Олександр Омельченко: Дострокові вибори — не найгірший варіант серед гірших

Олександр Омельченко: Дострокові вибори — не найгірший варіант серед гірших

Олександр Омельченко вже два роки як не мер Києва, але зберіг у собі стару чиновницьку звичку бути обережним у висловлюваннях і делікатним у кроках. За президентства Кучми це дозволяло йому порозумітися і з гарантом, і з тодішньою опозицією. Нині Омельченко — народний депутат від «НУНС», обраний за списком Луценкової «Народної самооборони»; чільний союзник Луценка в «боротьбі за Київ». Очолює парламентський Комітет з питань місцевого самоврядування та державного будівництва. Каже, що комітет працює, хоча парламент простоює вже більше місяця.
На лацкані піджака Сан Санич носить не значок нардепа, а герб Києва. 69–річний політик, котрий більше звик бути господарем, підвищує голос, коли говорить про дії команди свого наступника Черновецького. І сам відкидає звинувачення, ніби за його, Омельченкового, мерства почалося розбазарювання землі й незаконне будівництво у столиці.

Не «їхня Україна»

Коли Віктор Балога оголосив про вихід із партії «Народний союз «Наша Україна», було очевидно, що він потягне за собою ще певну групу людей. Позавчора ця група (а може, перша з груп?) «засвітилася». Про вихід із партії заявили заступник глави секретаріату Президента Роман Безсмертний — перший будівничий «НУНС», а також п’ятеро народних депутатів: вірні «балогівці» Іван Кріль і Василь Петьовка, голова контрольно–ревізійної комісії НСНУ Михайло Полянчич, Оксана Білозір і Віктор Тополов.

Розбите «серце»

Лише зовні здається, що кульки із написами «НАТО — ні!» в заблокованому залі Верховної Ради — це весело і красиво. Іноді блокування набуває зовсім неадекватних, брутальних форм, а дехто з депутатів виходить з–під куль (у сенсі — повітряних) із травмами. Так, за словами «нашоукраїнця» Юрія Кармазіна, у вівторок під час сутички біля президії нардеп від Партії регіонів Дмитро Саламатін розбив голову одному з колег із Блоку Юлії Тимошенко.

«Тема шантажу залишиться в минулому»

«Тема шантажу залишиться в минулому»

Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко почала вчорашнє засідання уряду із «газової» теми. Вона назвала «дуже доброю новиною» домовленості, досягнуті між президентами України та Росії напередодні в Москві. Із особливим задоволенням відзначила те, що «все ж таки прийнято рішення про прибрання всіх посередників, у тому числі — тіньових, корумпованих із газового ринку».

Як жінка жінці

Секретар Ради національної безпеки та оборони Раїса Богатирьова виступає за те, щоб представники коаліції та опозиції знайшли порозуміння і стали до плідної роботи у Верховній Раді. «Я переконана, що, крім діалогу, іншого шляху вирішення цього питання немає. Якщо комусь здається, що це (відсутність діалогу) — конструктивно, то це хибний шлях. Я переконана, що доки спливуть 30 днів [від початку другої сесії ВР], депутати зберуться перед дамоклевим мечем свого неіснування», — відзначила Богатирьова на вчорашньому брифінгу в офісі Радбезу. Тим самим вона натякнула, що після 30 днів блокади парламенту з’являються підстави для розпуску ВР.

Президент і його блок «підсушили порох»

Серед важкого тижня (блокування роботи парламенту, вступ до СОТ, конфлікт навколо ФДМУ) Президент зустрівся зі своєю парламентською платформою — фракцією «Наша Україна — Народна самооборона». Точніше, її політрадою, до якої входять лідери партій–учасниць «НУНС». Розмова була або неофіційною, або незапланованою. Принаймні відповідного пункту не було в позавчорашньому президентському графіку, який подається на інтернет–сторінці Банкової.

Уміють балотуватися, та не вміють домовлятися

Уміють балотуватися, та не вміють домовлятися

Верховна Рада знову збереться на пленарне засідання наступного вівторка. Позавчора, в день відкриття другої сесії, більшість і меншість знову не змогли порозумітися в проблемних питаннях. «Завтра нічого не буде, в п’ятницю нічого не буде, і до цих безплідних дискусій ми мали б повернутися в понеділок», — розповів після погоджувальної ради «нашоукраїнець» Роман Зварич.

Володимир Ар’єв: На кожного Тедеєва знайдеться свій Кендзьор

Володимир Ар’єв: На кожного Тедеєва знайдеться свій Кендзьор

Ніхто нічого не скасовував: сьогодні вранці має відкритися ІІ сесія Верховної Ради VІ скликання. За Конституцією, веснянолітня сесія розпочинається у перший вівторок лютого. Курйоз урочистого дня полягає в тому, що досі незакритою є попередня сесія. Як писала «УМ», спікер парламенту Арсеній Яценюк не зміг оголосити про завершення сесії через блокаду трибуни. Відтак, як жартує один із попередників Яценюка Володимир Литвин, сьогодні в парламенті, можливо, доведеться двічі співати гімн: за фініш попередньої сесії і за старт майбутньої.

Строковикам захотілося «дембеля»?

Парламентський «ступор» породив у політикумі дискусію про нові дострокові вибори до Верховної Ради. Опозиціонери охоче експлуатують цю тему, аби висвітлити труднощі діяльності керівної коаліції. «Я не виключаю нових парламентських виборів. Але це будуть вибори одночасно з президентськими», — заявила представниця Партії регіонів Ганна Герман під час інтернет–конференції на сайті «Главред». За словами депутатки, ініціаторами цих виборів можуть бути і «регіонали».

Ні роботи, ні канікул

Ні роботи, ні канікул

За якихось десять днів треба відкривати другу сесію Верховної Ради, а тим часом перша лишилася не закритою. Вчорашнє засідання мало бути останнім перед канікулами. Але представники Партії регіонів заблокували трибуну, вимагаючи дати задній хід інтеграції в НАТО. Опозиціонери не на жарт обурилися «листом трьох» про приєднання до Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі. Тому не було ані засідання, ані закриття.