Сирітська доля пасинків

Чотирирічного хлопчика привезли до Тростянецької лікарні у непритомному стані. Лікарі виявили закриту черепно–мозкову травму, гематому на тім’яній частині, страшні синці на ручках та ніжках. З’ясувалося, що хлопчика незлюбив від початку 24–річний вітчим Микола. Сергійко народився в першому шлюбі дружини, а тому нагадував чоловікові про її життя «до нього». А ще характер мав не кращий, а як випивав, то часто піднімав руку і на Сергійка, і на його матір. Не чіпав Микола лише власного п’ятимісячного сина. Недарма кажуть: маєш дитину, шукай не чоловіка собі, а батька для неї. Та, народивши другого сина, жінка, певно, просто терпіла.

Bже не приїде ревізор...

Інспектор–ревізор одного з відділень Сумської міжрайонної державної податкової інспекції потрапила в поле зору працівників управління боротьби з економічними злочинами через оперативну інформацію. Стало відомо, що вона вимагає з місцевого підприємця дві тисячі гривень. За справу, варту того: мовляв, на початку року перевірятимуть твою підприємницьку діяльність, можливі чималі штрафи. Але інспектор пообіцяла, що до графіка перевірок його прізвище може й не потрапити... Якщо, звісно, не пошкодує винагороди для своєї «опікунки».

Кому потрібне СУМ’яття на виборах?

Певно, за весь виборчий період на Сумщині так багато не говорили про кандидата Анатолія Гриценка, як у переддень та день виборів. Саме його прізвище послужило гальмом до вчасного початку голосування на трьох виборчих дільницях — однієї в Сумах та двох у Путивльському районі. На них до восьмої години ранку не встигли завезти нові бюлетені замість зіпсованих. А на зіпсованих напроти прізвища пана Гриценка стояв штамп «Вибув». puhovik.org

Алкоголик проти Тайсона

Чоловіка взяли під варту безпосередньо у залі суду. «Коли ця справа потрапила до мене, був вражений жорстокістю. І хоча досі наша країна фактично не знала таких прецедентів, зорієнтував колег, що покарання за таке поводження з собакою має бути не умовним», — розповів «УМ» прокурор Краснопільського району Дмитро Єфименко.

Ґвалт у погонах

Вона приїхала в Шостку погостювати у рідні, утім, певно ж, через юні літа не знала, що остерігатися нині потрібно навіть правоохоронців. Тому коли донеччанку зупинили двоє чоловіків, один з яких був міліціонером, і заявили, що мають установити її особу, сумнівів не виникло: дівчина, не попросивши пред’явити документи, сіла до машини. І навіть коли авто виїхало за місто, не могла уявити, що здатен дозволити собі працівник міліції. А ті, переконавшись, що поблизу немає людей, накинулися на беззахисну жертву. Її пручання лише розпалювало ґвалтівників. Ні вмовляння, ні сльози, ні крики їх не спинили...

Ваші гроші в урядових кишенях

Сумщина повністю виконала бюджет, проте громада не може скористатися заробленими грошима, повідомив на екстреному брифінгу заступник голови облдержадміністрації Олександр Цупро. «На обліку в Управлінні державного казначейства області залишилися не проведеними платіжні документи на загальну суму близько 58 мільйонів гривень. Уряд разом із Міністерством фінансів позбавили область можливості використовувати обласні кошти. Це означає, що Сумщина поклала гроші на рахунки казначейства, але користується ними хтось інший», — каже посадовець.

Святкові ялинки зачекають

На позавчорашньому засіданні міської протиепідемічної комісії головний державний санітарний лікар Тернополя Володимир Панічев повідомив, що результати моніторингу свідчать про зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. Так, станом на 16 грудня показник захворюваності на ГРВІ становив 69,41 випадка на десять тисяч населення, що на 12 відсотків більше минулорічного показника.

Фатальна жуйка

Коли вночі до чергової частини Конотопського міськвідділу міліції зателефонувала жінка і повідомила про нещасний випадок, міліціонери не сподівалися таке побачити. 25–річний Володимир лежав на підлозі з пошкодженим обличчям, залитим кров’ю. Виявилося, що спотворив обличчя вибух, який стався... у ротовій порожнині. «Швидка» нічим не змогла зарадити хлопцеві — травми виявилися не сумісними з життям.

Шукай здоров’я не за морями

Шукай здоров’я не за морями

Створити санаторій поблизу Зінькова колись спало на думку одному з обласних керівників. Тут був піонерський табір, тож посадовець подумав: чого добрій базі простоювати взимку? «Доброю» базою був будинок адміністрації, спальний корпус на шістдесят місць та харчо­блок. Для того щоб довести все до розуму, довелося неабияк попрацювати. І в грудні, сорок років тому, нова оздоровниця прийняла перших пацієнтів. Тривалий час вона мало чим відрізнялася від аналогічних закладів — скільки таких було розкидано по Україні... А сьогодні санаторію «Сосновий бір» є чим похвалитися, і не лише в порівнянні з сільськими санаторіями.

Освічений — значить озброєний

Коли Віктора Ющенка запросили розрізати урочисту стрічку на вході до нової бібліотеки, він узяв собі за помічницю доньку ректора банківської академії Анатолія Єпіфанова — п’ятирічну Сашу. Символічно, адже, як за хвилину до того сказав ректор, бібліотека відкривається для майбутнього. Ось його уособлення й відчинило ті двері. Наукова бібліотека Української академії банківської справи НБУ єдина така в нашій країні. «Ймовірно — і на території колишнього Радянського Союзу», — додає її директор Надія Петрина. Приміщення сучасне, наповнене світлом. У бібліотеці вперше запроваджують радіочастотні технології. Вони допоможуть прискорити обслуговування, самообслуговування та забезпечити належне зберігання книг.