І хлопець хоч куди козак

І хлопець хоч куди козак

60-сантиметрова скульптура-фонтан у вигляді голого малюка, який іде до вітру, майже 400 років прикрашає історичний центр столиці Європейського Союзу. Починаючи з 1619 року «Хлопчик, який пісяє» нагадує бельгійцям про оригінальний спосіб гасіння пожежі, завдяки якому середньовічне місто не перетворилося на попелище. Утім голим-босим-підперезаним брюссельський хлопчик був не завжди. Наприкінці XVII століття з легкої руки правителя Баварії започаткували традицію одягати статуетку в дорогі костюми. Відтоді в гардеробі «хлопчика» накопичилося близько 800 різних убрань. Серед них — костюм із золотої парчі від короля Франції Людовика XVI, національні костюми різних країн світу, спортивна форма і навіть... одяг Санта-Клауса!

Незалежність-гриль

Медики радять українцям знову витягти з шаф світлі капелюхи — люди, які цими днями гулятимуть на вулиці без головних уборів, ризикують злягти від сонячного удару. За словами Людмили Савченко, зараз над Україною «завис» антициклон, який приніс із півдня гаряче, майже тропічне, повітря. Тому сьогодні й завтра по всій території країни триматиметься неймовірна спека, на межі температурних рекордів для окремої дати. На півночі, сході й центрі країни стовпчик термометра сягатиме 32—37 градусів тепла, у південних областях місцями підніметься до +39. Причому найспекотніша погода збережеться в Сімферополі, Одесі, Харкові та Донецьку.

Своя ноша не тягне!

Своя ноша не тягне!

Як сверджують лікарі, вагітність — не хвороба, а стан організму. Ось тільки у кожної жінки «цікавий» стан супроводжується різними «спецефектами». У когось усі дев'ять місяців минають без ранкових нездужань, запаморочень та істерик, а на когось щодня чатує новий «прикол». «Раніше жити без кави не могла, а тепер від одного лише запаху нудить, — нерідко скаржаться майбутні мами. — Ноги під вечір набрякають, поперек болить, спати у звичній позі неможливо...»

Квіти для Кия

Квіти для Кия

До Дня незалежності України територію навколо пам’ятника Кию, Щеку, Хориву та сестрі їхній Либідi буде не впізнати. За словами начальника Головного управління економіки та інвестицій столиці Марини Лукашиної, це найулюбленіше місце молодят, до якого приїжджають щойно одружені пари, починаючи з 1982 року. Як інформує прес-служба КМДА, пам'ятник не реконструювався з того ж 1982 року, і вже пора було братися за роботу. Вартість робіт з відновлення цього комплексу складає три мільйони гривень, переважну частину коштів виплатить Печерський район.

Сам собі дантист

Сам собі дантист

Здавалося б, із тим арсеналом засобів для чищення та догляду за зубами, яким сьогодні володіє цивілізований світ, люди мали б викреслити зі свого лексикону такі страшні слова, як карієс і пародонтоз, і назавжди забути, як виглядає стоматологічне крісло та бор-машина. Пасти з відбілюючим ефектом, гелі з кальцієм, спреї з фтором, щітки-енерджайзери з наїжаченими голівками — все це мало б позбавити землян від проблем із гнилими дірками та несвіжим диханням. Втім роботи для зубних лікарів чомусь не меншає, а запущених випадків, навпаки, стає більше. Стоматологи бідкаються, що сьогодні їм доводиться смикати корінці, видаляти зубні нерви й ставити протези 15—16-річним пацієнтам! Причому йдеться не про дітей вулиці, а про цілком благополучних нащадків із «середньостатистичних» родин. Як стверджують спеціалісти Американської стоматологічної Асоціації, така ситуація виникла через те, що сучасні гомо сапієнс не вміють чистити зуби, зберігати зубні щітки та правильно користуватися численними засобами для догляду за зубами.

Атлантида з дна Чорного моря

Атлантида з дна Чорного моря

За милю від села Штормове (це неподалік Євпаторії), ймовірно, колись було місто, про яке нині нічого невідомо. Принаймні так стверджує президент дайвінг-клубу «Альфа» Дмитро Шаповалов. Як розповів він агенції УНІАН, ще в травні цього року на дні Чорного моря гідролокатором бічного огляду був знайдений рельєф, який зацiкавив дайверів. Потім, уже влітку, вони провели розвідку і знайшли на дні моря ціле місто.

Земля з ароматом ліків

Земля з ароматом ліків

Земельно-будівельний скандал, який розгорівся навколо Центральної міської клінічної лікарні (ЦМКЛ) міста Києва, обростає новими подробицями. Минулого тижня на території лікарні, яку столичні мешканці за звичкою називають Жовтневою, активізувалося будівництво багатоповерхівки. Працівники лікарні, налякані рішучими діями будівельників, просять захисту від «рейдерських» атак міської влади й припинити насильницьке захоплення лікарняної землі для приватних забудов. Люди Черновецького, у свою чергу, «котять бочку» на керівництво лікарні та звинувачують попередню столичну владу в лобіюванні інтересів проблемного забудовника. Інвестор, згідно з отриманими дозволами, здійснює підготовку до будівництва й прокладає на ділянці необхідні комунікації. А пацієнти з острахом спостерігають за ситуацією, не знаючи, що думати, кому вірити і чого чекати далі. «УМ» вирішила з'ясувати, що ж насправді діється за зеленим будівельним парканом...

Презент від довгожителів

Презент від довгожителів

До кінця поточного року в дитячих лікарнях Кіровоградської й Луганської областей з'являться шикарні комплекти медичного устаткування, які не коштуватимуть українській стороні жодного цента. Як повідомляє прес-служба МОЗ України, в комплект входить комп'ютерний томограф, ультразвуковий допплер-апарат, апарат для анестезії, електрокардіограф, монітор спостереження за пацієнтом, рентген-апарат тощо — загалом понад 40 найменувань обладнання найкращих світових виробників вартістю понад 2,5 мільйона доларів США.

Тавро на «їжі Франкенштейна»

Тавро на «їжі Франкенштейна»

Вітчизняні екологи виграли перший раунд боротьби з трансгенними продуктами. З першого листопада виробники харчових продуктів повинні інформувати покупців про те, що в ковбасі, сирі чи, скажімо, пельменях містяться організми, які пройшли через золоті руки генних інженерів. Це передбачає постанова Кабінету Міністрів від 1 серпня, проект якої готувала Всеукраїнська екологічна ліга (ВЕЛ). Документ зобов'язує виробників не лише повідомляти про наявність генетично модифікованих організмів (ГМО), а й писати на упаковці, який саме вид ГМО входить до складу гастрономічного дива — якщо його вміст перевищує 0,9 відсотка.

Душа болить, а серце плаче

Душа болить, а серце плаче

У США кожна сім'я, яка себе поважає, має власного психоаналітика. В Україні психіатричної лікарні бояться, наче атомної війни. Відповідно, звертаються до лікаря, коли в душі зацвіте буйним цвітом депресія або пустить корінці панічний страх. Про те, чому сучасній людині важливо обговорювати з психологом конфліктні та стресові ситуації та радитися щодо причин хворобливої поведінки родичів, «УМ» дізнавалася в завідувача Київської міської кризової служби, психіатра Ореста Чубка. Фахівець розповів, що за прогнозами ВООЗ, приблизно до 2012—2014 років депресивні стани за поширеністю вийдуть на друге місце після серцево-судинних захворювань. Україна винятком не стане.