«Наїзд» на бессарабське морозиво

«Наїзд» на бессарабське морозиво

На Бессарабському ринку черговий скандал: цього разу з міською владою «воює» приватний підприємець Юрій Ткач, власник щойно створеного кафе «Бессарабський дворик». «Наїжджати» на майно Юрія Ткача чиновники почали в прямому сенсі, спрямувавши на павільйончики підприємця евакуатор. Рятуючи своє добро, бізнесмен наважився на відчайдушний крок - ліг просто під колеса машини.

Отямтеся, «шумахери»

Отямтеся, «шумахери»

Дороги України дедалі більше нагадують поле бойових дій: щодня тут трапляється більше п'ятисот аварій. Але донедавна ми не мали навіть точної статистики щодо дорожньо-транспортних пригод. Слова начальника Центру безпеки дорожнього руху департаменту ДАІ Міністерства внутрішніх справ України, полковника Василя Зайченка просто шокують: «До 1 січня 2006 року в Україні був відсутній облік усіх ДТП: враховувалися лише аварії з потерпілими», — зізнається він. За підсумками першого «повноцінного» обліку, минулого року в нашій країні сталося 200 тисяч аварій. Проте і ця цифра далека від реальної: в неї входять лише ті ДТП, учасники яких звернулися до органів внутрішніх справ. Хоча її все ж можна можна вважати більш-менш об'єктивною: відколи в Україні почали страхувати авто, водії викликають ДАІ навіть за найменшої подряпини і вже значно рідше домовляються розійтися «полюбовно»...

«Атака клонів»

«Атака клонів»

Присутнім у неділю на Хрещатику киянам і гостям міста, певно, двоїлося в очах: навряд чи ще десь одночасно можна було зустріти таку кількість продубльованих природою облич. Як з'ясувалося, це зібралися на свій перший «професійний» парад справжнісінькі близнюки. Київські двійнята виявилися досить сором'язливими: взяти участь у дійстві зголосилися лише 18 пар. Наймолодшими учасниками шоу були п'ятирічні сестрички Настя та Оля. А найстаршими — 75-річні Марія Юхимівна та Галина Юхимівна — сестри разом пережили Велику Вітчизняну війну, і сьогодні вони також нерозлучні.

Обережно, ванноцикл!

Обережно, ванноцикл!

Аж тисячу кілометрів за маршрутом «Одеса—Київ—Одеса» подолає мандрівник Роман Білик на незвичайному транспортному засобі. На вигляд — це звичайна ванна, до якої приєднано три колеса й кермо. Склепали ванноцикл усього за тиждень, а в матеріальному плані він «потягнув» аж на 600 доларів. «Цей агрегат був створений у шпигунський спосіб, — втаємничує у процес створення ванни на колесах Роман Білик. — Я побачив його прототип на одному мотозлеті й сфотографував з усіх боків». Правда, зізнається, що у пiдсумку все одно вийшла зовсім інша «істота».

Іржа, що вбиває

Експонати виставки, що її організував Київський еколого-культурний центр i приурочив до початку місячника охорони рибних запасів під час нересту, вражають своїм грізним виглядом. Страшно навіть уявити, що все іржаве залізяччя не запозичене з фільму жахів, а є робочим приладдям у руках наших співгромадян, «не знайомих» ні з законодавством України, ні з принципами моралі.

Їжа не для Барбі

Їжа не для Барбі

Прикро визнавати, але серед європейських держав Україна посідає останнє місце за рівнем здоров'я нації та народжуваності. Більше того, за даними Міністерства охорони здоров'я, смертність українських дітей віком до одного року перевищує показники країн Євросоюзу в 3—4 рази. Причому малюки помирають не лише від серйозних патологій серця, печінки чи головного мозку, а й від «нестрашних» інфекцій, якщо слабенький імунітет не може дати відсіч всюдисущим вірусам і бактеріям.

Рекордний «хвіст»

Рекордний «хвіст»

Кияни Євген та Наталя Симонови відгуляли дуже незвичайне весілля: окрім великої кількості гостей, була запрошена і «Книга рекордів України». Приводом став найдовший кортеж, що супроводжував молодят до пам'ятника засновникам Києва — місця, яке традиційно відвідують щойно зареєстровані подружжя. Автомобільним «шлейфом» слугували шістдесят дві автівки різного кольору, але однієї моделі, за що вони й потрапили до категорії «масові видовища та свята» української «Книги рекордів». Її представник Ігор Підчибій, розчулений красою дійства, розповідає про результати експертизи на чистоту рекорду: «Аналогічний рекорд, коли весільний кортеж складався з автомобілів однієї марки, був встановлений у 2006 році в Росії. Нічого іншого ми поки що не знайшли, але подібні ідеї існують в усьому світі: за молодятами їхали колони ретро-автомобілів і навіть тролейбусів».

Святкова міграція

На великодні свята українці зможуть потрапити за рубіж через додаткові пропускні пункти: вони почнуть діяти з сьогоднішнього дня на кордоні з Молдовою, Білоруссю та Росією. Про те, скільки такі «точки» працюватимуть, з місцевою адміністрацією можуть домовитися самі мандрівники, запропонувавши свої варіанти режиму роботи. Керівництво Державної прикордонної служби України зазначає, що перетинати кордон можна буде і вночі, адже на Великдень очікуються масові «походи» мешканців одних сіл до інших, розташованих на території сусідніх держав.

Ціна пігулки

Незважаючи на декларовану безкоштовність вітчизняної медицини, кожен із нас витрачає певні суми не лише на тарифіковану допомогу приватних лікарів, а й на «гонорари» медикам, які працюють у державних поліклініках. Це підтверджують результати опитування, проведеного компанією Research & Branding Group. Так, середньостатистичний українець протягом року витрачає на візити до лікарів приблизно 466 гривень. А придбання медикаментів обходиться йому дорожче — у 595 гривень на рік.

Посміхніться, вас штампують!

Посміхніться, вас штампують!

З березня всі небайдужі до листування українці отримали можливість оздоблювати свою кореспонденцію ексклюзивними марками. Власне, самі «поштові гроші» пропонуються чотирьох видів («Києво-Печерська лавра», «Квіти», «Оранта-переможниця» та «Бажаємо щастя!»), а от купони, розташовані поряд iз ними, призначені для нанесення довільного зображення: напису, портрета замовника чи логотипу фірми. Зробити індивідуальне замовлення можна в спеціальному відділі київського Головпоштамту, де фахівці допоможуть із вибором тематики оформлення блоків та підкоригують зображення. Мінімальний обсяг замовлення складає один аркуш із 18 марок, що коштує 54 гривні 60 копійок (інший варіант — блок з 22 марок, відповідно, 60 гривень 60 копійок). Незважаючи на те, що номінал кожної з них складає лише 70 копійок, охочих помилуватися «собою коханим» у такий незвичний спосіб стає все більше, а тому вже зараз цей експеримент можна назвати досить вдалим.