Знову розминулися

На ймовірність приїзду в один день до Донецька відразу і глави держави, і керманича уряду найпершими відреагували навколополітичні оптимісти. Вони навсібіч випромінювали впевненість: оскільки ніяк не вдається знайти порозуміння у столиці, Віктор Ющенко та Віктор Янукович спробують це зробити в Донецьку. Втім ці сподівання різко щезли відразу після того, як стали відомі програми перебування Президента й Прем'єра: траєкторії їхніх поїздок розходилися в різні боки. Прем'єр у цей день захотів узяти участь у пуску агрегату безперервного лиття сталі у киснево-конверторному цеху металургійного комбінату імені Ілліча, що у найпівденнішому місті області. А президентський кортеж з аеропорту Донецька мав прямувати до найпівнічніших населених пунктів Донеччини, де Віктор Ющенко планував побувати на Новокраматорському машинобудівному заводі, в інтернаті для людей похилого віку та інвалідів у Красному Лимані та в Свято-Успенській Святогірській лаврі.

Усе сталося занадто швидко...

Дорожня пригода, що сталася на одній з вулиць Краматорська, забрала життя медпрацівника при виконанні службових обов'язків. Адже «швидка допомога» саме везла до травмпункту 27-річного пацієнта із травмою голови. Супроводжували його двоє фельдшерів.

Місячник «гривнезбереження»

На Донеччині з ініціативи обласної держадміністрації оголошено тиждень енергозбереження. Подібні заходи вже стали традиційними і проводяться напередодні холодів з метою привернути увагу споживачів до ощадливого й раціонального використання енергоресурсів. А нинішнього року ця акція якраз збіглася в часі із своєрідним місячником «гривнезбереження», влаштованим мешканцями Донецька після підвищення тарифів на комунальні послуги. Адже донеччани поки не поспішають сплачувати за електрику, воду, опалення тощо за новими цінами. Мабуть, сподіваються, що оті зависокі для багатьох тарифи все ж переглянуть і відмінять.

Владна «хата» скраю — й нічого не знає

Керівники Донецька нарешті відреагували на акцію, про початок якої вже розповідала наша газета. А саме — на центральній міській площі імені Леніна так звана ініціативна група розпочала збір підписів за проголошення «незалежності Донбасу» і створення «Донецької федеративної республіки», куди ввійдуть шість областей. Певна річ, переважна більшість донеччан реагували на ці намагання новоявлених «федерастів» відповідно — крутили пальцем біля скроні. А деякі, певна річ, обурено телефонували до органів влади та правоохоронців, яким, за чиїмось емоційним висловом, ніби «повилазило» й вони не бачили, що коїться у них під самісіньким носом.

«Гендлерали» вугільних «клондайків», сушіть сухарі

Що й казати, парадоксів у вугільному краю в останні роки стільки, що їх можна запросто купчити й вершити в терикон. Особливо це стосується підземного виробництва, де ще недавно трудилися винятково «гвардійці праці». «Гвардійцями праці» хоч-не-хоч змушене себе вважати і все працездатне населення (навіть діти) гірняцьких міст і селищ, яке після закриття шахт подалося самотужки копати вугілля у примітивних «норах». А персони, які організовують і очолюють цей незаконний промисел, звуть себе не інакше, як «вугільними генералами»... Хоча точніше, може, буде таки «гендлерали». Діяльність саме одного із таких спритників перепинили співробітники управління податкової міліції Державної податкової адміністрації в Донецькій області.

«На волю, в пампаси!»

«На волю, в пампаси!»

...Не так давно один із телеканалів запропонував телесеріал — екранізацію відомого сатиричного роману. В одній серії йшлося про кумедні походеньки горопашного бухгалтера Берлаги, який, побоюючись люстрації, знайшов притулок у будинку для божевільних. Хитрун навідріз відмовився бути «Наполеоном», «Магометом» чи «Емілем Золя» й обрав собі інший імідж. Пам'ятаєте? Ліг пузом на підлогу й горлав щосили: «Я віце-король Індії! Де мої вірні магараджі, мої абреки, мої кунаки, мої слони?..» Цікаво, що один із аборигенів отого закладу перегодя підтримав діалог, бо й собі заволав: «На волю! На волю! В пампаси!».

«Регіональна»? Швидше, РЕГІТональна?

Cвоє навколомовне рішення Донецька міська рада прийняла ще 26 травня поточного року, і назвали його «Про використання російської мови в м. Донецьку як регіональної». І вже тоді ініціатори такого кроку навіть не сумнівалися, що свою активну позицію їм доведеться відстоювати в суді. Зрештою, саме так і сталося, і невдовзі прокурор Донецька звернувся з відповідним позовом до Ворошилівського райсуду міста. І ось у середу суд нарешті виніс свій вердикт, яким частково задовольнив прокурорське звернення.

Кров донорська — не водиця,

Донор-заробітчанин додав роботи медикам, але не правоохоронцям. Факт зараження породіллі вірусом СНІДу внаслідок використання донорської крові медики вважають фатальним збігом обставин. Такої ж думки і в прокуратурi.

Платний перекур

На минулих виборах міського голови Донецька городян найбільше потішав один із епатажних кандидатів. Приміром, у своїй програмі він обіцяв заборонити палити цигарки на території міста. А затятим курцям пропонував наступний вихід — понаставляти на вулицях спеціальні кабінки (типу телефонних) для перекурів, де заплативши певну суму і зачинившись там, кожен міг би диміти на здоров'я, скільки йому заманеться...

Знову тіла на-гора...

Підступний газ, що, на жаль, у більшості шахт є невід'ємним атрибутом вуглевидобутку, знову показав свій злий норов. Цього разу аварія сталася у підземеллі шахти «Вуглегірська» у Вуглегірську Донецької області, де на загазованій дільниці опинилися п'ятеро гірників.