«Людські» директори

Учетверте поспіль на Львівщині з ініціативи Міністерства праці та соціальної політики i УСПП проводять конкурс «Кращий роботодавець року». Його мета — зацікавити власників підприємств у збереженні діючих та створенні нових робочих місць. При визначенні переможця передусім зважають на зарплатню, яку на підприємстві мають виплачувати вчасно, враховують її середній розмір, і висувають певні вимоги до продукції — вона має бути конкурентоспроможною і витребуваною на ринку.

Перші мільйони

Перші мільйони

Жнивна кампанія цього року стартувала дещо раніше, аніж року минулого. Зараз активне збирання ранніх зернових ведуть південні області України, інші ж тільки готуються, морально і фізично: оновлюють техніку. «Передовиком виробництва», звичайно, є Автономна Республіка Крим, де станом на початок тижня ранні зернові були зібрані майже на половині площ. За даними Міністерства агропромислового комплексу АРК, кримські аграрії намолотили 591 тисячу тонн. Цьогорічне збіжжя відзначається ще й «плодовитістю». Так, середня урожайність кримських зернових становить 23,5 центнера з гектара, що порiвнянно з минулим роком (17,5 центнера з гектара) виглядає досить-таки непогано.

Хто на Галичину з ракеткою прийде...

Учора у Львові стартував єдиний в Україні професійний міжнародний жіночий тенісний турнір «Кубок Галичини ВАБанку», який другий рік поспіль проводять у місті Лева. У неділю відбулися кваліфікаційні змагання, де визначили вісьмох спортсменок, котрі разом зі ще чотирма учасницями (вайлд-карти) вийшли до основної сітки змагань. Участь у турнірі, окрім українських спортсменок, беруть представниці Словаччини, Росії, Нідерландів, Чехії, Угорщини та Польщі.

Пантеон українського Гімну

Пантеон українського Гімну

Минає 140 років з часу «народження» пісні «Ще не вмерли України ні слава, ні воля», яка нині є Державним Гімном України. Як відомо, автором вірша, написаного у серпні 1862 року, був 23-річний уродженець Київщини Павло Чубинський. У 1864 році мелодію на ці слова написав о. Михайло Вербицький — священик Млинівської греко-католицької церкви (нині село Млини належить до Ярославського повіту Підкарпатського воєводства Республіки Польща). Саме тут Михайло Вербицький знайшов свій вічний спочинок (помер 7 грудня 1870 року). Для вшанування пам'яті композитора Державного Гімну України та з нагоди 190-річчя з дня його народження керівництво Підкарпатського воєводства та Львівщини домовилися про спорудження у селі Млини каплиці-пантеону на могилі Михайла Вербицького.

Генерація під контролем

Генеруюча компанія «Західенерго», 70 відсотків акцій якої належить державі, після чотирьох років успішної роботи отримала нове керівництво. Замість Петра Омеляновського новим головою правління обрано колишнього директора Бурштинської ТЕС Михайла Позігуна, а головою спостережної ради — першого заступника міністра палива та енергетики Олексія Шеберстова. Посаду заступника голови спостережної ради обійняв чиновник із того ж міністерства — директор департаменту енергетики Богдан Дацишин. Отож Київ вирішив безпосередньо керувати об'єктом, валовий показник виробництва якого останнім часом зріс на десять відсотків.

У львівських маршрутках здачі вже не дають

Львів'яни таки дочекалися підняття цін на проїзд у міських маршрутках. З 1 липня 18 із 20 фірм-перевізників підняли ціну за проїзд із 80 копійок до 1 гривні. Транспортники вже більше місяця переконують громадськість міста, що після підняття цін на пальне вони працюють зі збитками. Тому після кількох невдалих спроб вирішити це питання на виконкомі міськради перевізники, попередивши мерію, підняли з 1 липня ціни на проїзд. Тож тепер виконком міста вже напевне розгляне це питання на своєму зібранні.

33 з 42 — безвиграшна лотерея

Останні спроби провести сесію Львівської облради хоча б у другому кварталі цього року закінчилися невдачею. На засідання сесії, призначене на 29 червня, прийшли всього 33 депутати. Необхідних 42 «штики» для легітимного проведення сесійного засідання «нашоукраїнцям» та керівництву облради зібрати не вдалося. Як висловився позавчора голова облради Михайло Сендак, депутати групи «Соціальна справедливість» та окремі представники групи «Ділова Львівщина» прийдуть на сесію тільки в тому випадку, коли їм це дозволить Сергій Медведчук (також депутат облради, колишній шеф львівської податкової, а нині — заступник голови ДПА України). Тож запланована сесія облради, за висловлюванням депутата Романа Гайдучка, перетворилася на збори, де кожен міг висловитися з приводу патової ситуації, в яку потрапили депутати. Водночас він зауважив, що має надію на рішення парламентської комісії на чолі з бютівцем Матвієнком, яка приїжджала нещодавно інспектувати львівську кризу. На думку Гайдучка, ми маємо справу з політичним тероризмом, адже п'ятеро депутатів надали Матвієнкові документи, які свідчать про перешкоджання їхній депутатській діяльності (йдеться про «пропозиції» не брати участь у сесійних засіданнях).

Немає життя без референдуму

Як уже повідомляла «УМ», у Львові зібрано достатньо підписів для початку референдуму про довіру міському голові Любомиру Буняку. Однак комісія Львівської міськради з питань депутатської діяльності, законності та самоврядування порекомендувала діючому меру не виносити питання про проведення референдуму на розгляд ради. Підставою для такої рекомендації стала перевірка тією ж комісією підписних листів до референдуму, які заповнювали (і підписи, і дані про їх автора) одним чорнилом. Керуючий справами міськвиконкому Олег Кузан заявив, що із 66 444 підписів, які здала в мерію ініціативна група з проведення референдуму, аж 54 922 підписи вважаються нечинними з огляду на те, що заповнені одним почерком.

«Карпати» рівняються на «Сокіл»

Незважаючи на невдалий виступ «Карпат» у 13-му чемпіонаті України (команда вилетіла до першої ліги), у Львові таки збираються гідно відзначити 110-ту річницю українського футболу. Адже саме в місті Лева у 1894 році створили першу аматорську футбольну команду «Сокіл», яка перемогла на зеленому полі Стрийського парку краківських аматорів. Відтак львів’яни планують оголосити конкурс на проект пам’ятника, який уже має попередню назву — «Львів — батьківщина українського футболу».

«Опель», «Фольксваген»... Хто наступний?

Услід за німецькою фірмою «Леоні» (40 млн. євро), яка побудувала завод із виробництва обладнання для «Опелів», про свої інтереси на Львівщині заявила також компанія «Фольксваген». Керівництво області запропонувало представникам цієї відомої німецької автомобільної фірми земельні ділянки у Городоцькому, Жовківському, Яворівському, Золочівському та Сокальському районах. Ідеться про будівництво нового заводу з випуску бортових систем електропостачання для автомобілів. Майбутнє підприємство розраховано на 4 тисячі робочих місць, а загальний обсяг інвестицій становитиме 40 мільйонів гривень.