Бережися пасажира

Молодий водій, якому виповнився лише 21 рік, вочевидь надовго запам’ятає адреналіновий рейс до обласного центру Прикарпаття. На кінцевій зупинці в селищі Лисець Тисменицького району в салон автобуса зайшов чоловік передпенсійного віку і зажадав негайно вирушати в дорогу, бо він поспішає. Коли водій відповів, що за графіком, їхати ще не час, пасажир не на жарт розлютився. Після словесної перепалки він витягнув пістолет і вистрелив у водія. На щастя, постріл виявився не надто влучним — куля лише зачепила праву ногу потерпілого.

Голографічне «корито» майже розбите

Голографічне «корито» майже розбите

На минулому тижні Кабінет Міністрів нарешті ухвалив постанову, якою визнав такими, що втратили чинність, низку урядових актів iз питань захисту документів і товарів голографічними захисними елементами. Напередодні до цього кроку закликав Кабмін і Президента глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський. «Документи, якими в Україні скасовується обов’язкове застосування голографічного захисту документів і груп товарів, понад два місяці лежать у Мін’юсті», — написав у своєму блозі пан Бродський, який ще восени минулого року ініціював відмову від голографії ледь не на кожному документі.

Цистерну в папір не сховаєш

Інформацію про незаконне виготовлення, а далі — і транспортування етилового спирту працівники податкової міліції області отримали пiд час операції «Щит».

«Під час спільних заходів податкової міліції та СБУ в селі Попівка Конотопського району оперативники зупинили вантажний автомобіль, який виїхав з території спиртзаводу, — розповідає старший оперуповноважений штабу управління податкової міліції ДПА в Сумській області Наталія Шаповал. — У кузові та причепі вантажівки правоохоронці знайшли дві цистерни зі спиртом — по 15 тисяч літрів кожна. Вони були замасковані туалетним папером і транспортувалися за підробленими документами: у товарно–транспортній накладній були зазначені будівельні матеріали».

Кого береже наша міліція?

Кого береже наша міліція?

День Соборності в Україні, на щастя, обійшовся без кровопролиття, яке передбачав глава МВС Анатолій Могильов. Ще більше за шефа перестарався начальник обласної міліції Дніпропетровщини Віктор Бабенко, який узагалі погрожував, що фіксуватимуть людей, якi поїдуть до столиці, назвавши таких активістів «гарматним м’ясом».

Стрибають самі чи їх викидають?

Що саме налякало 39–річного чоловіка і 36–річну жінку в Лозівському МРВ — наразі сказати важко, проте факт залишається фактом: 9 січня викликаний для зустрічі зі слідчим чоловiк випав iз четвертого поверху міськрайвідділу і через кілька днів помер у райлікарні від численних травм.

Хабар для капітана

Звільнити від кримінальної відповідальності сина жительці міста Ватутіне запропонував тамтешній капітан міліції, він же заступник начальника міського відділу міліції. За свої послуги попросив 5 тисяч гривень.

Лайно заберіть. За міліцію платіть

Наприкінці минулого тижня глава МВС Анатолій Могильов став одним iз головних ньюзмейкерів країни. І не лише через гучну «страшилку», мов­ляв, згідно з даними міліції, 22 січня, під час масових акцій у столиці до Дня Соборності, нібито планується кровопролиття. Емоційно виступаючи у парламенті минулої п’ятниці, пан Могильов озвучив також і деякі законодавчі бажання очолюваного ним відомства. Йдеться саме про бажання керівництва МВС, а не законодавчі ініціативи, оскільки на Богомольця, 10 їх поки що не розробляли.

Сумісні лише з покаранням

Дев’ятеро народних обранців, порушуючи всі норми українського законодавства, досі не лише суміщають мандат депутата Верховної Ради з роботою в органах виконавчої влади, таким чином користуючись депутатським імунітетом, а й, не виключено, отримують заробітну плату за двома місцями працевлаштування. Відтак, резюмує Омельченко, заступник глави адміністрації Президента Геннадій Васильєв, голова «Укравтодору» Володимир Демішкан, голова Вінницької облдержадміністрації Микола Джига, керівник «Укрспецекспорту» Дмитро Саламатін, голова Служби зовнішньої розвідки Григорій Ілляшов, голова Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко, міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський (усі обиралися за списком Партії регіонів. — Авт.), а також головний митник країни комуніст Ігор Калєтник і голова Державного комітету лісового господарства «литвинівець» Микола Шершун порушили вимоги частини третьої статті 3 Закону України «Про статус народного депутата».