Війна поміж «робін гудів»

Війна поміж «робін гудів»

Стрільбу з лука із самого початку вважали «гоноровим» заняттям. Як вид спорту стрільба почала розвиватися у Великій Британії з її віковими традиціями, і, скажімо, три століття тому англійці забороняли на полях для стрільби з лука грати у гольф, який, мовляв, відволікає лучників від шляхетної справи. Утім таке піднесене ставлення до цього виду спорту залишилося у минулому. Принаймні в Україні, де останні п'ять років панує далеко не джентльменська атмосфера у федерації лучників. Як визнають фахівці, цей вид спорту не надто публічний, тож весь негатив вихлюпнувся лише тепер.

Знову Київ б'є «донецьких»

Знову Київ б'є «донецьких»

Чому інші чвертьфіналісти не скористалися можливістю перенести свої матчі з грудня на листопад, залишається здогадуватися. Тим більше що «зимовий» футбол у наших умовах прогнозовано нагадуватиме вільну боротьбу, а не ігровий вид спорту. З іншого боку, перший чвертьфінал — київський — наштовхнув і на інший висновок: зараз вигідніше було зіграти кубковий поєдинок тому, хто перебуває на піднесенні. Адже не факт, що кияни, які щойно очолили турнірну таблицю чемпіонату, зберегли б сьогоднішні психологічні та фізичні кондиції до 18 грудня. Принаймні лігочемпіонівський досвід грудневих матчів «Динамо» підтверджує, що зима — не найліпший період для команди.

ФУТБОЛЬНИЙ УЇК-ЕНД

ФУТБОЛЬНИЙ УЇК-ЕНД

Ось так народжуються «герої нації». Луїс Гарсія, якого не дуже часто викликали з «Ліверпуля» у табір збірної Іспанії, цього разу опинився в епіцентрі загальнонаціональної уваги. У першому матчі «плей-оф» чемпіонату світу-2006 Іспанія — Словаччина мадридські форварди Рауль («Реал) і Торрес («Атлетико») стали лише «піднощиками снарядів» для бенефісу півзахисника з англійської прем'єр-ліги, який грав за збірну всього другий матч.

«Весільний» генерал — вінець конфлікту?

Протистояння і фактичне безладдя в Українській федерації гімнастики тривало майже рік. «УМ» неодноразово писала про конфлікт, який виник після того, як у грудні минулого року на звітно-виборчій конференції УФГ її президентом було проголошено Стеллу Захарову-Хлус, але суперник пані Стелли у боротьбі за цю посаду Ігор Коробчинський оскаржив рішення Федерації в суді через сумніви щодо неупередженості результатів голосування (різниця між претендентами становила один голос).

Рокіровка під дулами автоматiв

Рокіровка під дулами автоматiв

У шахах, як у олімпійців, є свій чотирирічний цикл — між командними чемпіонатами світу. Українці періодом 2001—2005 років нібито можуть пишатися, бо перемагали за цей час у всіх основних «номінаціях». Відправною точкою чотири роки тому став Єреван, де ми взяли своє перше в історії командне «золото» світу. Після цього наші гросмейстери лише підтверджували слова президента ФІДЕ Кірсана Ілюмжинова: «Українці зрозуміли, що можуть перемагати всіх». У січні 2002-го у фіналі особистого чемпіонату світу в Москві зустрілися наші Іванчук і Пономарьов; Руслан тоді став наймолодшим «королем» шахів (18 років). Утім за два роки і Василь узяв своє «золото» — на «Європі». У тому ж 2004-му наша збірна блискуче виграла Всесвітню шахову Олімпіаду...

«Святий Ілля Муромець нам допомагає»

«Святий Ілля Муромець нам допомагає»

До приємного швидко звикаєш, і після цього навіть один крок назад здатен викликати розчарування. Два роки поспіль кожен пересічний українець мав усі підстави де-небудь у закордонному пабі стверджувати, що він є представником найсильнішої нації планети. Без усіляких умовностей, бо Василь Вірастюк вигравав найголовніший турнір найсильніших атлетів світу, а національна збірна України — командний чемпіонат світу аж двічі. Цей рік приніс нам другі місця на обох цих турнірах, і любителі погрітися у променях слави своїх земляків-богатирів трохи засумували. Однак свій лідерський статус наші богатирі підтвердили вже по-іншому — кинувши своєрідний заклик: «Стронгмени всіх країн, єднаймося» («стронгмен» (англ.) — «дужа людина», «богатир») — саме в той момент, коли з'явилися бажаючі розділити «богатирську родину» на різні «версії». А ще Україна з цього року стала власником права на проведення турніру WSN (World Strongest Nation), який і визначає справді найсильнішу націю планети. Про все це ми говоримо з президентом Федерації найсильніших атлетів України Володимиром Кибою.

