Королева у Нью–Йорку

Королева у Нью–Йорку

Коли 1957 року 31–річна королева Британії Єлизавета ІІ вперше піднялася на трибуну Генеральної Асамблеї ООН, її уважно слухали представники 82 держав — членів Організації Об’єднаних Націй. За ці роки світ зазнав радикальних змін, у США змінилося 11 президентів, а до складу ООН увійшло ще 110 країн. І лише Її величність Єлизавета незмінно залишається на троні ось уже 58 років. Учора 84–річна королева — елегантна й сповнена власної гідності, як і 53 роки тому, знову виступала у Нью–Йорку перед учасниками Генасамблеї ООН. Вітаючи високу гостю, Генсек Організації Об’єднаних Націй Пан Кі Мун зазначив, що в теперішньому мінливому світі Єлизавета ІІ завжди залишалася «якорем нашого століття».

Смертельний Азов

Азовське море вважається наймілкішим у світі. Але й воно може бути дуже небезпечним. Учора в Росії біля Єйської коси, неподалік кордону з Україною, сталася страшна трагедія: під час купання загинуло щонайменше шестеро людей. П’ятеро з них — учні московської школи №1065, три хлопчики і дві дівчинки, яким було 12 та 16 років. Ще одну дівчинку досі не знайшли. На порятунок своїх підопічних, які відпочивали в краснодарському дитячому таборі «Азов», кинувся 27–річний вихователь, але йому нічого не вдалося зробити — він теж потонув.

Диригент і хлопчики

Прокуратура Таїланду висунула відомому російському піаністу, диригентові Російського національного оркестру Михайлові Плетньову звинувачення у зґвалтуванні неповнолітнього. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», росіянина заарештували в понеділок, але після внесення грошової застави в розмірі 300 тисяч батів (9 тисяч у доларовому еквіваленті) звільнили з–під варти і перевели під домашній арешт. А вчора суд на прохання обвинуваченого та консульства РФ за додаткові 300 тисяч дозволив Плетньову залишити країну і поїхати з оркестром у світове турне. За умови, що 18 липня підсудний повернеться і знову постане перед служителями таїландської Феміди.

Сонячні Штати Америки

Президент США Барак Обама у своєму щотижневому радіозверненні поінформував американський народ, що його адміністрація виділить два мільярди доларів на будівництво нових сонячних електростанцій. Як повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс», глава Білого дому наголосив, що завдяки цій інвестиції буде створено тисячі нових робочих місць, збільшиться видобуток енергії з відновних джерел та поліпшиться стан довкілля.

40–градусна планета

40–градусна планета

В Україну прийшли дощі та прохолода, а на значних територіях Європи, Росії та Сполучених Штатів Америки тим часом встановилася нестерпна спека. На Атлантичному узбережжі США температура сягає 40 градусів за Цельсієм, а Нью–Йорк перетворився на справжню душогубку — на додачу до всього там утримується дуже висока вологість. У спеціальному зверненні до населення мер міста Майкл Блумберг порекомендував дітям та літнім людям не виходити з будинків. І повідомив, що на вулицях відкрито пункти, де можна безкоштовно напитися води, та приблизно 100 спеціальних приміщень із кондиціонерами — там ті, кому стало зле або просто несила терпіти спеку, можуть перепочити в комфортній прохолоді. Головний метеоролог Нью–Йорка Крейг Аллен попереджає, що найближчими днями сонце може припікати ще дужче. Тішаться з такої погоди лише продавці морозива та кондиціонерів, обсяги продажів яких зросли в кілька разів.

Барак із Бенею

Учора прем’єр–міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху прибув до Вашингтона для переговорів із президентом США Бараком Обамою. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, на зустрічі в Білому домі планувалося обговорити широке коло проблем: від ядерної програми Ірану до спроб відновити мирний процес між Ізраїлем та палестинцями. Зокрема, Обмана планував порушити питання про проголошення палестинської держави до кінця 2010 року.

Італія гуртом і вроздріб

Італія гуртом і вроздріб

Услід за збанкрутілою Грецією, яка виставила на продаж окремі привабливі з туристичної точки зору острови, що перебувають у державній власності, до схожого способу затулити діру в бюджеті вдався й італійський уряд. Розмір державного боргу Італії сягнув 1 трильйона 800 мільярдів євро, і щоб хоч трохи зменшити цю величезну суму, кабмін на чолі з Сільвіо Берлусконі вирішив продати дев’ять тисяч об’єктів державної власності: будинків, палаців, пляжів, островів, земельних угідь та історичних фортець.