Перед останнім дзвінком

Перед останнім дзвінком

Усе. Сьогодні, 13 вересня, вичерпався десятиденний тер­мін, протягом якого могла поновитися демократична коаліція. Фракція «Наша Україна — Народна самооборона» прийняла рішення вийти з більшості 2 вересня. Тоді ж «НУНС» висунув БЮТові умову для поновлення коаліції: скасування законів, прийнятих у товаристві із Партією регіонів, і заявлення чіткої позиції щодо подій у Грузії. Тимошенківці відмовили.

Покотилося з Верховної до місцевих

Сторони, які внаслідок розпаду коаліції опинилися по різні боки барикад, почали боротьбу за місцеві ради. Сумська обласна рада звернулася до Президента із закликом оголосити проведення одночасних позачергових парламентських і президентських виборів. Депутати закликали Президента «визнати власні помилки, припинити ескалацію конфлікту, забути про майбутні президентські вибори і припинити будь–яку деструктивну діяльність щодо українського парламенту».

Коаліція йде на ПОСАДку

Коаліція йде на ПОСАДку

Народний депутат від Партії регіонів Андрій Клюєв заявив, що ймовірність проведення дострокових парламентських виборів — достатньо висока. Водночас він вважає, що політичним силам краще домовитися. «Відновлення повноцінної роботи парламенту минулого тижня показало, що цей шлях може бути продуктивним. І це перший крок», ідеться в коментарі Клюєва, який опублікувала агенція УНІАН.

Експертиза на вірність

Генеральна прокуратура відмовила Службі безпеки України у створенні робочої групи щодо звинувачень уряду і Прем’єр–міністра Юлії Тимошенко в національній зраді. Про це повідомила сама Тимошенко під час програми «Свобода слова» на ICTV. «Вивчивши всі звинувачення, Генпрокуратура гарною бюрократичною мовою покрутила СБУ біля скроні й сказала: «Та ви що? Може, ми і Генпрокуратура, може, ми десь і робимо щось не так, але ми вже остаточно не губитимемо честь мундира», — оцінила рішення ГПУ Юлія Тимошенко.

Між поганим і дуже поганим

Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що не виконуватиме вимоги Президента, які він висунув для поновлення демократичної коаліції. «Заради стабільності в країні я не відмовлюся від цих законів (прийнятих минулого тижня в альянсі з «регіоналами» і комуністами. — Авт.). Якщо буде накладено вето, ми долатимемо це вето. Тому що це потрібно не Президенту, не Прем’єру, це потрібно для того, щоб чітко й зрозуміло розділити повноваження, які передбачені Конституцією», — сказала Тимошенко вчора під час прес–конференції для центральних і регіональних ЗМІ. Якщо ж ці проекти не відповідають Конституції — то нехай Президент звернеться до Конституційного Суду, додала Тимошенко.

Обгризений конвеєр

Учора Верховна Рада мала заслухати на своєму засіданні звіти міністрів оборони та закордонних справ — Юрія Єханурова та Володимира Огризка. Вони мали доповідати з приводу входження в український порт сторожового корабля берегової охорони США «Даллас». І, хоча БЮТ заперечив підозри, що збирається звільняти Єханурова та Огризка, все–таки ці звіти мали на меті розхитати стільці міністрів і дошкулити Верховному головнокомандувачу.

Облуда від Юлі

Облуда від Юлі

Учора неформальна більшість за участю Блоку Юлії Тимошенко та фракцій меншості дала у Верховній Раді нові плоди. Зокрема, парламент подолав вето Президента на закон про організацію та порядок діяльності Верховної Ради. Цей документ прописував спосіб роботи парламенту за умов, що регламент було скасовано Конституційним Судом. Народні депутати вирішили, що аргументація, яку використав глава держави при накладенні вето, недостатня, а Президента попросили не вказувати їм, як працювати.

Крила зрад

Крила зрад

2 вересня 2008 року — це день, коли почалася президентська виборча кампанія, це вже без сумніву. Це сталося, як у вірші, де «кожен фініш — це, по суті, старт». Демократична коаліція прийшла до свого фінішу. Потенційні конкуренти — Юлія Тимошенко і Віктор Янукович — поки що рухаються разом, у статусі союзників. Прикро, що новий сезон знову стартує під сигнал політичних «кидків» і залаштункових переговорів. А втім, тепер здається, що між цими силами не так уже й багато різного: обох підтримує потужний капітал, а віднедавна — ще й опираються на Росію. Більше того, подейкують, що вівторкова політична комбінація була проведена під орудую одного центру — думками призабутого Віктора Медведчука, руками його приятелів під куполом.

Хто кращий головнокомандувач

Після подій у Грузії майже половина українців, 47,4 відсотка, відчули зростання небезпеки. Ще 13,9% не визначилися зі своїми відчуттями, а 38,7% не переживають тривоги. Про це свідчать результати опитування, проведеного Національним інститутом стратегічних досліджень. Міру тривоги допомагає розкрити ще один зріз: на питання про те, чи можливий такий конфлікт в Україні, 23,4% сказали «так», а кожен четвертий відповів «скоріше так» — разом 48,5%.

Довгі пальці під куполом

Довгі пальці під куполом

Державний гімн сповістить сьогодні про старт третьої сесії Верховної Ради шостого скликання. Кілька днів тому, в п’ятницю, намагаючись взяти коментарі в народних депутатів, кореспондент «УМ» заставав багатьох на відпочинку за кордоном. Осінь переступила через останні літні вихідні, і знову збирає народних депутатів у сесійній залі.