Китай струснуло

Китай струснуло

Хвиля землетрусів, яка з початку року накрила планету, докотилася до Китаю. Внаслідок «тремтіння землі» в районі Юйшу провінції Цинхай на північному заході КНР загинуло щонайменше 400 осіб, близько восьми тисяч отримали поранення.

Мексика в боях

Новини про чергову перестрілку між злочинними угрупованнями й поліцією, знайдені трупи чи підірвані автомобілі в мексиканській пресі трапляються так часто, що місцеві мешканці на них вже й уваги не звертають. Виявляється, відтоді, як наприкінці 2006 року уряд із допомогою армії почав кампанію боротьби з наркобандами, в Мексиці загинули 22 тисячі 743 людини. Про це йдеться в таємному звіті, який уряд передав до парламенту ще в понеділок. Коли інформація, викладена в секретному документі, просочилася у пресу, міністрові внутрішніх справ Фернандо Гомесу Монтту довелося підтвердити правдивість наведених у ньому даних.

Удома — як у концтаборі

Удома — як у концтаборі

Приблизно 200 палестинців зібралися вчора в центрі Рамаллаха біля представництва Палестинської національної адміністрації, щоб висловити протест проти планів Ізраїлю запровадити нові правила переміщення на Західному березі Йордану. Як повідомляє «Євроньюз», пікетники тримали плакати з написами «Геть ізраїльський апартеїд!» та «Ми хочемо вільно пересуватися в нашій країні!». За даними місцевих ЗМІ та правозахисних організацій, 21 квітня командування ізраїльської армії має намір запровадити декрет, відповідно до якого Ізраїль може вислати кожного палестинця, який перебуває на території Західного берега без спеціального дозволу.

Лешек спочине з королями

Лешек спочине з королями

Польща прощається зі своїм президентом. Учора тіло Леха Качинського було виставлено в капличці президентського палацу, де кожен міг віддати шану трагічно загиблому в авіакатастрофі під Смоленськом главі держави. А згодом — і його дружині Марії Качинській. Тіло першої дами доставили до Варшави літаком тільки вчора, оскільки ідентифікувати його вдалося лише напередодні ввечері. Упізнати пані Марію допомогла обручка, на якій вигравіювано її ім’я.

Доторкнись до президента

Мала батьківщина президента Киргизстану Курманбека Бакієва, відстороненого від влади внаслідок державного перевороту 7 квітня, стала на його захист. Учора в місті Джалал–Абад на півдні країни відбувся мітинг прибічників Бакієва. Це вже не перша акція на підтримку глави держави після того, як він утік зі столиці, але наразі — наймасовіша. Як повідомляє киргизький портал 24.kg, у мітингу взяло участь близько п’яти тисяч людей, які тримали плакати з написами: «Руки геть від легітимного президента!», «Курманбек Салієвич тут і з нами» та «Не дамо скривдити нашого президента!». На мітингу виступив сам Бакієв, який заявив, що «опозиція мала розроблений у подробицях план дій». Тимчасовий «уряд народної довіри», який зараз керує державою, він назвав нелегітимним, але визнав, що не має важелів впливу на ситуацію в країні. Після мітингу люди мирно розійшлися.

«Пулітцери» освоюють інтернет

Війна в Іраку, корупція, бідність, катастрофи — теми, які зараз найбільше цікавлять і турбують світ. Тож не дивно, що лауреатами цьогорічної Пулітцерівської премії — найвищої американської нагороди в галузі журналістики та літератури — стали передусім статті, фотографії та книги, присвячені цим найзлободеннішим проблемам.

Помста «вовків»

Учора в центрі Москви застрелили суддю міського дер­жавного суду Едуарда Чувашова. Як повідомляє російський новиннєвий портал Life News, його тіло було знайдено біля під’їзду будинку № 24 у Стрельбіщенському провулку. Прес–секретар Мосдержсуду Анна Усачова підтвердила факт загибелі Чувашова, який був відомою особою не лише в суддівських колах. У його провадженні була низка гучних справ — зокрема, скінхедівської «банди Рино» та неонацистського угруповання «Білі вовки». Також Чувашов брав участь у розгляді справи колишнього генерала Держнаркоконтролю Олександра Бульбова.

Що не вдалося вулиці, зроблять вибори

Угорщина добре пам’ятає гучні протести останніх кількох років у Будапешті, внаслідок яких опозиції так і не вдалося усунути від влади правлячих соціалістів. Те, що не вдавалося на вулицях, було успішно виконано біля виборчих урн. Опозиційна правоцентристська консервативна партія ФІДЕС (Угорський громадянський союз) на чолі з Віктором Орбаном здобула переконливу перемогу вже в першому турі парламентських виборів, які відбулися в Угорщині минулої неділі. За оприлюдненими вчора результатами, ФІДЕС здобула 52,77 відсотка голосів (206 із 386 парламентських мандатів). Немає сумніву, що в другому турі, який відбудеться 25 квітня, правоцентристи здобудуть більшість і в тих округах, де під час першого голосування жоден із кандидатів не набрав більше 50 відсотків голосів. Боротьба точитиметься за 121 мандат.

Ще червоніші сорочки

Ще червоніші сорочки

Протести опозиції, яка впродовж останнього місяця вимагає відставки діючого уряду Таїланду, таки вилилися в трагедію. Учора в столиці країни Бангкоку відбулася чергова демонстрація «червоних сорочок» (так називають прихильників опозиції, «профільною» барвою якої є червона). Але цього разу це була, швидше, жалобна процесія — демонстранти несли труни для вшанування пам’яті їхніх товаришів, які загинули минулими вихідними в сутичках з урядовими військами.

Жалоба на тлі хаосу

У Киргизстані оголошено дводенну жалобу — учора там ховали перших загиблих під час подій 6—7 квітня. За офіційними даними, жертв залишається 75, хоча багато хто ставить цю цифру під сумнів, вважаючи, що насправді загинуло більше людей. Нова влада, яка усунула попередню внаслідок бліц–перевороту, запевняє, що їй удалося опанувати ситуацію в державі. Хоча насправді спокій та порядок у розбурханій країні відновляться не скоро. На вулицях киргизьких міст, якими пройшлася революція, тепер діють банди мародерів, більшість магазинів і великих торговельних центрів розтрощено й розграбовано. Поживилися «опозиціонери» і в захоплених будівлях влади, пообдиравши навіть килими та прихопивши з собою розцяцьковані люстри.