Отрута для Васі

У Черкаському зоопарку, де мешкають 700 представників дикої природи, ветлікарям вдалося врятувати від лютої смерті семирічного бурого ведмедя Васю. Цю новину з радістю сприйняли не тільки працівники міського зоопарку, а й мешканці Черкас, котрі так само переживали за улюбленця публіки.

Як постелиш, стільки й надоїш

Як постелиш, стільки й надоїш

Норвегія першою у світі законодавчо гарантувала всім коровам країни нічний відпочинок на теплих та чистих матрацах. Отже, з 1 січня всі власники корівок у буквальному розумінні мусять своїм минькам м'яко стелити. Хоча власники корів зовсiм не в захватi вiд цього нововведення. «Це доволі дорога інвестиція, до якої нас змусили», — визнають фермери. Не всі з них наразі усвідомили, що в майбутньому ця інвестиція в коров'ячі матраци обернеться прибутками.

Діна любить диню

Діна любить диню

Ці собаки стають незамінними помічниками при лiквiдацiї наслiдкiв техногенних аварій, вибухів будинків і землетрусах, коли треба знайти людей, які заблукали в лісі чи в горах, коли під завалом не видно людини, невідомо, де вона є і чи є там взагалі. Адже є різниця — чи потихеньку вручну розбирати завали, тому що під уламками плит залишаються люди, чи викликати важку техніку й навалом вивозити сміття.

Дай лапу, друже!

Увесь наступний рік нас оберігатиме Собака — вірний друг, який ніколи не зрадить, який захистить і подасть «лапу» допомоги в складній ситуації. Історія ж бо знає безліч таких випадків. Недарма саме собакам людство поставило найбільше пам'ятників серед братів менших. Наприклад, у Парижі завмер у бронзі сербернар Баррі — знаменитий рятувальник, який за 12 років свого життя врятував у швейцарських Альпах 40 людей. Баррі був помилково застрелений 41-м чоловіком, який переплутав свого рятівника з ведмедем. А подвиг собаки Болто вшанували відразу двічі — один пам'ятник псу стоїть у Нью-Йорку, а інший — у місті Норм, що на Алясці. Болто п'ять діб вів упряжку з протидифтерійною вакциною до охопленого епідемією Норма, а коли інші собаки загинули, його господар прив'язав коробки з вакциною до ошийника пса і велів бігти додому. Болто добіг до міста, а потім у неймовірну хуртовину повів людей до свого господаря, який замерзав у снігу. В Японії, на острові Хокайдо, встановили скульптуру Хачіко — собаки, яка 11 років ходила на вокзал зустрічати з поїзда свого померлого хазяїна. А італійці вшанували у бронзі пса Фідо, який 14 років приходив на автобусну зупинку виглядати свого загиблого під час бомбардувань господаря.
Українські собачі історії не менш захоплюючі. А ще, складаючи умовний рейтинг найкращих собак України, журналісти «УМ» переконалися, що цього року нас охоронятиме і захищатиме не тільки «собачий» гороскоп, а надійні та вірні друзі.

Прошу вашої лапи

Прошу вашої лапи

Раніше люди не переймалися питаннями, чи є в них будь-який моральний обов'язок перед «братами нашими меншими». Тільки на початку 70-х років минулого століття виник новий рух за права тварин. Було проголошено, що вони мають таке саме право на життя, позбавлене страждань, як і будь-яка інша істота на землі. Створена 15 років тому за ініціативою біолога Світлани Шевченко громадська організація — Кінологічна спілка України (КСУ) — для багатьох стала передвісником того, що невдовзі й наша країна відчує, як зближуються кордони.

Подружіться з «карликом»

Подружіться з «карликом»

У дитинстві батьки не дозволяли Оленці тримати собаку в міській квартирі. Може, тому вона мешкає зараз у приватному будинку, в якому під одним дахом уживаються її чоловік, син, дочка і... дванадцять собак, вісім з яких — такси. Кіт, на жаль, поки ця зграя господарює на подвір'ї, змушений ховатися в підвалі або переселятися на горище. А так у них цілковита гармонія. Чоловік кременчужанки Олени Турбаєвської, Юрій, дресирує собак, дванадцятирічна дочка — юний хендлер (тобто учасниця собачих виставок), а сама вона займається племінною селекцією незвичайних поки для України карликових і кроликових гладкошерстих такс. Ці маленькі голосисті створіння настільки милі, розумні й чарівні, що зовсім не зауважуєш їхньої кількості. І здається, начебто вони розуміють, що бесіда наша саме про них.

Кінологи і «німці»

Кінологи і «німці»

Укінологічному центрі міліцейського главку Київщини відбувся семінар-нарада керівництва кінологічних підрозділів органів внутрішніх справ України. Спеціалісти-собакознавці зі всієї країни мали можливість спостерігати за найскладнішими прийомами тренувань чотирилапих «міліціонерів» та поділитися досвідом.

Київ охопила жирафоманія

Київ охопила жирафоманія

Нарешті відвідувачі Київського зоопарку змогли привітати його нового мешканця — дворічного жирафа Рамі з Німеччини, який після двох тижнів карантину вийшов до публіки. За цей час йому треба було звикнути до своєї нової домівки, до працівників зоопарку і до гамірного людського натовпу. З чим Рамі чудово впорався. Власне, за цей час він уже й перестав бути Рамі — відтепер плямистого «німця» звати Діджус. Таке ім'я дав йому відомий оператор мобільного зв'язку, за допомогою якого й відбулося велике «жираф'яче» переселення. Як пояснюють робітники зоопарку, це навіть не піар-хід, а необхідність: існує традиція перейменовувати новоприбулих тварин, аби на новому місці ті краще приживалися.

Дід і шістдесят кіз, цапів і козенят

Дід і шістдесят кіз, цапів і козенят

Цього екзотичного діда з розкішною сивою бородою та вусами нерідко можна побачити обабіч траси зі Звенигородки до Черкас. З мішком за плечима, набитим пластиковими пляшками, він неспішно бреде попід лісосмугою, а слідом за ним іде, поскубуючи траву, ціле стадо кіз. Рогата худоба хоч і не знає людської мови, але добре розуміє свого господаря — Михайла Пасічника iз села Михайлівка Звенигородського району Черкащини — й піде за ним хоч на край світу.