Щоб не було тепліше

Щоб не було тепліше

Учора в Брюсселі завершився дводенний саміт глав країн–членів ЄС, перше таке найвище зібрання після вступу в дію Лісабонської угоди та обрання президента Євросоюзу. Головними темами обговорення були кліматичні зміни та економіка.

Зараза від кози–дерези

Зараза від кози–дерези

Уряд Голландії вживає жорстких заходів у зв’язку зі спалахом лихоманки Q («К’ю») в овець та кіз, яка передається людям. Від «козячого грипу» в цій країні загинули вже шестеро осіб, повідомляє «Євроньюз». На фермах, де виявили хворих тварин, знищать усе поголів’я. Під ніж підуть від 15 до 20 тисяч овець та кіз. «Потрібно інформувати людей у тих районах, де поширилася інфекція, що шанс зараження невеликий. В овець та кіз тепер не окотний період, тому ми маємо час, щоб вжити відповідних заходів», — заявив міністр охорони здоров’я Нідерландів.

Слово Сервантеса уніфікували

Позавчора в Мадриді відбулася презентація нового видання іспанської граматики — воно уніфікує правила мови, якою розмовляють півмільярда мешканців нашої планети в більш ніж 20 країнах світу, повідомляє Бі–Бі–Сі. На укладання двох томів обсягом приблизно чотири тисячі сторінок іспанській Королівській академії мови знадобилося більше 11 років. У найближчі місяці з’явиться друком третій том. А стартові примірники перших двох подаровано королю Іспанії Хуану Карлосу.

Як Барак на нову медаль

Як Барак на нову медаль

Учора президент США Барак Обама отримав у столиці Норвегії Нобелівську премію миру. Візит Обами до Осло був таким же дивним та викликав таку ж неоднозначну реакцію, як і саме присудження йому найпрестижнішої нагороди світу «за видатні досягнення в міжнародній дипломатії» та за те, що він «дав людям надію на краще майбутнє». Норвежці були неприємно вражені тим, що лауреат сприйняв церемонію вручення премії як повинність, яку слід якнайшвидше відбути та накивати п’ятами.

Мур, товщий за Берлінську стіну

Єгипет розпочав будівництво велетенської сталевої стіни вздовж свого кордону з Сектором Газа. Її призначення — припинити контрабанду палестинцями Сектору Газа життєво необхідних товарів та зброї з Єгипту. Після закінчення будівництва, яке триватиме приблизно 18 місяців, ця стіна простягнеться на 10–11 кілометрів у довжину, а її металеві сваї будуть вбиті на глибину 18 метрів під землю. Єгиптянам допомагають у зведенні цього монстра американські військові інженери, які його і спроектували, повідомляє Бі–Бі–Сі. Єгипет тримає план і будівництво стіни в таємниці й відмовляється давати будь–які коментарі. Бі–Бі–Сі дізналася зі своїх джерел, що елементи стіни також виготовлені в США з надміцної сталі, яка пройшла випробування на бомбові удари. Цю сталь неможливо різати зварювальними апаратами.

Банківський «Штірліц»

До останнього часу словосполучення «швейцарські банки» неодмінно йшло в парі із синонімом «надійні». Та після того як уряди США та Італії почали тиснути на Швейцарію з вимогами розкрити банківську таємницю й надати їм списки своїх громадян, які тримають на рахунках у швейцарських банках приховані від оподаткування на батьківщині кошти, федеральний уряд змушений був піти на поступки. Відтак слово «надійність» утратило сенс для тих, хто переховує у Швейцарії нечесно зароблені гроші. Черговим підтвердженням цього став скандал, який розгорівся у Франції.

ґулі Копенгагена

ґулі Копенгагена

Данія на правах господаря Конференції ООН з кліматичних змін, яка триває в Копенгагені, запропонувала свій проект заключного документа. Його копії потрапили до провідних ЗМІ і гаряче дебатуються в кулуарах конференції, повідомляє Бі–Бі–Сі. Загальна думка така: документ не подобається більшості країн–учасників. «Данський текст загрожує успіху кліматичних переговорів у Копенгагені», — вважають представники групи G77, до якої входять представники країн, що розвиваються. Таку думку озвучив глава делегації Судану Лумумба Станіслас Діа Пінг, країна якого наразі головує в групі G77.