У Греції нічого немає...

Країни Євросоюзу досягли принципової домовленості про фінансову допомогу Греції. Як саме виглядатиме ця підтримка, поки що не відомо. Варіантів є кілька: може йтися про надхо­дження коштів з окремих держав на підставі двосторонніх домовленостей про спільний фінансовий пакет, сформований найбагатшими країнами ЄС, або надання Афінам гарантій щодо кредитів. Раніше офіційний Брюссель наполягав, щоб Греція самостійно вирішувала свої проблеми, але потім у ЄС збагнули, що в разі дефолту грецька економіка потягне за собою в яму й економіки інших країн єврозони.

Обережно, за вами стежать

Обережно, за вами стежать

У добу поширення надсучасних засобів зв’язку під пильним оком «Великого Брата» з роману Джорджа Оруелла може опинитися будь–хто з нас. Та якщо в антиутопії «1984» британський письменник писав про пильний контроль над людиною в тоталітарному суспільстві, то у 2010 році пам’ятати про те, що хтось зацікавлений може стежити за кожним їхнім кроком, доводиться мешканцям усіх без винятку держав. Тепер навіть у «найдемократичніших» політичних системах влада уважно спостерігає за своїми громадянами, мотивуючи таку «турботу» потребою гарантувати їхню особисту безпеку та боротьбою з тероризмом.

За результатами порівняльного аналізу компанії «Бі–Бі–Сі», найбільш «поліцейськими» державами Західної Європи є Велика Британія, Німеччина та Італія. А найкраще захищені від «чужого ока» громадяни Греції, Франції та Данії.

Поп–короля вбили?

Поп–короля вбили?

Майкла Джексона було вбито. Про це свідчить повний звіт коронера Лос–Анджелеса про результати розтину тіла поп–короля, оприлюднений у США. Як випливає з висновків патологоанатома, смерть знаменитого співака спричинило передозування пропофолу — анестетика сильної дії.

Гаїті: наказано вижити

Гаїті: наказано вижити

27 днів під купою бетонних уламків, без їжі й фактично без краплі води — здавалося б, вижити в таких умовах неможливо. Але 28–річний гаїтянин довів, що неможливе — можливо. Чоловіка витягли живим із–під завалів майже через місяць після того, як столицю та кілька інших міст Гаїті зруйнував нищівний землетрус. Фахівці називають цю історію справжнім дивом, а лікарі переймаються здоров’ям врятованого, адже він дуже слабкий.

Тегеран кинув світові ядерну рукавичку

Іран почав самостійно виготовляти високозбагачене ядерне паливо. Ще минулої неділі офіційний Тегеран оголосив, що з вівторка розпочне збагачення урану до рівня 20 відсотків для реактора, який продукує медичні ізотопи. Президент Махмуд Ахмадінеджад пішов на такий крок після провалу переговорів із провідними державами світу, які наполягали на тому, щоб Іран передавав низькозбагачений уран для очистки його до вищих рівнів за кордон (зокрема, йшлося про Францію і Росію).

Реванш на тлі розколу

Реванш на тлі розколу

Офіційних результатів перших після Помаранчевої революції президентських виборів ще не оголошено, але провідні видання світу вже активно їх аналізують. Результати цього аналізу для нас невтішні — більшість ЗМІ з сумом зазначають, що за минулу п’ятирічку «помаранчева» влада не скористалася багатьма з тих унікальних можливостей, які дав Україні Майдан, загрузла у внутрішніх чварах і суперечках, зумовивши невтішний для себе результат нинішніх президентських перегонів. З іншого боку, зарубіжні оглядачі звертають увагу на те, що перемогу Януковича забезпечив головний здобуток революції — прозорі й вільні вибори. Тож, на відміну від 2004 року, коли чинна влада намагалася зробити лідера Партії регіонів Президентом через фальсифікації, цього разу його перемога, якщо буде доведена, стане вибором українського народу. Мовляв, бачили очі, що купували.