Що в інтернеті: чудовисько

Що в інтернеті: чудовисько

Злочинність в інтернеті щороку збільшується. Анонімністю та легкістю, з якою можна віртуально поспілкуватися з людиною з будь-якої точки світу, користуються не лише комп'ютерні хакери (люди, які «зламують» сайти провідних фірм та компаній, банків, а подекуди навіть служб безпеки та переводять собі їхні гроші чи шантажують розголошенням таємниць організації), але й терористичні організації, люди, які займаються виготовленням порнопродукції, наркоторгівці.

Відздавалися

Відздавалися

Зранку 31 травня, коли мало відбутися тестування з української мови, в Києві дощило. У 17-й школі, де мала писати тест частина випускників шкіл Подільського району, зібралися учасники тестування. Зовні випускники були спокійні та зосереджені. На питання «Як настрій?», «Чи добре готувалися?», «Чи не страшно йти на тестування?» відповідали коротко — тест покаже.

Вивчити іноземну в... театрі

Вивчити іноземну в... театрі

Том Сойєр ховається від своєї тітки, яка постійно лається, переконує своїх друзів та приятелів, що фарбувати паркан — це надзвичайно захоплююча справа. Він же, разом із голодним, але вільним Геккельбері Фінном йде вночі на кладовище, аби за допомогою дохлої кішки та диявола позбавитися від бородавок. Натомість вони стають свідками жахливого вбивства, а потім під час суду Том рятує невинного пияка, якого звинувачують у скоєному. Жителі невеличкого американського містечка радіють, танцюють ковбойські танці, а негр співає пісню про кохання.

ТЕСТ-драйв для випускника

ТЕСТ-драйв для випускника

Цього року 44 тисячі випускників писатимуть тести у Центрах незалежного оцінювання. Результати тестування вищі навчальні заклади України зараховуватимуть як вступні іспити. Випускник, який проходить зовнішнє тестування, має право не здавати іспити у своїй школі з тих предметів, з яких склав тест. Якщо учень вирішує писати і тест, і здавати державний іспит, він має унікальну можливість вибрати той результат, який йому більше до вподоби.

Наступного року всі випускники шкіл України писатимуть тестові завдання в центрах незалежного оцінювання в обов'язковому порядку. Тести будуть з усіх предметів, крім іноземної мови. Директор проекту «Центр тестових технологій» Лілія Гриневич пояснює це тим, що тести з іноземних мов ще не будуть готові наступного року. А відомі у світі TOEFL (іспит американської ради), IELTS (іспит британської ради), DSH (іспит на володіння німецькою), DALF, DELF (французький тест на володіння мовою) виконують інші функції, тож використовувати їх на українському державному тестуванні не можна.

Дзвоник останній — свято прощання

Дзвоник останній — свято прощання

На шкільному подвір'ї збираються святково вдягнені діти та вчителі. Квіти, бантики, хтось повторює слова сценарію. Ведучі носяться з теками. Наймолодші учні — хлопчики-горобчики та дівчатка з величезними букетами — гуртуються біля вчительки. Третьокласники ганяють подвір'ям, вимазують святкову форму чи білі сорочки, викликаючи докір класного керівника. Старші потай ходять курити за школою. Дівчата підфарбували вії, зробили зачіски, вдягли підбори. Вчителі неспокійні, для них також це день, коли підбивають підсумки.

Обирайте перспективну спеціальність

Ректор Київського інституту перекладачів, член-кореспондент Національної академії наук України, Валерій АКУЛЕНКО, розповів про те, що помилки перекладачів можуть спричинити матеріальні збитки, юридичні ускладнення і навіть викликати міжнародні скандали. Тому цієї серйозної спеціальності варто вчитися лише у спеціалізованих надійних закладах.

Шукаю школу для частинки Всесвіту

Шукаю школу для частинки Всесвіту

За півтора місяця до останнього дзвоника українські школи переповнені хронічно втомленими людьми. Учителі з потаємною мудрістю прагнуть зберегти себе до відпустки. Діти відчайдушно чекають канікул. Складається враження, що на цій території немає життя, яке приносило б її мешканцям радість. Особливих знань згадана вище територія не приносить також, бо лише одиниці випускників примудряються вмістити у своїх головах запропонований шкільною програмою матеріал. Але заради чого тоді кожен ранок маленького українця довгих дев'ять місяців починається саме біля цих дверей?

У боротьбі за якість будуть жертви

У боротьбі за якість будуть жертви

В Україні закрито 5 базових вищих навчальних закладів та 121 філію ВНЗ. Причина — низький рівень освітніх послуг, які надавали ці навчальні заклади. Перевіряючі оцінювали рівень матеріально-технічного забезпечення (наприклад, філії деяких ВНЗ навіть не мали сталих приміщень, в інших — критично не вистачало підручників, не було бібліотеки та виходу в інтернет), рівень підготовки викладацького складу та рівень знань студентів, який визначали з допомогою тестів. З'ясувалося, що найнижчим був рівень освіти у новостворених комерційних ВНЗ, де за гроші «швиденько вчили» і видавали дипломи престижних на сьогодні спеціальностей.

Безпритульні студенти

Куди не поглянь — скрізь, як оті гриби після дощу, з'являються різноманітні університети, які навіть і акредитації можуть не мати, проте кожного року наполегливо випускають тисячі «кваліфікованих» працівників.