Юля принесе себе у жертву?

Дива не сталося: настав четвер, а парламентські сили не представили погоджену кандидатуру спікера. Тому Верховна Рада знову взяла паузу і розійшлася до вівторка. Цікаво, що навіть для прийняття цього рішення депутатам знадобилося кілька спроб і ціла година часу. Парламент «заклинило», а ініціатори відставки Яценюка, очевидно, й самі не знають, що робити далі.

Конфлікт плану не завада

Президент Віктор Ющенко закликав країни–члени НАТО надати нашій державі План дій щодо членства в Альянсі. Це питання вирішуватиметься на саміті міністрів закордонних справ НАТО у грудні. «Я переконаний, що м’яч не на полі України. Україна зробила все, що мала зробити. Ми віддані цьо­му шляхові. Все інше залежить від бажання партнерів, які репрезентують НАТО», — сказав Ющенко в інтерв’ю британській газеті «Таймс».

«Спробуйте ще раз»

Сьогодні Верховна Рада має знову обирати собі Голову. У вівторок, не маючи погоджених кандидатур, депутати розійшлися працювати в комітетах до четверга. Станом на обід учорашнього дня визначеності з кандидатурою спікера, яку підтримала б більшість парламенту, не було.

Повний Баку палива

Повний Баку палива

Найближчим часом буде презентовано остаточне техніко–економічне обґрунтування проекту Євро–Азійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), який, за планами, має пройти Україною по нафтопроводу «Одеса—Броди». «Переконаний, у грудні ми будемо свідками повноцінної презентації ТЕО по всьому маршруту даного нафтопроводу і буде поставлена ясна крапка щодо перспектив цього проекту», — сказав Президент України Віктор Ющенко, виступаючи на пленарному засіданні IV Енергетичного саміту, який відбувся у столиці Азербайджану Баку. Попередній саміт проходив у травні в Києві.

Замість коаліції — меморандум?

Завтра у Верховній Раді почнеться новий пленарний тиждень. Указ Президента про розпуск парламенту призупинений, то ж народні депутати VI скликання ще можуть показати свою спроможність. В умовах, коли в парламенті не працює коаліція, а в політикумі немає можливості запустити маховик дострокових виборів, Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк запропонував підписати «мирову» угоду про взаємодію між парламентом, урядом і Президентом.

Бюджет — на переробку?

Бюджет — на переробку?

Президент Віктор Ющенко закликає уряд відкликати із Верховної Ради проект бюджету на 2009 рік. Старий фінансовий припис, за словами глави держави, більше не відповідає реаліям у зв’язку з фінансовою та економічною кризою. «Очевидно, бюджет, який засланий у парламент, не є предметом для обговорення. Ми повинні обговорювати інший бюджет», — сказав Ющенко вчора, виступаючи на засіданні Ради національної безпеки. Він звернувся до міністра фінансів Віктора Пинзеника з проханням розробити новий проект державного кошторису.

Обструкція права голосу

У секретаріаті Президента стверджують, що проведення виборів і сьогодні залишається «надзвичайно актуальним питанням». Про це заявив перший заступник глави СП Олександр Шлапак. Щоправда, при цьому він не розповів про час, коли можуть відбутися такі вибори. А на питання про те, як можна провести вибори, якщо парламент відмовляється прийняти зміни до бюджету, які передбачатимуть фінансування виборів, Шлапак відповів: «Коли парламентарії позбудуться ілюзії щодо можливого створення певної коаліції, вони самі приймуть рішення про фінансування дострокових виборів», — цитує чиновника агенція «Ліга–бізнес–інформ».

Фінанси співають виборам романси

Фінанси співають виборам романси

Дострокові вибори до Верховної Ради якщо й відбудуться, то точно не в цьому році. У п’ятницю парламент, прийнявши закон про подолання наслідків економічної та фінансової кризи, відмовився проголосувати за виділення грошей на вибори. Навіть пропрезидентські сили зізнаються, що тепер вибори можливі тільки наступного року. А Юлія Тимошенко тим часом знову пропонує сформувати коаліцію у форматі БЮТ + «НУНС» + Блок Литвина — тих сил, які ухвалили у п’ятницю антикризовий закон.

«Фіаско» в ОАСКу

Окружний адміністративний суд Києва вчора закрив провадження у справі про законність указу Президента, яким було розпущено Верховну Раду. Нагадаємо, що рішення цього суду було першим каменем, через який «перечепилися» дострокові вибори–2008. Клопотання щодо припинення справи подали до ОАСК представники Блоку Юлії Тимошенко, які й оскаржували законність видання указу.

Суцільне непорозуміння

Верховній Раді цього скликання фатально не щастить із продуктивністю. Задля того, щоб розробити прийнятний для всіх фракцій проект антикризових заходів, у парламенті досягли оптимальної, здавалося б, домовленості: створити робочу групу, яка уніфікувала б кілька проектів, а потім обговорити на погоджувальній раді «усереднений» документ. Утім учора політикам знову не вдалося знайти компроміс. Сьогодні Верховна Рада має розглядати антикризові проекти, а порозуміння, як і раніше, нема.