Тим, хто в «сорочках», — гаряче

Тим, хто в «сорочках», — гаряче

Уряд Таїланду вирішив перейти від вичікувальної тактики до рішучих дій проти «червоних сорочок» — представників опозиції, які вже два місяці організовують у Бангкоку протести, вимагаючи відставки глави уряду та проведення дострокових виборів. Нещодавно прем’єр–міністр Апхісіт Ветчачива нібито погодився на ці вимоги, пообіцявши призначити позачергові вибори на осінь. Але, як свідчать останні події, опозицію це не влаштувало, а влада не дуже на таке й розраховувала.

Жертви «грецької хвороби»

Попередження про те, що «грецька хвороба» фінансової кризи та масових протестів проти антикризових заходів влади перекинеться й на інші країни Європейського Союзу, почали справджуватися. У четвер на вулиці румунських міст вийшли тисячі людей, щоб висловити протест проти рекомендованої Міжнародним валютним фондом політики «затягування пасків». У столиці країни, Бухаресті, тисячі протестувальників під прапорами профспілок зібралися біля резиденції президента і будинку уряду, вимагаючи відставки глави держави Траяна Басеску та прем’єр–міністра Еміля Бока, повідомляє «Євроньюз».

Реактори серед курортів

Реактори серед курортів

Президент Росії Дмитро Медведєв уперше за час свого перебування на цій посаді здійснив візит у Туреччину, підписавши з тамтешнім керівництвом низку документів. Чи не найважливішим із них є угода про будівництво першої в Туреччині атомної електростанції. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, вартість контракту становить 20 мільярдів доларів.

На Таллінн чекають у зоні

З наступного року розплачуватися євро можна буде і в Естонії. Єврокомісія (виконавчий орган Європейського Союзу) високо оцінила фінансову політику уряду цієї країни і заявила, що вже в січні 2011–го вона може приєднатися до зони євро, повідомляє Бі–Бі–Сі. Щоправда, ця рекомендація Єврокомісії ще вимагає схвалення всіма 27 країнами–членами ЄС, 16 із яких входять в єврозону.

Наступ зі Сходу

Напередодні початку нового літнього туристичного сезону Світова організація туризму, яка є підрозділом ООН зі штаб–квартирою в Мадриді, оприлюднила кілька звітів: підсумки минулого турсезону, дані про стан туризму за перші два місяці цього року та загальний прогноз на 2010–й. Згідно з цією інформацією, світовими лідерами за кількістю витрачених у подорожах коштів залишаються німці. Минулого року в туристичних поїздках за межами своєї країни вони «викинули» 80,8 мільярда доларів. При цьому саме громадяни Німеччини здійснили найбільше у світі туристичних «вилазок» за кордон.

Врятувати «Експо»

Організатори світової виставки «Експо–2010» у Шанхаї підбили підсумки перших десяти днів її роботи. За цей час виставку відвідали півтора мільйона людей. Ця вражаюча цифра організаторів неабияк засмутила — вони очікували вдвічі більше цікавих. Натомість довелося навіть скоротити кількість автобусів, які курсують до території виставки, та збільшити інтервал їх руху. І все одно на окремих маршрутах автобуси ходять заповненими лише на 20 відсотків. Планувалося, що до закриття експозиції 31 жовтня загальна кількість відвідувачів становитиме від 70 до 100 мільйонів, але якщо все піде нинішніми темпами, то цей показник навряд чи перевищить 30 мільйонів.

Тріпольське диво

Пасажирський літак «Аеробус А–330» зазнав аварії вчора о шостій годині ранку за місцевим часом в аеропорту столиці Лівії — Тріполі. Як повідомляє агенція «Франс пресс», на борту лайнера лівійської авіакомпанії «Афрікія ейрвейз», який здійснював рейс із Йоганнесбурга до Тріполі, перебували 93 пасажири та 11 членів екіпажу. Спершу інформагенції повідомили, що ніхто з них не вижив. Але потім з’ясувалося, що трапилося диво: за повідомленням лівійських офіційних осіб, у катастрофі вижив восьмирічний хлопчик із Голландії. Дитина перебуває в одній із тріпольських лікарень, її життю нічого не загрожує.