Міліція хоче безправ’я?

«УМ» уже повідомляла про намір нового керманича МВС Анатолія Могильова ліквідувати Управління моніторингу прав людини в діяльності органів внутрішніх справ. Ідеться про структуру, кожен член якої входив до центрального апарату відомства, був помічником міністра й контролював дії міліції щодо затриманих у конкретному регіоні. Ці плани міністра неабияк схвилювали вітчизняних правозахисників, тож днями 31 правозахисна організація направила пану Могильову відкрите звернення.

А в БЮТі хто?

У БЮТ не люблять, коли їм нагадують про кримінальне минуле окремих її членів. Тож порція критики, висловлена Віктором Ющенком під час поїздки на Хмельниччину, неабияк обурила саме БЮТівців із брудною репутацією. Так, зустрічаючись із громадськістю області у неділю, Президент укотре розкритикував пропорційну систему виборів до парламенту, коли завдяки місцям у партійних списках під купол ВР може потрапити чимало кримінальних елементів. Один Лозинський, який пройшов до ВР саме завдяки прохідному місцю у списку Блоку Тимошенко, чого вартий. Але глава держави нагадав і про багатьох інших випадкових осіб.

По етапу на «червону» зону

Ще у грудні минулого року цього «правопохоронця» пов’язали у Черкасах працівники управління внутрішньої безпеки МВС. Капітан міліції Г., який на той час був чинним співробітником одного з відділів лінійного управління МВС на Одеській залізниці, приїхав сюди, щоб вигідно продати десять кілограмів «травки». Крім того, наркоту він продавав серед білого дня та ще й у міліцейській формі! Щойно капітан отримав за цей товар 26,5 тис. грн., його одразу затримали «на гарячому» у власній машині.

Ректор і студенток тискав...

Одна з колишніх студенток Київської державної академії водного транспорту ім. Сагайдачного розповіла телеканалу «1+1», що в ректора Віктора Михайлова, арештованого за зґвалтування неповнолітніх, були спільники в самому ВНЗ, а один із його заступників також домагався студенток. Оскільки дівчина була однією з жертв домагань ґвалтівника–професора, вона побажала залишитися неназваною. За її словами, тепер уже колишній ректор Михайлов чотири роки не давав проходу в академії їй та багатьом іншим дівчатам.

Я дончак, всі на коліна!

Донським козакам кордони не писані. Очевидно, саме так вважав один із таких маскарадних офіцерів–дончаків, який позавчора добряче побешкетував на українському пункті пропуску «Успенка», що на Донеччині. Обставини затримання 26–річного росіянина, який хотів покомандувати «зеленими кашкетами», «УМ» повідомив речник Державної прикордонної служби України Олег Бойко.

Стережіться міліції, діти

Про цей дикий випадок, що стався ще 4 липня, пресі стало відомо лише зараз. Як повідомляє медіа­група «Об’єктив» із посиланням на власні джерела в правоохоронних органах, начальник Вовчанського міського управління міліції В’ячеслав Гармаш погрожував фізичною розправою рятувальнику однієї з баз відпочинку.

Олігарх уже не «нон ґрата»

Відомого російського олігарха, уродженця Запоріжжя Костянтина Григоришина відтепер знову можна побачити в Україні, де він має чимало бізнес–проектів. Донедавна нев’їзного бізнесмена вже двічі бачили у Києві впродовж останніх двох тижнів, повідомляє сайт «Українська правда» з посиланням на власні джерела. Перебування на території України для Григоришина знову стало можливим після того, як Служба безпеки скасувала власну заборону щодо олігарха.

Прощавай, Антімозе

Учора з аеропорту «Бориспіль» рейсовим літаком Київ—Тбілісі працівники Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС депортували із забороною в’їзду на територію України терміном на п’ять років найвпливовішого «злодія в законі», громадянина Грузії Кухілаву Антімоза, відомого у кримінальних колах на прізвисько «Антімоз».

Яворівського — до звіту!

Яворівського — до звіту!

Публікація «УМ» від 2 квітня «Спілка «Я–вор»івка» про ганебний стан справ у Національній спілці письменників України (НСПУ) спричинила неабиякий резонанс у літературних колах. Ще б пак, адже йшлося про дерибан спілчанської нерухомості.

Спілка «Я–вор»івка

Спілка «Я–вор»івка

У розпорядженні «України молодої» є звернення групи небайдужих українських письменників на адресу Президента Віктора Ющенка. У ньому члени Національної спілки письменників України повідомляють ганебні речі про стан справ у спілці. Але авторів обурює не стільки моральний клімат у НСПУ, і навіть не те, що письменників, за їхніми словами, загнано «у глухий кут злиднів і коловорот навколо­літературних інтриг», їх непокоїть «нахабне злодійство — дерибан спілчанської нерухомості», яку складають знамениті будинки творчості у Коктебелі, Ірпені, багатоповерховий готель у Ялті, корпус на території санаторію у Трускавці, Будинок письменників у столиці по вул. Банковій, 2, три поверхи приміщення видавництва «Український письменник» на Гончара, 52 та будинок поліклініки НСПУ на Рейтарській, 15. Ідеться також і про десятки гектарів землі на чорноморському узбережжі в Одесі та Коктебелі, й у курортних зонах Ірпеня і Трускавця.
«Усе це добро і майно або продане, або переведене в оренду на 20—40 років невідомим особам під спільною назвою «бізнесмени з БЮТ» чи іноземним фірмам», — зазначають автори звернення. І додають, що все це стало можливим за активної участі очільника НСПУ — відомого БЮТівця Володимира Яворівського та його партнерів — бізнесмена Анатолія Крима, Василя Шкляра, Віктора Баранова, Михайла Слабошпицького та інших.