Незагоєна історія

Незагоєна історія

На Верецькому перевалі, що з’єднує Львівську та Закарпатську області, археологи знайшли масові захоронення людей. Історики кажуть — це розстріляні у 1939 році карпатські січовики. Як повідомляє прес–служба Закарпатської облдержадміністрації, пошукові роботи проводили ще спочатку року на місцях, де, за розповідями старожилів, було розстріляно кількасот бійців Карпатської Січі — армії проголошеної 1939 року Карпатської України.

Голодомор — від антихриста

Напередодні 75–х роковин Голодомору 1932—33 років усе більше людей усвідомлюють: заперечувати штучність і репресивність того страшного голоду — неможливо. Днями і така, здавалося б, залежна від позиції Кремля Українська православна церква вперше чітко промовила слово «геноцид». У попередні роки УПЦ (МП) також брала участь у вшануванні жертв Голодомору, проте слово «геноцид» тоді не звучало. Цього року Священний Синод УПЦ (МП) ухвалив рішення щодо відзначення 75–х роковин Голодомору в Україні, за яким 22—23 листопада цього року в усіх єпархіях проведуть жалобні поминальні заходи за жертвами голоду.

Мистецтво зради Коновалюка

«Кілька збройних конфліктів, пару зрадників на екрані...» Слова з вірша Юрія Андруховича самі собою напрошуються в заголовок після прес–конференції, яку вчора близько полудня влаштували депутати ВР із тимчасової слідчої комісії, що їздила до Південної Осетії та Росії, аби зібрати там докази «незаконного продажу української зброї до Грузії».

І знову бій за НАТО

Цими днями, одночасно в Києві й у Таллінні фактично починаються переговори між Україною та НАТО, які в грудні повинні завершитися чітким «так» або «ні» наданню Україні Плану дій щодо членства в альянсі (ПДЧ). Учора до Києва прибула військова делегація НАТО на чолі з начальником штабу Стратегічного командування альянсу з операцій генералом Карлом–Хайнцем Латером. Мета візиту — ознайомитися з тим, як українські військові виконують угоди про співробітництво з Північноатлантичним блоком, зокрема Робочий план військового комітету Україна—НАТО на 2008 рік.

Живі й здорові

Живі й здорові

Із понеділка відновилися переговори між компанією–власником судна «Фаїна» та піратами, які його захопили. Як повідомляють судновласники, у вихідні пірати переговорів не ведуть. Зараз з їхнього боку переговори веде «адекватний чоловік із хорошим знанням англійської, явно освічений». Американські військові, які тримають навколо «Фаїни» кілька бойових кораблів, вимагали від піратів показати, що з екіпажем захопленого судна все гаразд, тож 20 моряків вивели на верхню палубу і дозволили сфотографувати. Моряки справді виглядають здоровими, а українські дипломати запевняють, що в них є вода і їжа.

Україна на екранах світу

Україна на екранах світу

На основних телеканалах США та Західної Європи незабаром з’являться рекламні ролики про Україну, повідомив глава прес–служби Міністерства закордонних справ Василь Кирилич. «Україна повинна піклуватися про свій міжнародний імідж, не покладаючись тільки на повідомлення закордонних ЗМІ», — сказав речник МЗС. За його словами, на американській CNN буде транслюватися ролик про Голодомор, аби розповісти світовій громадськості про причини й винуватців Голодомору в Україні. А на телеканалі «Євроньюз» показуватимуть 30–секундні ролики про Україну рекламного характеру.

Дипфутбол «на межі»

Заяви директора першого територіального департаменту МЗС України Леоніда Осаволюка про те, що Російська Федерація намагається з ігноруванням міжнародного права посунути українсько–російський кордон у Керченській протоці в бік України, нарешті знайшли відгук у білокам’яній. Не спростовуючи слів про свої наміри щось кудись пересувати, офіційна Москва заявила, що не бачить узагалі ніякого морського кордону між Україною та Росією.

Голодомором — по генофонду

Наближається сумна, але значуща дата — 75ті роковини Голодомору 1932—33 років. Скільки людей тоді тоталітарна радянська система замучила, не залишивши їм окрайця хліба, — науковці не можуть підрахувати й досі. Учора в пресцентрі «Укрінформу» результати своїх досліджень Голодомору презентували співробітники Інституту демографії та соціальних досліджень Академії наук України Людмила Слюсар та Омелян Рудницький.

Червоний листопад — оглянемось назад

Червоний листопад — оглянемось назад

Комуністи відзначили річницю свого Жовтня порівняно скромно, це важко було назвати навіть «святкуванням». Масового «завозу товаришів» з регіонів, як у попередні роки, не було. В акції взяли участь щонайбільше півтори тисячі людей, в основному похилого віку. Ані підвищення тарифів, ані економічна криза і пов’язані з нею скорочення працівників, ані нові драконівські штрафи на дорогах — подразники, які в цивілізованих країнах справді виводять на вулиці профспілки і ліві організації, українських комуністів не цікавили. Актуальні питання: «Фашизм нє пройдьот!», «Нєт рєабілітації бандєровцев!» та портрети Леніна, Сталіна, Жукова. Ну і, звісно ж, чинний президент звинувачується у всіх гріхах. Цього року взагалі важко було сказати, для чого ліві «вожді» знову витягли людей на вулиці.

Єврокорвет для України

Єврокорвет для України

«Корветна програма» — словосполучення відоме кожному, хто хоч якось цікавиться українськими Збройними силами і, зокрема, нашим військовим флотом. У міру того як фізично і морально зношуються ті залишки Чорноморського флоту СРСР, які дісталися Україні внаслідок «братського» переділу з Росією, постає питання: як далі розвивати вітчизняні Військово–Морські сили, аби залишатися морською державою у доволі конкурентному в цьому плані Чорноморському регіоні. Згідно із завданями, які стоять перед ВМСУ, вирішено, що основою майбутнього флоту стануть корвети — порівняно невеликі судна, здатні розвивати досить високу швидкість, призначені для боротьби як з надводними та підводними, так і з повітряними та наземними цілями, які б могли діяти у Чорному та Середземному морях, захищаючи морські володіння України та супроводжуючи важливі торгові судна на кшталт «Фаїни». Після кількох років роботи влітку цього року затвердили ескіз майбутнього українського корвета, технічний проект планують завершити до 30 березня 2009 року. Однак стало зрозуміло: самотужки будувати собі корвети Україна не в змозі.