Ан–70 повертається

Ан–70 повертається

Замовлення українських Збройних сил, а також перспектива повернення у проект Росії дає підстави сподіватися, що унікальний і багатостраждальний транспортний літак Ан–70 таки запустять у серію. Кабінет Міністрів уже підготував законопроект «Про загальнодержавну цільову оборонну програму створення і закупівлі військово–транспортного літака Ан–70». Наразі тривають державні випробування літака, які мають завершитися 2011 року. До 2010–го на Ан–70 оновлять електронне обладнання. Міноборони планує до 2017–го року закупити 23 літаки, повідомляють в Авіаційному науково–технічному концерні (АНТК) імені Антонова. З 2013 до 2022 року планують також побудувати 39 літаків комерційної версії Ан–70.

Меморіал у тумані

Меморіал у тумані

Будівництво першої черги Меморіалу жертвам Голодомору «відтягували», як могли: грошей не вистачало, проект поправляли, узгоджували з усіма службами. А термін наближався: глава держави Віктор Ющенко поставив завдання звести першу частину Меморіалу до 25 листопада, коли відбудуться 75–ті роковини Голодомору. До цієї дати треба звести дзвіницю, облаштувати меморіальну площу і пам’ятний знак та відкрити залу пам’яті.

Він був свідком епохи...

4 листопада після тяжкої хвороби помер Віталій Врублевський — український вчений і громадський діяч, доктор економічних наук. Багато років він був «альтер его» Володимира Щербицького. І вже навіть після здобуття Україною незалежності залишився йому вірним. Професор Віталій Врублевський був із тих людей, яких називають інтелектом нації. І з відходом у викладацьку й наукову діяльність він ініціював створення фонду з такою ж назвою «Інтелект нації», який очолив перший президент нової України Леонід Кравчук.

Що їхній вибір нам готує?

Напередодні дня виборів президента США у всьому світі, й зокрема в Україні, популярні «ворожіння на кавовій гущі»: якою буде американська зовнішня політика і що чекає на нашу країну у випадку перемоги Барака Обами чи Джона Маккейна? Та оскільки у великих державах «короля грає оточення», навіть експерти обмежуються загальними коментарями з приводу традиційного стилю ведення зовнішньої політики демократами чи республіканцями. Тим паче, що з цього питання обох кандидатів консультують «старші товариші» по партії, які свого часу займали високі посади в адміністраціях і Держдепі за, відповідно, демократичних і республіканських президентів, чим забезпечується спадкоємність і тяглість американської політики.

Видубицький монастир — жертва Хелловіну?

Один із найстаріших київ­ських монастирів — Видубицький — став жертвою одного з новозапозичених «свят» — Хелловіну. Принаймні так пояснюють монахи пожежу, яка спалахнула в притворі Преображенської трапезної церкви монастиря вранці минулої суботи, у ніч із 31 жовтня на 1 листопада, коли в США, а тепер і в інших країнах відзначають Хелловін.

Мало б’єте, паночку!

Як Всесвітній конгрес українців збирається разом, аби поплакати про кривди минулі й теперішні, так і російський Всесвітній конгрес співвітчизників, який розпочався вчора в Москві, збирається для того самого, от тільки сльози — крокодилячі. А найбільше, звісно ж, печуть утиски «рускоязичного насєлєнія» в Україні. Проілюструвати цю «тяжку біду», а також просити «отєчєского отношенія», до білокам’яної поїхав... народний депутат з «ісконно» російським прізвищем України, «регіонал» Вадим Колесніченко.

Реагуймо швидко, по–європейському

Невдовзі українські військові можуть увійти до одного з найелітніших міжнародних миротворчих формувань — Європейських сил швидкого реагування, які ще називають Єврокорпус. Відповідну заявку під час наради міністрів оборони країн ЄС подав начальник Генерального штабу ЗСУ, генерал армії Сергій Кириченко. Щоправда, українська громадськість уперше дізналася про це не від своїх військових, а від колеги генерала Кириченка — начальника Генштабу збройних сил Франції Анрі Бентежа. За словами останнього, українські військові зараз готують список підрозділів, які можуть включити до Єврокорпусу.

Хто пустив «пушку»?

Минає два місяці від того моменту, як під гамір московських дипломатів та ЗМІ й у піку рішучій підтримці Президентом Віктором Ющенком Грузії у Верховній Раді створено слідчу комісію для перевірки фактів нібито незаконного продажу Україною зброї до Грузії. За ці два місяці політичне дітище, очолене «регіоналом» Валерієм Коновалюком, нічого не «нарило» в Україні, тож учора головний «комісар» заявив, що комісія ВР веде переговори з грузинською стороною, аби провести виїзне засідання. Коновалюк із соратниками вже у Тбілісі й Цхінвалі хоче пошукати трофейну зброю українського походження. Депутатські потуги, які чудово вкладаються в кампанію з метою скомпрометувати вище керівництво України й український військово­промисловий комплекс, розбиваються об невблаганну реальність: ніякого обмеження на торгівлю зброєю з Грузією ніхто не накладав.

Порятунок не за морями?

Моряки із захопленого піратами судна «Фаїна» далі чекають, поки їх звільнять. Поки що — тримаються. «На цей момент ми можемо підтвердити, що моряки почуваються задовільно, всі здорові, — заявив Андрій Гончарук, заступник голови секретаріату Президента України. — Йде напружена робота, і Президент робить усе можливе заради звільнення наших хлопців». Ясності в цій справі зовсім не додалося, а навпаки, причетні до переговорів стверджують, що чим менше інформації виходить на широкий загал, тим краще для справи якнайшвидшого звільнення заручників живими й здоровими.

Ведмежі претензії

Незважаючи на те, що угоди про делімітацію українсько–російського кордону вже підписані й ратифіковані в обох країнах, російська сторона зволікає з демаркацією — позначенням кордону на місцевості. Як повідомляє Міністерство закордонних справ України — Росія практично заблокувала цей процес. «Терпець України вривається. Ми віримо, що є ще можливість розпочати роботи з демаркації разом, проте це зволікання не може тривати до безкінечності, — сказав учора Леонід Осаволюк, директор Першого територіального департаменту МЗС України. — Зараз ми вивчаємо російський досвід, коли Росія в односторонньо­му порядку провела демаркацію кордону з Естонією».