Зачарована чверть

Зачарована чверть

Наставник БК «Київ» Ренато Паскуале вважав, що в першому виїзді «вовків» у рамках Кубка Європи-2005/06 — у Ростові-на-Дону — вирішальною стане гра в захисті, і саме цей елемент кияни відпрацьовували на останніх тренуваннях. Це позавчора приносило свої плоди, коли український клуб приголомшував залізничників відривами в дебюті гри (12:2) та на початку другого тайму (7:0). За відсутності капітана «вовків» Ламарра Грира добротно виконували свою роботу Гарріс, Варада та Лончар, якого лікарі ледь поставили на ноги після травми. «Локомотиву» лише кілька разів вдавалося на очко-два виходити вперед. Однак що сталося наприкінці матчу, має знати хіба що якийсь ростовський Хоттабич. Адже після дального кидка київського центрового Ратко Варди за 8 хвилин 25 секунд до фінальної сирени гості не змогли більше влучити у кошик жодного разу! У підсумку перевага 59:53 розтанула й перетворилася на першу поразку киян у цьому груповому турнірі (59:68) й відкат на друге місце в групі G. При цьому наставник російського клубу Ацо Петрович визнав, що завдяки «Києву» його підопічні здобули психологічну упевненість. Ще б пак — двічі мати «мінус 10» і виграти останній 8-хвилинний відрізок — 15:0.

Чемпіони осені

Чемпіони осені

Як тепер не пригадати, що Мірча Луческу здивував багатьох, заявивши: «Матч чемпіонату України з «Динамо» для «Шахтаря» важливіший, ніж гра зі «Штутгартом» у Кубку УЄФА». До цього часу ми говорили про пріоритетність національної першості над єврокубками хіба що в контексті англійської прем'єр-ліги, іспанського прімеро чи італійської серії А. Перед матчем зі «швабами» наставник гірників не приховував, що протиставить німецькому атлетизму бразильську техніку своєї команди, і не прогадав. Цього ж разу латиноамериканський козир «Шахти» було бито... динамівською традицією. Саме в Києві найліпше у СРСР знали, як обігрувати московський «Спартак» із його «мереживами» і «стіночками». Анатолію Дем'яненку потрібно лише було нагадати ті «рецепти» своїм підопічним — Ващуку, Федорову, Белькевичу, Реброву. А сенс «рецептури» полягає в тому, що «технарів» можна пересилити взаємозамінністю.

«Хімволокно» — не чарівник, але вчиться

«Хімволокно» — не чарівник, але вчиться

Черкаси. Дні великого жіночого волейболу у Палаці спорту «Будівельник». Місцеве «Хімволокно» приймає груповий турнір Кубка ЄКВ, і на тому ж майданчику відбувається принципове протистояння в рамках української суперліги «Круг» — «Галичанка». Упродовж трьох днів, як не дивно, на трибунах було вдосталь вільних місць, хоча квиток на єврокубки коштував символічну гривню. Натомість у центрі міста біля «віконець» ігрових автоматів вишикувалися черги тих, хто бажав розлучитися зі значно більшою сумою «кревних». Що об'єднує ці явища? Психологія. Усіх цікавить швидкий успіх. У ігровому «бізнесі» він легкий (навіть якщо трапляється рідко), у спортивних іграх треба довго й важко працювати і мати витримку.

Дербі різного масштабу

Дербі різного масштабу

Сліпий жереб календаря призвів до того, що перше коло чемпіонату, як і весь турнір навесні, завершується так званими дербі. І хоча протистояння команд Харкова, Дніпропетровщини та двох незмінних претендентів на «золото» суттєво відрізняються за масштабами, проте вони ідентичні за внутрішнім підтекстом. Оскільки матчі «Шахтар» — «Динамо» та «Кривбас» — «Дніпро» відбулися вчора, то у вихідні в епіцентрі уваги була «столиця» Слобожанщини.