУ готується до виборів у складі «Правиці».

«Веселі» в «Братства» часи настали

«Веселі» в «Братства» часи настали

Після акцій у Феодосії активісти «Студентського братства» взялися допікати Чорноморському флоту Росії у Севастополі. На причалі західного берега Балаклавської бухти вони встановили чотири намети. «Ми виступаємо проти незаконного використання причалу та кількаповерхової будівлі, що стоїть у бухті, — розповів «УМ» лідер «Студентського братства» Олег Яценко. — У ЧФ РФ нема договорів оренди».

Вісімнадцять наметів і спущений триколор

Кількадесят активістів всеукраїнської молодіжної організації «Студентське братство», а також місцеві патріоти встановили учора в Феодосії 18 наметів навпроти Будинку офіцерів Чорноморського флоту Росії. «Феодосія — місто, яке перебуває за межами правового поля України. Закон тут порушується як з боку російської адміністрації, так і місцевої, яка трішки забула, якій країні має служити», — наголошує голова «СБ» Олег Яценко.

Олександр Барабаш: Конституційний Суд перетворився на парламент

Олександр Барабаш: Конституційний Суд перетворився на парламент

Учора в парламенті відбулися збори народних депутатів усіх скликань. Депутати всіх часів зібралися, щоб обговорити «шляхи подолання політико-правової кризи влади». Напередодні кореспондент «УМ» зустрівся із віце-президентом Асоціації народних депутатів Олександром Барабашем, який був нардепом І скликання, щоб довідатися, що це за збори і хто й для чого їх готує. Як виявилося, зустріч «відставних» парламентаріїв планувалася як ще один рупор у руках коаліції для критики указу Президента.
Що ж до Барабаша, то цей фахівець із виборчого та конституційного права закликає політиків сісти за стіл переговорів. Мабуть, у нинішніх обставинах саме таким людям, як він, треба давати слово. Бо політики й так наламали вже надто багато дров.

Новий роман Матіоса

Анатолія Матіоса, який порушив кримінальну справу щодо міністра юстиції Лавриновича за невиконання указу Президента про розпуск парламенту, звільнили з посади начальника відділу прокуратури міста Києва.

А ті, як завжди, за Союз

Єдиною політичною силою, яка перебуває в опозиції до Президента, але погодилася йти на дострокові вибори, стала Прогресивна соціалістична партія Наталії Вітренко. У суботу ПСПУ провела з'їзд і одностайно прийняла рішення брати участь у виборах.