Монументаліст без монумента

Монументаліст без монумента

Відверто кажучи, Ігорю Савченку не надто пощастило з земляками. Митця, якого в українському кінематографі першої половини ХХ століття по праву називали величиною номер два (після Олександра Довженка), на малій батьківщині щонайбільше формально згадують до ювілеїв, і кожного разу чергова кругла дата підкреслює: нічого знову не змінилося. Навіть сторіччя від дня народження, що припадає на 11 жовтня цього року, в традицію байдужості, судячи зі всього, зламу не внесе. Тож нічого дивного, що знімальна група московських документалістів, відвідавши нинішнього літа Вінницю у ході роботи над фільмом про режисера зі світовим ім'ям, повернулася до російської столиці з мізерним уловом.

Осінній мікст

Осінній мікст

Організатори та спонсори фестивалю джазу, що проходив 9—10 вересня у Вінниці, цього року поставили питання таким чином, щоб максимальну користь від нього могли отримати не лише місцеві слухачі, а й музиканти. Найліпше це можна було зробити одним способом: надати можливість вийти на сцену і пограти разом із зірками, чий авторитет у світі сумніву не підлягає. Звісно, це ускладнювало підготовку, бо потребувало додаткових репетицій перед початком, але результат виправдав себе на всі сто.

Дорогий метр

Дорогий метр

Питанням, скільки ж я буду платити по-новому за свою квартиру, нині переймаються мало не всі пересічні українці. Із 1 вересня чиновники «ощасливили» нас підвищенням на 25 відсотків вартості електроенергії. А влада на місцях, виходячи з власних розрахунків, підвищує й собі тарифи на комунальні послуги — без цього, кажуть, ніяк не обійтися: газ же й світло дорожчають. Де управлінці більш «гуманні», там підвищення вiдбувається поступово вже кілька місяців, без особливих стресів для населення. Але у більшості регіонів про нові цифри у рахунках за комунпослуги повідомили раптово — ще й підвищили ціну удвічі-тричі. Як тут не запанікуєш! Тепер практично по всіх обласних центрах, де вдалися до «підігрівання» тарифів, у середньому класична трикімнатна квартира 60—65 метрів квадратних обійдеться її власнику гривень у 500 щомісяця. За умови мінімальної зарплати в Україні 375 гривень таке підвищення виглядає просто знущанням.
Звісно, будуть субсидії. За даними Мінпраці, у грудні кількість отримувачів житлових субсидій зросте на 760 тисяч — до 1,6 мільйона українців. Але хто по ту кляту субсидiю бігав, той знає, що то за каторга — вибивати у нашій державі якісь пільги.
І найобразливіше, що, заплативши такі пристойні гроші за комунальні послуги, ви навряд чи зможете розраховувати на краще виконання обов'язків тих же ЖЕКів. А це знову означає — брудні, темні, смердючі під'їзди, «профілактичне» відключення води на цілу вічність і п'янi сантехніки, які вимагають хабарів.
Сподіватися на милість місцевої влади не доводиться. І хоча деякі політичні партії називають це підвищення незконним і закликають створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування об'єктивності підвищення тарифів на газ для населення, шансів на успіх небагато.

Міський голова Вінниці Володимир Гройсман: Ми все намагаємось робити високими темпами!

Міський голова Вінниці Володимир Гройсман: Ми все намагаємось робити високими темпами!

Серед міст - обласних центрів удруге поспіль Вінниця обирає наймолодшого в країні міського голову. 2002-го місцеву владу тут очолив 39-річний Олександр Домбровський, а в нинішньому березні виборці проголосували за підприємця Володимира Гройсмана, якому 28 років (і це якщо не враховувати, що, виконуючи обов'язки міського голови, він фактично став керувати виконкомом ще з листопада минулого року - у 27).

Смак спирту

Смак спирту

Спиртова індустрія - на відміну, скажімо, від цукровиробництва - у громади не на виду, хоч для області вона має не менш стратегічне значення. Одна з причин полягає в тому, що спиртозаводи залишаються в переліку підприємств, які не підлягають приватизації, а отже, навколо них поки що не спалахнули масштабні бунти, пов'язані зі зміною власників, зупинкою технологічних ліній та загрозою перетворення обладнання на металобрухт.

Птиці в метро

Птиці в метро

«Скажи чесно, ти дочитав до кінця?» - недовірливо, але з потаємною надією запитала мене при зустрічі Юлія Ємець-Доброносова. І я чесно відповів, що дочитав, здогадуючись: багато хто зі знайомих роман покинув наполовині.

Смертельна педагогіка

Тіло одинадцятирічної школярки в парку Хмільницького військового санаторію випадково знайшов чоловік, котрий уранці йшов на роботу. Дівчинка лежала на землі з підкладеним під голову рюкзачком. Викликані за гарячим дзвінком правоохоронці вже при першому погляді виявили на її тілі ушкодження - дівчинку хтось сильно побив.

Сім любовей доктора Сулими

Сім любовей доктора Сулими

Готуючи до друку збірку своїх літературно-критичних статей, доктор філології Микола Сулима, схоже, мимоволі подбав про те, щоб уже в її структурі чітко визначались дослідницькі пріоритети автора. Та навіть із назви - «Книжиця у семи розділах» («Фенікс», 2006) - одразу видно кількість основних предметів вивчення упродовж майже тридцяти років.

А за базар вiдповiси

А за базар вiдповiси

Досі Вінниця залишалась чи не єдиним обласним центром, який не зумів загнуздати стихійну торгівлю. По місту нараховувалось до 40 базарів і базарчиків, на яких «з рук» пропонувались найрізноманітніші дрібні товари, а приїжджих, без перебільшення, шокував справжній вавилончик, що розгорнувся на привокзальних вулицях.

Йогурт — сиру не ворог

Йогурт — сиру не ворог

Усупереч очікуванням, Вінницька область, яка належить до найбільших виробників молока в країні (торік вона сягнула валового показника 850 тисяч тонн і поступалася тільки Львівщині, а цьогоріч має всі шанси обійти і її), не лише не здала своїх позицій, а за перший квартал збільшила випуск молочної продукції одразу на десять відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.