Спочатку було яйце…

Спочатку було яйце…

Найпростішим пирогом для мене ще зі студентських років був бiсквіт iз 5 яєць, склянки цукру та такого ж об’єму борошна: спочатку збиваєш міксером два перших інгредієнти, додаєш третій — і за кiлька хвилин тісто готове. А ще хвилин за 20, якщо попередньо вже розігріто духовку, можна скликати усіх на чаювання. (Крім того я періодично викладала у форму для випікання шматочки яблук — й отримувала неперевершену простоту, яка подобалася усім знайомим).

Як мед — то ложкою

Як мед — то ложкою

Коли збираєтеся готувати на кухні, варто хоч трохи згадати біологію і хімію. На­приклад, таке: людська кров містить 24 мікроелементи, і майже всі вони, за винятком двох, є в... медi. Тому не випадково останній, як кажуть японські лікарі, — король продуктів. Він є обов’язковим у меню навіть космонавтів. Хоча усім, незалежно від професії, саме час балувати свій організм свіжозібраним і переробленим трудівницями–бджолами нектаром квітів. Окрім як узяти ложку меду до чаю, з ним можна приготувати безліч смачних і навіть несподіваних страв.

Солодко з «шапкою Бонапарта»

Щоб створити кулінарний шедевр iз назвою «торт», можна, звичайно, чекати якоїсь дати чи червоного дня календаря. А можна підняти настрій собі та близьким чи друзям просто зараз чи найближчими вихідними. Якщо вагаєтеся, чим саме порадувати ласунів, перегляньте наші рецепти.

Тепло наїдків холодної країни

Що робити у перші дні осені? Перебирати, як намистини, спогади літа, серед яких і мандри, і гастрономічні відкриття. Це літо подарувало мені Швецію і Стокгольм. Якщо спробувати описати шведську кухню одним словом, то першим спадає на думку — тепла. А ще — затишна. Бо немає нічого більш домашнього і приємного, ніж засісти з величезним (це дуже по–шведськи) горням кави і булочкою з корицею за добру книжку чи подати на стіл друзям запашні м’ясні кульки.

Картопляне свято

Серед страв із картоплі, без сумніву, на щаблях рейтинговості перше місце посідає смажена. Але навіть цю смакоту готувати кожного дня не будеш. Тому пропонуємо нові рецепти з картоплі.

До чаю

Ні для кого не дивина, що у тісто нерідко додають крохмаль. А це означає, що випічка з додаванням картоплі теж досить поширена кулінарна практика. Немало її прикладів можна знайти в угорській кухні.

Геркулесова сила у тарілці

Геркулесова сила у тарілці

Уже завтра знову починаються робочі будні для школярів, а для батьків — щоденна посилена турбота про своїх чад, які мають гризти граніт науки. І ця турбота починається із самого ранку — з думки про те, що приготувати дитині на сніданок, щоб він був і корисним, і смачним. Традиційні: каші, запіканки та яєшні. Втім, готуючи з круп, борошна, яєць і не тільки, щоразу варто проявляти творчість.

Гастрономічний спомин про літо

Гастрономічний спомин про літо

В останній день літа ще нікому не хочеться думати про холод, який не за горами. Комфортніші спомини про недавні відпочинок і тепло. А охочі відчути усе це на смак у пору, коли ще можна дістати домашньо–літні овочі, поспішають на кухню готувати страви, які асоціюються з сезоном, що минає.

Коли яблука коштовні

Ягоди–фрукти продовжують радувати нас своїм розмаїттям. Тому актуальними лишаються приготування різної смакоти про запас. Цього разу візьмемося за компоти.