Іспанський заїзд у сезон

Іспанський заїзд у сезон

Менше місяця залишилося до старту 64–го сезону «Формули–1», в якому візьмуть участь 11 команд. Це на одну менше, ніж у минулому році, оскільки HRT («Іспанія рейсінг тім»), не знайшовши інвесторів, припинила існування. Подейкують, що активи ліквідованої «стайні» можуть придбати північноамериканські бізнесмени. Проте навіть якщо угода відбудеться, взяти участь у чемпіонаті 2013 року їм навряд чи вдасться, адже за регламентом «Ф–1» усі, хто хоче вийти на старт, іще в листопаді мали зробити вступний внесок у розмірі 500 тисяч доларів.

Три «горішки» для «Баварії»

Три «горішки» для «Баварії»

Чергова порція матчів 1/8 фіналу Ліги чемпіонів сюрпризів особливих не піднесла. Переможцями двох вівторкових протистоянь прогнозовано стали їх фаворити. Фіналіст попереднього розіграшу Суперліги — «Баварія» — в гостях легко виграла в «Арсеналу». А ще один старожил ЛЧ, «Порту», на досвіді вирвав перемогу в дебютанта турніру — «Малаги».

«Потриматися за суперника» за вдвічі менші гроші

«Потриматися за суперника» за вдвічі менші гроші

На старті нового олімпійського циклу в непросту ситуацію потрапили борці. Міжнародний олімпійський комітет хоче усунути цей старовинний вид спорту з програми Ігор–2020, відтак змагання на Олімпіаді в Ріо 2016 року можуть стати для них лебединою піснею. Щоправда, миритися з абсурдними рекомендаціями спортивних функціонерів у великій борцівській сім’ї не хочуть і до останнього (а вердикт делегати 125–ї сесії МОК в Буенос–Айресі винесуть у вересні) збираються відстоювати право на повноцінне членство в олімпійській родині.

Стрибкове розвантаження

Більшість вітчизняних легкоатлетів, які не ігнорують зимову частину сезону, минулий тиждень провели в Сумах, де в Універсальному манежі Української академії банківської справи, змагаючись на чемпіонаті країни, виборювали путівки на європейську першість у закритому приміщенні.

«Слован» перекинув у «Надію»

«Слован» перекинув у «Надію»

Заявляючись у Континентальну хокейну лігу, власники «Донбасу» поставили перед командою чітке завдання — вихід у «плей­оф». Упродовж регулярного чемпіонату донеччани постійно «танцювали» навколо заповітної вісімки, час від часу піднімаючись на сьо­ме­восьме місця Західної конференції, однак зрештою не змогли кваліфікуватися для участі в Кубку Гагаріна, як називають ігри в КХЛ «на виліт». Це перший випадок у кар’єрі словацького тренера Юліуса Шуплера, коли його команда не потрапляє до «плей­оф».

Соло Олени для квартету

Соло Олени для квартету

Думається, лише невиправні оптимісти мріяли про те, що на чемпіонаті світу з біатлону в чеському містечку Нове Мєсто українська збірна виграє аж п’ять нагород і в загальному заліку посяде високе третє місце. Після не надто вдалого попереднього сезону капітан жіночої збірної Олена Підгрушна в інтерв’ю «УМ» сказала, що цього року буде зовсім інша історія — і як у воду дивилася. Підопічні головного тренера збірної Василя Карленка повторили досягнення 1999 року, коли «синьо–жовті» на ЧС здобули п’ять медалей.

Три безвиграшні білети

Три безвиграшні білети

Із чотирьох українських команд, що продовжують боротьбу в єврокубках, жодна не виграла свій перший офіційний матч у новому році. Після нічиєї «Шахтаря» в лізі чемпіонів «Динамо» й «Металіст» так само розійшлися з суперниками миром у Лізі Європи, а «Дніпро» — зазнало неприємної «сухої» поразки від швейцарського «Базеля».

Добре, але мало

Добре, але мало

На відміну від вівторкових поєдинків 1/8 фіналу Суперліги, коли в обох матчах успіх святкували гості, в жодному з матчів середи визначити переможця не вдалося. Мадридський «Реал» на «Сантьяго Бернабеу» розписав мирову з «Манчестер юнайтед», а на «Донбас–Арені» «Шахтар» не зміг втримати мінімальну перевагу в протистоянні з дортмундською «Боруссією». Все було закономірно і за грою, і за баченням букмекерів, які вважають, що представники англо–іспанської та німецько–української пар мають практично рівні шанси на вихід до чвертьфіналу. Щоправда, після результативних гостьових нічиїх «МЮ» та «Боруссія» здобули дещо більше можливостей для подолання першого раунду «плей–оф».

Михайло Фоменко: Робити послугу, граючи за збірну, не потрібно

Михайло Фоменко: Робити послугу, граючи за збірну, не потрібно

Десять років тому, коли Михайло Фоменко на малій батьківщині, в Сумах, набирався сил під час «творчої відпустки», в розмові з «УМ» про свою нинішню роботу він говорив в умовному способі. «Якби я спробував, тільки б тоді міг дати однозначну відповідь», — так відреагував Михайло Іванович на запитання щодо можливої праці в національній збірній. І ось на початку лютого 2013 року Фоменко провів дебютний матч як наставник головної команди країни. Товариське протистояння з норвежцями завершилося на користь наших співвітчизників. Михайлові Фоменку, як свого часу Валерію Лобановському та Мирону Маркевичу, вдалося переможно почати роботу на чолі збірної.

Так сталося, що часу на розкачку в новому кріслі у знаного захисника «Динамо» зразка 1970–х зараз просто немає. Після провального старту у відборі на ЧС–2014 збірна України позбавлена права на нові помилки. Максимальна віддача, оптимальні рішення, колективне порозуміння — таким бачиться Михайлові Фоменку шлях до вирішення поставленого завдання. А воно залишається незмінним — кваліфікація на «мундіаль» у Бразилії.

Доборолися!

Доборолися!

Учора в Лозанні завершилося дводенне засідання Виконкому Міжнародного олімпійського комітету, на якому було прийнято рекомендацію щодо внесення до програми літньої Олімпіади 2020 року 25 основних видів спорту. Яким же було здивування світової громадськості, коли в цьо­му переліку не знайшлося місця боротьбі — найдревнішій із олімпійських дисциплін! Як свідчить новітня історія Ігор, змагання борців не проводилися лише одного разу — в 1900 році.