Темний бік нафти

Трагедія на американській нафтовидобувній платформі в Мексиканській затоці, де тиждень тому внаслідок вибуху зникли безвісти (і, швидше за все, загинули) 11 нафтовиків, не минула безслідно й для екології. Після того, як минулого четверга напівзруйнована платформа затонула, пошуки людей припинили. А на поверхні Мексиканської затоки тепер розповзається величезна нафтова пляма.

«Мовне питання» до відставки доведе

Уряд Бельгії на чолі з прем’єр–міністром Івом Летермом подав у відставку після того, як із урядової коаліції вийшли фламандські ліберали. Відтак Бельгія, яка 1 липня перебирає від Іспанії керівництво в Євросоюзі, вкотре за останні кілька років занурюється у глибоку політичну кризу.

Рейс на орбіту

США зробили ще один крок до зірок: учора о 3:52 за київським часом із мису Канаверал стартував військовий безпілотний космічний літак–ракетоплан X–37B. Як повідомляє командування ВПС США, після вдалого запуску безпілотник був виведений на навколоземну орбіту. Інформації щодо того, як довго він там перебуватиме, Пентагон не оприлюднює, але Бі–Бі–Сі з посиланням на свої джерела у військових колах США передає, що політ може тривати до 270 днів. По тому літак здійснить посадку на військовій базі Едвардс у штаті Каліфорнія.

ПРО, ТЯО і ПДЧ

ПРО, ТЯО і ПДЧ

Сполучені Штати Америки не виведуть із Європи свою тактичну ядерну зброю без паритетних кроків Росії, Боснія і Герцеговина однією ногою вже в Північноатлантичному альянсі, а Україна, попри підписання кабальної угоди щодо продовження перебування в Криму Чорноморського флоту РФ, зберігає такі–сякі шанси бодай коли–небудь туди потрапити. Такими є головні підсумки дводенного саміту міністрів закордонних справ та оборони держав–членів НАТО, який учора завершився в Таллінні. Побоювання, що через виверження ісландського вулкана багато учасників саміту не зможе долетіти до Естонії, не справдилися: із середи повітряний простір країни та більшої частини Європи було відкрито, тож добралися майже всі. Бракувало тільки делегацій Ісландії, Канади та Великої Британії. Не дочекалися на саміті й «запланованих» представників Москви, хоча раніше на порядку денному значилося засідання Ради Росія—НАТО. У Кремлі відмову від участі в талліннській зустрічі пояснили тим, що «північноатлантичні господарі» не запросили росіян на розгляд ключових питань.

Зустрічайте: помаранчевий «бакс»!

Зустрічайте: помаранчевий «бакс»!

Позавчора ввечері Міністерство фінансів США представило громадськості стодоларову банкноту нового зразка. В обіг вона увійде з 10 лютого 2011 року. Після цього і старі, і нові гроші матимуть рівні права, але старі банкноти поступово вилучатимуть. Нині, до речі, у світовому обігу налічується 6,5 мільярда стодоларових банкнот. За словами головного фінансиста Сполучених Штатів Тімоті Гайтнера, у процесі розробки дуже уважно вивчали дані про традиційні методи підробки долара, тож нові гроші буде значно важче фальсифікувати.

Їм спокій тільки сниться

Боснійські ветерани війни на Балканах знову «воюють» — тепер із поліцією. Як повідомляє хорватська газета «Ютарні ліст», у вівторок увечері внаслідок запеклих сутичок між учасниками воєнних дій 1990–х років та правоохоронцями в центрі Сараєва близько 60 людей (із них половина — поліцейські) отримали поранення різних ступенів тяжкості. Ветерани прийшли до будівлі федеральної влади Боснії і Герцеговини, щоб висловити протест проти урізання соціальних виплат.

Смертельне сафарі

Трагедією обернулася для кількох десятків пасажирів подорож Південно–Африканською Республікою в розкішному туристичному експресі. Внаслідок катастрофи, в яку потрапив фешенебельний потяг, загинуло щонайменше двоє людей, близько 30 — травмовано.

Морський бій по–корейськи

Кораблю Військово–морських сил Південної Кореї «Чеонан», який місяць тому раптово затонув неподалік кордону з Корейською Народно–Демократичною Республікою, «допомогли» піти на дно комуністичні сусіди. До такого висновку дійшла південнокорейська агенція військової розвідки після ретельного вивчення та аналізу всіх наявних матеріалів і пробоїн у корпусі піднятого на поверхню судна.